Koudekerke en omgeving Stad Veere II roept commissie te hulp voor plek Binnenhaven ZOMERMARKT BEZORGER MET AUTO 10 WALCHEREN J 150, Om de foto's te maken gebruikte hij een KAIJSER Lokale ritrijder gezocht m/v Wat staat er tegenover: start premie Interesse? Mail naar: pznnrc@gmail.com *De minimumleeftijd is 18 jaar. www.krantenbezorgen.nl Villa Valentijn Middelburg Fotograaf Jesse Meliefste hoopt op een heldere nacht zonder bewolking zodat hij de meteorenzwerm die langsraast kan vastleggen boven zijn woonplaats. nkele foto's van de la ge vuurtoren van Westkapelle krijgen op Facebook en Insta- gram heel wat positie ve reacties. Het zijn foto's die Jes se Meliefste (38) vorige week maakte tijdens een paar donkere nachten zodat de sterren van de Melkweg goed zichtbaar zijn. Me liefste hoopt dat hij in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw de kans krijgt mooie foto's te ma ken van het markante punt bij het Noorderhoofd met op de ach tergrond de enorme sterrenne vel. „Want dan is er ook een me teorenzwerm te zien." De inwoner van Westkapelle, geboren in Middelburg, fotogra feert al sinds zijn twaalfde jaar. „Ik had toen een Agfa pocket. Al vrij snel wilde ik meer." Ik heb ook lang in de fotografie ge werkt, vervolgt hij. „Dat was als Door lichtvervuiling zien we meestal maar weinig sterren verkoper maar ook als reporta ge-fotograaf." Tegenwoordig werkt hij bij het Loodswezen en in zijn vrije tijd fotografeert hij nog steeds veel. Sinds enkele ja ren is hij ook geïnteresseerd in de sterrenhemel en dan vooral de Melkweg in al zijn pracht en praal. „Toen ik nog in Middel burg woonde, was die nooit te zien. Hier in Westkapelle zo nu en dan. Om de Melkweg te kun nen fotograferen moet het wel goed donker zijn. Lichtvervuiling en de maan zorgen er voor dat we weinig sterren kunnen zien." Vorige week waren de omstan digheden ideaal. „Helder, zonder wolken. De maan was om 23:20 uur onder, de temperatuur was aangenaam en er was weinig wind. Dar is wel zo lekker als je op de zeedijk staat." Om de foto's te maken, gebruik te hij een belichtingstijd van der tig seconden. „Twintig kan ook, maar bij dertig krijg je toch een iets mooier resultaat." De lange belichtingstijd zorgt er wel voor dat de sterren, als je heel goed kijkt, niet allemaal even scherp zijn. Want ondanks de giganti sche afstand van Westkapelle tot de dichtstbijzijnde ster, is vol gens de fotograaf toch te zien dat de sterren in die halve minuut be wegen. Meliefste fotografeert vooral rondom zijn woonplaats en el ders op Walcheren. „En tijdens de vakanties met het gezin in Eu ropa." Op zijn verlanglijstje staat nog het fotograferen van het Noorderlicht. Of dat er ooit nog eens van komt, dat weet hij niet. Marinus Dijkhuizen was donder dagavond duidelijk voor de be zwaarschriftencommissie van Vlissingen. Waar in de Binnenha ven hij zijn passagiersschip an nex rondvaartboot Stad Veere II mag aanleggen, maakt niet uit. Maar dat hij het schip kan aanme ren in zijn woonplaats, is belang rijk voor Rederij Dijkhuizen. Dijkhuizen onderhoudt met de Stad Veere II 's zomers een veer dienst op het Veerse Meer tussen Veere en Kamperland. Hij wil 's winters graag wat activiteiten ontplooien op de Westerschelde en de Noordzee en wil zijn schip dan ook dichter bij huis aanme ren. Hij is al dik twee jaar bezig een ligplaats in de Vlissingse ha ven te regelen, maar kwam niet verder dan wat verbale aanvarin gen met het gemeentebestuur. Vlissingen heeft door de aan vraag van Dijkhuizen wel achter stallig huiswerk gedaan, bekende een juridisch medewerkster aan de leden van de bezwaarschrif tencommissie. Na Dijkhuizens bewering dat er ligplaatsen ge noeg zijn in de Binnenhaven is de situatie opnieuw bekeken. Veel schepen bleken zonder rechtsgeldige vergunning in de haven te bivakkeren. Maar omdat het vaak om schepen ging die er al 'tientallen jaren liggen', kregen eigenaren de gelegenheid de boel te legaliseren. Met visserssche pen, bedrijfsgebonden schuiten en andere vaartuigen ligt de hele Binnenhaven vol. De gemeente bekeek of de Stad Veere II aan de Piet Heinkade kan liggen. Maar die kade heeft Koninklijke Scheldegroep/Damen nodig voor haar bedrijfsvoering. Damen draagt de verantwoordelijkheid voor de vergunning, hoewel enke le vertegenwoordigers van het be drijf ook niet wisten waarom er al langere tijd een particulier schip aan die kade ligt.Marinus Dijkhuizen omarmt een eerder In Binnenhaven zijn er genoeg ligplaatsen idee van de gemeente een steiger bij de Lasloods aan te leggen. „Maar dan moet ik de zekerheid krijgen dat ik er tien jaar mag lig gen." Toestemming om ergens in de haven 'langszij' te liggen, zou het nog veel eenvoudiger maken. De bezwaarschriftencommissie for muleert binnen vier weken een advies, waarna B en W nog zo'n termijn nodig hebben voor een besluit. ZONDAG 14 AUGUSTUS Ni?' NlV' BOULEVARD VLISSINGEN 10.00 - 20.00 UUR ///iim* VORMGEVING www.kaijser-vormgeving.nl zaterdag 13 augustus 2016 'W' V Gezocht, vroege vogels* voor het bezorgen van dagbladen, o.a.: AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends kranten bezorgen met eigen auto, is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 2 tot 2,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. vergoeding ca. 840,- per 4 weken; 150,- startpremie; gratis de krant lezen. kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg vanaf 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. U kunt uw kind(eren) veilig wegbrengen en ophalen ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl en emailadres info@villavalentijn.nl (zie ook Query code). We kennen een zeer scherpe prijs/ kwaliteitsverhouding. Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. www.villovalentijnmiddelburg.nl Melkweg schittert boven Westkapelle Emile Calon Westkapelle —Jesse Meliefste René Hoonhorst Vlissingen Marinus Dijkhuizen, rederij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38