Judoka's stellen teleur Dressuurruiters boos op Nederlands jurylid Van den Berg grijpt naast het brons 3 lichte dubbeltwee volledig Niet verder dan vijfde plek waar xz De ruiters waren stuk voor stuk boos op de jury, met name op het Nederlandse lid Eddy de Wolff van Westerrode. Die zou Oranje heb ben benadeeld met lagere scores dan de overige zes juryleden. Van Silfhout kreeg met Arlando 'slechts' 76,092, terwijl hij rekende op een score van 78 of 79. „Daar zakt mijn broek echt van af', mop perde Van Silfhout. „Hij hoeft ons echt niet te helpen, maar op één lijn zitten met de andere juryleden is toch niet te veel gevraagd?" Kijk voor de verslagen van onze verslaggevers, alle resultaten én actuele ontwikkelingen in Rio de Janeiro op: pzc.nl/rio2016 mond achtste werd - overhaalde om toch weer te gaan roeien. De kampioenenmaker beloofde haar een goede teamgenote. Dat werd, vorig jaar, Paulis. Ze hadden eerder al samen in de lichte vier gezeten. Ribben Het klikte tussen de twee, hoewel die veertiende plaats bij de WK aanvankelijk anders deed vermoe den. Dit jaar hadden ze ook nog flinke tegenslag doordat Head op weg naar de training op de Bosbaan van haar fiets viel en twee ribben brak. „Ik was even bang dat het ge beurd was met onze olympische droom", blikte Head terug. „De dokter in het ziekenhuis stelde me gerust en Ilse zei toen ik in de taxi terugreed 'dat zonder tegenwind geen vlieger opgaat'." Head (32) en Paulis (23) schelen negen jaar, maar dat bleek geen be lemmering. Ze delen een belang rijke levenspassie. Head is al afge studeerd als arts, Paulis bijna. Het was dus een heuse doktersboot die gisteren Oranje de tweede gouden plak bezorgde. „We hebben veel vertrouwen in elkaar en ook veel lol samen", ver telde Head, die vroeger als schaats ster aan de WK bij de junioren meedeed. „Ik denk dat dat ons ge heim is." Paulis: „De dubbeltwee in het roeien kan iets magisch hebben. Als je een goed koppel vormt, dan wordt één plus één drie. En dat is bij ons echt het geval." PROGRAMMA HOLLAND VIER Van den Berg kende een alles be halve vlekkeloze voor bereiding. De Brabander had de dagen voor de plaatsings wedstrijd iets verkeerds gegeten en van het overgeven knapte er een bloedvat in zijn oog. Dat was maandag bij de eerste individuele rondes nog behoorlijk rood, maar het hinderde hem naar eigen zeg gen niet. Gisteren, in het prachtige Sam- bodrome met het Christusbeeld op de achtergrond, was tot de halve finale alles dik in orde met Van den Berg, die bij een soms stevig windje een goede finaledag schoot. In de ochtend versloeg hij de Chileen Soto, na een dubbele shoot-off. Waarbij hij over enig geluk niet had te klagen, want hij leek de eerste beslissingsronde over één pijl te verliezen. De scheidsrechter oordeelden dat er geen winnaar was. De 9 die Van den Berg daaropvol gend schoot, zat dich ter bij de roos dan die van Soto. In de kwartfinale tegen de Koreaan Lee kwam het aan op de laatste, vijfde set. Van den Berg loste drie tie nen, zag Lee één 9 schieten, gaf bondscoach Ron van der Hoff een 'boks' en liep op zijn gemakje weer naar de kleedkamer. In de halve finale tegen de Fransman Valladont begon Van den Berg sterk, maar daarna zakte hij in. Een '6' in de laatste beurt was fataal. Ook in de troostfinale liet Van den Berg een '6' en een '7' los. Hij verloor met 2-6 van de Amerikaans Bradley Ellison. Wietse van Alten (brons in 2000) blijft zo de laatste Nederlander met een medaille. Nederlandse ploeg waren, vroeg een verslaggeefster van de Brazili aanse televisie zich af. De kersverse kampioenen waren na hun gouden race nog geen mi nuut aan wal, toen premier Rutte al belde. „Met Mark, geweldig dit, hè", hoorde persbegeleider Simon Keij- zer van NOC*NSF door zijn tele foon. Hij drukte het toestel snel in handen van de roeisters die naar de prij suitreiking werden gedirigeerd. „Meneer Rutte feliciteerde ons", vertelde Paulis later. „Wat ik heb gezegd? Dank u wel. Wat had ik an ders moeten zeggen?" De winnaressen leken na hun zege vrij nuchter en kalm. Head brak echter, en werd met een arm om haar heen getroost door Paulis, toen ze vertelde hoe coach Josy Ver- donkschot haar na de Spelen van Londen - waar ze met Rianne Sig- zaterdag 13 augustus 2016 RIO DE JANEIRO Het olym pisch judotoernooi is voor Ne derland uitgedraaid op een teleurstelling. Van de elf deel nemers wist alleen Anicka van Emden (klasse tot 63 kilogram) een bronzen medaille te win nen. Bij de Spelen van 1988 in Seoul haalde de Nederlandse judoploeg ook één bronzen plak (Ben Spijkers, -86 kilo), daarna was de medaillescore altijd beter. Roy Meyer (+100 kilo) en Tessie Savelkouls (+78 kilo) verloren gisteren op de slotdag hun kwartfinales en daarna ook de herkansingspar tij. Daardoor eindigden ze alle bei als zevende in hun ge wichtsklasse. RIO DE JANEIRO De Neder landse dressuurruiters hebben naast de medailles gegrepen in de landenwedstrijd van de Olympische Spelen. Edward Gal, Diederik van Silfhout en Hans Pe ter Minderhoud namen gisteren in de Grand Prix Special alle ri sico's, maar zagen dat niet worden beloond met hoge scores: 75,517. Vandaag 16.06 uur Acht (v), finale, Claudia Belderbos, Olivia van Rooijen, Lies Rusten burg, Ellen Hogerwerf, Wianka van Dorp, Sophie Souwer, Ae-Ri Noort, Mo nica Lanz, José van Veen 16.27 uur Acht (m), finale, Kaj Hendriks, Mechiel Ver sluis, Olivier Siegelaar, Dirk Uittenbogaard, Boudewijn Roëll, Boaz Meylink, Tone Wieten, Robert Lücken, Peter Wiersum RIO De Holland Vier heeft zich niet kunnen mengen in de strijd om de medailles. De Nederlandse ploeg moest zich in de finale tevreden stel len met de vijfde plek (6.08,38). Het goud was voor Groot-Brittannië (5.58,61). De Holland Vier - Harold Langen, Peter van Schie, Vincent van der Want en Govert Viergever - behaalde eerder dit seizoen brons bij de wereldbekers in Luzern en Varese. Boogschutter Sjef van den Berg is gisteren vierde gewor den bij het onderdeel recurve. Hij kopieerde het scenario van Rick van der Ven, vier jaar gele den in Londen. Ook die haalde de halve finale, verloor die nipt, om vervolgens ook de troostfinale te ver liezen. Rik Spekenbrink Rio de Janeiro Het feest van de dubbel twee in beeld. Paulis (met clubdas van Nereus) met Head na de race, het duo komt met de driekleur het podium op en Paulis toont de medaille aan haar familie. FOTO'S PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51