goed kader, een visie en een flink portie geduld 13 bij de 100 meterfinale van Dafne Schippers OF IKE ft ets bestellen voor tennis, judo („Ik was er precies de dag dat Anicka van Emden brons won"), wildwa- terkanoën, rugby, zwemmen, bas ketbal en atletiek. „Ik zit nu - het is bij mij ochtend - even voor de te levisie te kijken naar het begin van het atletiektoernooi. De 10.000 me ter is bezig, waar een oud-clubge note, Jip Vastenburg, in uitkomt. Ik zie net dat ze gedubbeld wordt door de koploopsters. Wat gaan die on gelooflijk hard! Vanmid dag wil ik nog pro beren om aan hockeykaartjes te ko men. Ik wil graag Nederland in ac tie zien." De accommodaties van de diver se sporten liggen ver uit elkaar. „Daardoor reis je veel en maak je best lange dagen om maar bij één wedstrijd aanwezig te zijn." Maar je hoort Staal niet klagen: het is goed toeven aan de Copacobana. „Ik zit hier in een hostel. In m'n eentje, maar dat vind ik wel pri ma. Ik vind het leuk om contact te maken met anderen. En dat lukt ook wel, onderweg of bij de wed strijd." Jezus-beeld De jonge Schouwenaar probeert af en toe nog een beetje cultuur te snuiven. „Ik heb ondertussen al best wat gezien van de stad. Ik vind de sfeer er prettig, de Brazili aanse vrijwilligers zijn heel be hulpzaam." Naar het Jezus- beeld boven op de berg Corcovado moet hij nog. „Ik heb nog tot dins dag. Dan vlieg ik terug. Ik wacht eigenlijk op een geschikt mo ment. Het weer is hier niet al te best, meestal is dat beeld gehuld in de mist." KNVB-werk dat het hebben van een goed kader en de juiste visie van belang is. Een volgende club zal hem dan ook moeten overtui gen. „Als het van bovenaf niet goed geregeld is, dan pas ik er ge woon voor. Ik moet weten wat men met het team wil bereiken en welke rol ze daarbij voor mij in gedachten hebben. En er is geduld nodig. Het is me nu al drie keer overkomen dat ik op de helft van het seizoen moest vertrekken; enorm balen." Gek genoeg heeft een van die clubs toch zijn hart gestolen. Een club die volgens Roovers niet heeft ingeschat hoe zeer zijn ge dwongen vertrek hem deed. „Bij Arnemuiden voelde ik me echt be trokken. De spelers werden niet betaald, maar er kon van alles. Het is een club die ik stiekem nog een keer zou willen trainen. Bij alle verenigingen waar ik heb ge- Koewacht was een misstap, dat had ik gewoon niet moeten doen werkt, kom ik eigenlijk nog wel, behalve bij Zaamslag. Daar ben ik na een training als een diefin de nacht vertrokken." Het hoofdtrainerschap geniet dus zijn voorkeur, het liefst bij een club waar hij mee kan denken over de onderbouw. Toch infor meerde hij vorig seizoen naar de functie van hoofd opleidingen bij Zeelandia Middelburg. „Die club is een voorbeeld qua visie en be leid. Dat vind ik ook van een club als RCS." De Souburgers kunnen volgens Roovers al jarenlang terugvallen op een gedegen jeugdbeleid. Des ondanks bleven de mini-pupillen achter. „RCS-lid Hans van Eenen- naam heeft dat in september 2015 goed opgepakt. Wij als KNVB heb ben toen door middel van vijf bij eenkomsten ondersteuning gebo den bij de opstart. Clubs weten soms niet wat ze ons allemaal kun nen vragen. Men kan zelf aange- ven waar het hulp bij nodig heeft." Roovers is absoluut een fan van het in mei 2016 versche nen KN- VB-rapport 'Winnaars van Mor gen'. Dit innovatieprogramma start in januari 2017 met een pilot, dat naar alle waarschijnlijkheid in het seizoen 2017/2018 definitief wordt doorgezet. „De mini's gaan dan - zo goed als zeker - twee te gen twee spelen, de F'jes zes tegen zes en de E-pupillen acht tegen acht. Spelers krijgen op die manier veel meer balcon tacten. Maar laten we hopen dat we niet nog eens vijftien jaar moeten wach ten op de nieu we Arjen Rob ben." zaterdag 13 augustus 2016 Tommy Staal geniet volop aan de Copacabana. Wat begon als een grap mondde uit in een serieuze reis naar de Olympische Spelen. De Schouwse atleet zag onder meer de Nederlandse beachvolleyballers Reinder Nummerdor en Christiaan Varenhorst een pouleduel winnen. Rugby Sevens was voor het eerst te zien op de Spelen in Rio. Staal ging kijken bij dat olympische debuut. in toeven Rio —Ad Roovers Ad Roovers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61