BBQ s> Tijd voor grote stukken vlees op de barbecue 5 ZEELAND 15 r MARGOT een aardige schotel. Hoewel nog roze van bin nen zet het vlees de kaakspieren aan het werk. Sommige stukken mogen malser. Misschien een eend met veel vlieguren, grappen we. De bijgeleverde baquette, met een kuipje roombo ter, hebben we wel eens knapperig beleefd. Zijn de hoofdgerechten in orde? De 'huisgemarineerde' kipsaté is een no-brai- ner. De kip is boterzacht, de satésaus (een em mertje van de groothandel?) is pittig zonder het gehemelte te verschroeien. Het bedje van broccoli, bloemkool en courgette is lekker beet gaar. Dat geldt ook voor de halve wortel die er over heen is gedrapeerd. Mijn tafeldame krijgt er ook twee schaaltjes bij, een met kroepoek en een met atjar (zoetzure groenten, voorna melijk witte kool en wortel). Gewoon een keu rig terrasgerecht. Minder lovend zijn we over de op de huid ge bakken zeebaars, die wordt opgediend met mierzoete wortelcrème en een nogal zure pa- prika-tabascosaus die de vissmaak totaal wegs peelt. Die saus vloekt met de twee stukken baarsfilet, die ook nog eens te ver gegaard zijn. Je ziet het meteen, want de huid is op diverse punten gescheurd. Weinig balans, matig uitge voerd. Daar kan het schaaltje friet weinig aan veranderen. Nog een dessert dan? De brownies zijn op, dus proeven we maar de appeltaart met vanilleijs. Hij lijkt ingekocht, maar het is op zich een sappig stukje gebak. Leggen ze nog een beetje je in de watten bij Club Zuiderduin? Aanvankelijk wel, maar na het hoofdgerecht scheren de bedienende adolescenten een uur lang voorbij zonder te vragen of we nog iets blieven. Na een sigaar, een sanitaire stop en vijf Whatsapp-conversaties klampen we een jongmens aan. We bestellen appeltaart en vra gen meteen de rekening, anders zien we straks de zon nog in het water zakken. Loungen ne men ze hier vandaag nogal letterlijk. BEOORDELING Voorgerecht Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Prijs/kwaliteit Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week over eten en drinken in Zeeland Van de week kocht ik marshmallows. Van die witte, mierzoete, zachte bol letjes. Ik kon de verleiding niet weer staan. Ik had bedacht dat ik zou gaan bar becuen en ineens kreeg ik daar zin in. Jarenlang was ik bij de padvinderij in Goes en bij ieder kampvuur wat we maak ten, en dat waren er best veel, hoorden ze. Aan een satéprikker of aan een takje ges piest. En als we op kamp gingen en ons eten bereidden op een tafelvuur, kwamen daar als dessert ook nog biscuitjes bij waar tussen je de warme marshmallows op at. Hoewel we hier ook vaak de maaltijd mee begonnen, omdat het veel te lang duurde voordat de aardappelen gaar waren. Nog steeds vind ik dit super lekker, al koop ik ze niet vaak, ook omdat ik niet zo vaak barbecue. Ooit in de warme zomer van 1976 gingen we met ons gezin thuis barbecuen. Op een gegeven moment za gen we mijn vader door de tuin hinken en met een doek tegen zijn been slaan. Wij vonden dat toen nog grappig. Maar al gauw bleek dat bij het aanmaken van de barbecue, zijn onderbeen ernstig verbrand was. Weken lag hij thuis met menthol- zwachtels om zijn been. Het feestelijke ge voel van te gaan barbecuen was toen wel verdwenen. Daarom had ik jarenlang een elektrische barbecue. Niet iets om de marshmallows op te roosteren. Maar nu in de vakantie ga ik het toch weer eens proberen; barbecuen met houtskool en briketten. De Mannen houden van vlees, dus dat komt wel goed. En ik zie mijn kans met de marshmallows. En misschien wel een paar biscuitjes. Jarenlang was ik bij de padvinderij in Goes en bij ieder kampvuur wat we maakten, en dat waren er best veel, hoorden marshmallows TERNEUZEN Het barbecue seizoen is in volle gang. En was barbecuen lang iets met spiesjes, worstjes en een kip kluifje, tegenwoordig is barbe cuen serious business. Grote stukken vlees die soms wel zes tot acht uur op de barbe cue moeten. Fanatieke barbe- cuers doen het low en slow; ze besteden veel aandacht en tijd aan het garen van het vlees. Tom de Boeye, keurslager uit Terneuzen, merkt dat de vraag naar grote stukken vlees toeneemt. Hij verkoopt uitsluitend Zeeuws vlees. Ook veel dry-aged vlees wat is gerijpt en daardoor een in tense smaak krijgt. Zijn var kensvlees komt van het duroc varken uit Lamswaarde. Zijn runderen grazen in de natuur gebieden van Het Zeeuws Landschap en zijn 100% schar relvlees. „Werd er vroeger alleen maar gebarbecued zonder deksel, op hoog vuur en snel, nu is langzaam de trend", weet De Boeye. „Een gewone barbecue heeft maar twee standen: te hard of te zacht. De barbecues die nu op de markt zijn hebben een deksel en een temperatuur regelaar. Daarmee kun je grote stuk ken vlees bereiden zoals cöte de boeuf, short ribs en bij voorbeeld pulled pork. Som mige grillmasters zetten zelfs hun wekker 's nachts om de barbecue aan te steken", zegt hij lachend. Dat hoeft voor dit recept niet. Neem een cöte de boeuf van minstens 750 gram en wrijf het vlees in met zout en peper. Grill het vlees kort aan beide kanten boven de hete kolen. Laat de cöte daarna ga ren tot ongeveer 65 graden door het indirect te grillen. Een vleestemperatuurmeter en een barbecue met een dek sel zijn hierbij wel nodig. zaterdag 13 augustus 2016 MUIi menu (Prijs/kwaliteit telt dubbel) i Keurslager Tom de Boeye merkt dat de vraag naar grote stukken vlees toeneemt, foto ronald den dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43