wW Kromowidjojo vindt het lekker dat er nu heel veel druk op staat Braziliaanse voetballers pas laat op gang Topvorm op het strand 5 - PROGRAMMA ZWEMMEN ff VOETBAL PROGRAMMA BEACHVOLLEYBAL PROGRAMMA zaterdag 13 augustus 2016 GO >A ït&ük ZWEMMEN Vandaag is de laatste dag van het zwemtoernooi in het 50 meterbad. Nacht zaterdag op zondag 03.03 uur finale 50 vrij (v) 03:11 uur finale 1500 vrij (m) 03.49 uur 4x100 wissel (v) 04:04 uur 4x100 meter wissel (m) Maandag 14.00 uur 10km openwater (v) Dinsdag 14.00 uur 10km openwater (m) RIO DE JANEIRO Na een slechte week voor Oranje in het zwembad, voelt Ranomi Kromowidjojo alle druk op haar schouders. „Natuur lijk voel ik die druk. Die voel ik al tijd. Of het nu goed of slecht gaat. Ik ben het gewend en ik houd er wel van." Ranomi Kromowidjojo moet ko mende nacht de dramatische zwem- week van Nederland in Rio de Ja neiro zien te redden. Als er afgelo pen nacht geen gekke dingen zijn gebeurd, verdedigt de 25-jarige top- zwemster om 3.03 uur haar olympi sche titel op de 50 meter vrije slag. Voorafgaand aan de Olympische Spelen werden Kromowidjojo op de kortste sprintafstand al de meeste kansen toegedicht. Met haar snelle start en ijzersterke onderwaterfase als belangrijkste wapens behoort zij op dit sprintnummer nog altijd tot de absolute wereldtop. Nadat Kromowidjojo zich vier jaar geleden in Londen kroonde tot olympisch kampioene op de 50 vrij, volgde een jaar later haar wereldtitel op deze afstand. Afgelopen mei on derstreepte de geboren Groningse haar klasse door op de EK in Lon den Europees kampioen te worden. Belangrijker dan haar eerste Euro pese titel uit haar carrière was haar indrukwekkende tijd. In het Aquatics Centre in de Britse hoofdstad tikte ze aan na 24,07 seconden. Dit sei zoen was alleen de Australische Cate Campbell met 23,84 sneller. De Nederlandse titelverdedigster schroomde de afgelopen maanden dan ook niet om alle druk in de schoenen van de Australische te schuiven. „Zij is de topfavoriet. Zowel op de 50 als de 100 meter vrije slag", herhaalde 'Kromo' voor iedereen die het horen wilde. Koninginnenummer Wat er op de 100 vrij met de topfa voriete gebeurde is bekend. De we reldrecordhoudster (52,06) zakte donderdagnacht finaal door het ijs. In de finale van het koninginnenum mer werd ze slechts zesde in 53,24. Zelf bleef Kromowidjojo op negen honderdsten verwijderd van de bronzen medaille. Ze werd vijfde, maar won vooral veel vertrouwen. In vier jaar tijd was ze niet zo snel ge weest op de 100 meter vrije slag: 53,08. En ja natuurlijk... Ook het zwakke optreden van de oudste Campbell geeft Kromo vleugels richting het kortste sprintnummer. „Zeker. Zij is niet in opperste topvorm. Dit zijn de Spelen, alles kan gebeuren. Zeker op de 50 vrij." Ranomi Kromowidjojo heeft op de 50 meter vrije slag de kans om Nederland alsnog aan een zwemmedaille te helpen, foto pim ras bijpraten. RIO DE JANEIRO Portugal- Duitsland en Brazilië-Colombia zijn vanavond de meest in het oog springende kwartfinales van het olympisch mannen- toernooi. De Portugezen gingen simpel verder na zeges op Argentinië (2-0) en Honduras (2-1) en een gelijkspel (1-1) tegen Algerije. Goncalo Paciencia, zoon van oud-international Domingos, is een van de opvallendste spelers bij de Portugezen. Hij scoorde elke wedstrijd een maal. De Argentijnen kwamen de ne derlaag tegen de jeugdploeg van de Europees kampioen niet meer te boven en betaalden de tol voor de gebrekkige voorbe reiding. Ook Mexico, olympisch kampi oen van Londen 2012, sneuvelde A Goncalo Paciencia de op vallendste speler, fotoafp VOETBALMANNEN Kwartfinales, vandaag en van nacht 18.00 uur Portugal - Duitsland 21.00 uur Nigeria - Denemarken 00.00 uur Zuid-Korea - Honduras 03.00 uur Brazilië - Colombia in de eerste ronde, na een 1-0 nederlaag in de laatste poule wedstrijd tegen Zuid-Korea. Duitsland opende matig met twee gelijke spelen tegen Mexico en Zuid-Korea, maar redde het vege lijf na een mon sterzege op Fiji: 10-0. Ook de Brazilianen kwamen pas laat op gang. Na twee keer 0-0 tegen Zuid-Afrika en Irak kwam de ploeg van Neymar pas in de slotwedstrijd tegen Denemarken los (4-0). De aanvoerder van de Selegao krijgt veel kritiek te verwerken en is in populariteit inmiddels voorbijgestreefd door zijn vrou welijke evenknie Marta. Veel supporters hebben zijn naam op hun shirt doorgekrast en er die van de vijfvoudig beste speel ster van de wereld voor in de plaats gezet. RIO DE JANEIRO Na zes dagen is het toernooi van de beach- volleyballers op de Copaca- bana in de knockoutfase be land, met nog zestien duo's, mannen en vrouwen, in de competitie. Drie van de vier Ne derlandse ploegen zijn nog in de race. Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen, de wereldkampioe nen van 2014, zijn nog ongesla gen en werden winnaar in hun poule. Dat betekent dat ze van daag tegenover een 'lucky loser' staan, een van de nummers drie, de Canadezen Saxton en Schalk. Brouwer en Meeuwsen lijken in vorm te zijn. Het andere Nederlandse man- nenduo, Reinder Nummerdor en Christiaan Varenhorst, leed in hun laatste poulewedstrijd tegen de Russen Semenov en Krasilni- kov een nederlaag. Ze moesten het afgelopen nacht tegen de Mexicanen Virgen en Ontiveros opnemen. Bij de vrouwen zijn Sophie van Gestel en Madelein Meppelink nog in de strijd. Ze eindigden in hun poule tweede. Het Neder landse duo treft bij de laatste zestien de Zwitserse vrouwen Heidrich en Zumkehr, die in de poule Van Gestel en Van der Vlist met 2-1 versloegen. BEACHVOLLEYBAL Achtste finales, vanavond 00.00 uur Meeuwsen/Brouwer - Saxton/Schalk (Can) 01.00 uur Van lersel/Meppelink - Heidrich/Zumkehr (Zwi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53