II II II ZEELAND 7 EVENEMENT: Mosselrace De watersport vergrijst. Ik ben met mijn vijftig jaar een jonkie seren", aldus Den Rooijen. „De or ganisatie neemt namelijk veel tijd in beslag. Wij beginnen zater dag tijdens de wedstrijd al met de voorbereidingen voor het jaar erna." Gelukkig wist de organisa tie toch wat 'jonkies' toe te voe gen aan de zeilcommissie. Pekaar: „We zijn niet bang dat het evene ment doodvalt." Een jubileumwedstrijd zien de twee dan ook wel zitten. „Als we de precieze datum van de eerste Mosselrace weten te vinden, gaat die er zeker komen", aldus Pekaar die met een tevreden grijs uit kijkt over de jachthaven met daar achter de grote tent. De voorberei dingen zijn bijna klaar en de weersverwachtingen voor het weekend zijn gunstig. „Het gaat een mooie dag worden." O ©pzcredactie fi facebook.com/depzc ©pzcredactie Als mensen een mooie dag hebben gehad, ben ik tevreden ring. Op de tafeltjes in het clubge bouw liggen papieren placemats met daarop de sponsors. Die zijn volgens Van Rooijen en Pekaar hard nodig. Er hangt volgens hen een flink kostenplaatje aan het evenement. „Het evenement heeft geen bestaansrecht zonder sponsors." Met een organisatie die vol overgave ieder jaar het eve nement organiseert, een 'harde kern' aan sponsoren en tevreden terugkerende deelnemers is de Mosselrace uitgegroeid tot een stabiel evenement. „Dat is voor ons een bevestiging dat het een goed concept is", vertelt Pekaar. Toch is het niet zo dat de voorzit ters zonder zorgen zitten. Den Rooijen: „De watersport vergrijst. Ik ben met mijn vijftig jaar een jonkie." Het is volgens de voorzit ter moeilijk om jonge mensen te trekken voor de organisatie. „Je moet ook wel een beetje idolaat of getikt zijn als je dit wilt organi- PZC ONLINE Co de Boef @coottei962 Ik snap wel waar om Nederland goud wint bij het #roeien Door dit kabinet moeten we al ja ren roeien met de riemen die je hebt. Straks ligt de Oosterschelde vol, dat is kicken zaterdag 13 augustus 2016 Yerseke 12 (inschrijving) en 13 au gustus (wedstrijd) Zeilrace op de Ooster- schelde met na afloop een mossel- en feestavond. mosselen en zeilen Kijk op www.pzc.nl of Emiel den Rooijen De zeilboten strijden in ver schillende klassen om de prijzen tijdens een eerdere versie van de mosselrace. ARCHIEFFOTO RONALD DEN DEKKER —Emiel den Rooijen HARDLOOPBLOG Het bikiniseizoen mag dan al weer bijna voorbij zijn. En het zomerweer lijkt weliswaar meer op herfstweer: het is wél heerlijk weer om te gaan hardlopen. Niet te warm, af en toe nog wat spetters op je kop en het is lang licht; de per fecte omstandigheden om je zomerbody in shape te hou den. Kijk voor je laatste beetje motivatie op: pzc.nl/hardlopeninzeeland TWITTER Maaike Head en Ilse Paulis hebben een gouden medaille veroverd op de Olympische Spelen. Het tweetal roeide in een tijd van 7:04 naar de gou den plak. UW REACTIE Nog even snel onder die slag boom door fietsen, moet bar man Roan van Camping Ori- sant in Colijnsplaat woensdag gedacht hebben. Hij is te laat, de slagboom komt naar bene den. Roan moet vol in de rem men en komt klungelig ten val. „Op je muil en gauw, zal die slagboom gedacht hebben", zegt Leon van Loon. „Ja we staan weer goed op de kaart", merkt Anita Tilroe op. ONLINE TOP 5 1. Barman rijdt tegen slag boom bij camping Colijnsplaat (video) 2. Gemengde gevoelens bij uitbaters strandtenten 3. Rijdende Rechter moet zich buigen over kruispunt Zie- rikzee 4. Politie alert op wraakacties na grote vechtpartij in Middel burg 5. Gemaskerde naaktloper in botsauto's op Tholen (video) Leo Pekaar Joke van Nieuwenhuijze maakt de tafels in de feesttent klaar voor de grote mosselmaaltijd na de race. foto's johan van der heijden Leo Pekaar (links) en Emiel den Rooijen hangen lampjes op in de feesttent: bijna klaar voor het grote mosselfeest. 27S8 J8 \S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35