6 ZEELAND Wanneer de Mosselrace is ontstaan, weet de organisatie niet precies. Wat ze wel zeker weten is dat de combinatie van zeilen en mosselen eten succesvol is. De pret begint al tijdens de inschrijving met sterke verhalen 10 ZOMERSE TIPS A Op de wedstrijddag ligt het hier helemaal vol en daar na de Oosterschelde. Dat is echt kicken", vertelt Leo Pekaar (65) al wijzend over de jachthaven in Yerseke. „We leven hier het he le jaar naar toe dus ik ben blij dat het weer zover is." Als voorzitter van de zeilcommissie binnen de vereniging is hij het hele jaar be zig met het organiseren van het evenement. Een race waarbij zei len wordt gecombineerd met waar Yerseke bekend om staat, een lekkere portie mosselen na af loop Hoe lang de Mosselrace precies bestaat, is moeilijk te achterhalen. Pekaar en de voorzitter van de ver eniging Emiel den Rooijen (50) zijn dat al sinds vorig jaar aan het uitzoeken. De Watersportvereni ging Yerseke bestaat vijftig jaar en vanaf het begin organiseren ze wedstrijden. Maar toen heette die wedstrijd nog 'De strijd om de Oosterscheldebeker'. Op den duur is daarbij iemand mosselen gaan koken en van het één kwam het ander. Vanaf 1996 wordt de Mos selrace in zijn huidige vorm geor ganiseerd en sinds 2000 is het uit gegroeid tot het evenement van te genwoordig. Een laagdrempelige wedstrijd met mosselen en een ge zellige avond vol entertainment voor jong en oud. En dat altijd op de tweede zaterdag van augustus. De combinatie is het succes van het evenement. „De meeste deel nemers komen ieder jaar terug en hebben maar één eis: verander niks", vertelt Pekaar. Die deelne mers komen al lang niet meer al leen uit Yerseke. Vanuit het hele land en zelfs vanuit België komen de deelnemers naar het vissers dorp. „Het is voor hen een gezel lig weekend uit", aldus de voorzit ter van de zeilcommissie. De pret begint volgens beide heren name lijk al op vrijdagavond tijdens het inschrijven. Pekaar: „Dan komen de sterke verhalen over vorige edi ties en begint de voorpret al." En die pret gaat de volgende dag tij dens de start gewoon door. „De haven is hier niet zo groot dus het is al een wedstrijd op zich om als eerste de haven uit te varen." Onder die deelnemers zitten ook ieder jaar Pekaar en Den Rooi jen zelf weer. Ieder in een andere categorie, dus eikaars concurren ten zijn ze niet. Den Rooijen: „We zijn echte zeilliefhebbers dus na tuurlijk doen we ook mee." En dat doen beide mannen met evenveel enthousiasme als het organiseren van de race. Ze kunnen dan ook niet kiezen als je vraagt wat ze het leukste vinden. „Het is het totaal plaatje van mensen een leuke dag bieden", aldus Den Rooijen. „Als het twaalf uur 's nachts is en ieder een heeft een geslaagde dag ge had, ben ik tevreden." De dag kan de vereniging niet helemaal zelf opbrengen, maar daar is wat op gevonden: sponso- zaterdag 13 augustus 2016 TIP 1 Puzzelroute, Breskens Breskens beter leren kennen? Stap in de auto of op de fiets en maak de puzzelroute van bijna der tien kilometer. Beantwoord onder weg vragen over Breskens en de visserij en maak kans op een gratis weekend kamperen volgend jaar. Aanmelden via minicampingboeren- hof.nl/PuzzelrouteBreskens.nl of 0117 381671. Tijd en plaats: Hele dag, Mini- camping Boerenhof, Provinciale- weg 29, Groede TIP 2 Mosselrace, Yerseke Zeilwedstrijd voor kajuitjachten en traditionele rond- en platbo dem schepen op de Ooster- schelde. Elk jaar een spektacu- lair schouwspel waar ongeveer honderd schepen aan meedoen. Tijd en plaats: vanaf 10.00 uur, Yerseke TIP 3 Snuffelmarkt, Middelburg De Markt in Middelburg staat vandaag vol kramen. Een heerlij ke snuffelmarkt voor liefheb bers van tweedehands spullen. Tijd en plaats: 08.00-16.00 uur, Markt, Middelburg TIP 4 Ringrijden Ritthem Ringrijders rijden zonder zadel in galop over de wedstrijdbaan. Met een lans proberen ze een ring te steken die boven de baan hangt. De ruiter met de meeste ringen aan het eind van de dag, is de winnaar. Tijd en plaats: 08.00-18.00 uur, Ritthem TIP 6 Proefduik, Renesse Altijd al gedroomd over zwem men tussen vissen en anemo nen? Maak dan een sprong in het diepe. Dagelijks neemt een professionele instructeur aspi rantduikers mee het buitenwa ter in om de prachtige onderwa terwereld te ontdekken. Al in drie dagen kun je je brevet op zak hebben. Maak een proef duik bij duikcentrum De Witte Boulevard. Aanmelden via duiken@witteboulevard of 0111 461238. Tijd en plaats: dagelijks, Ho- gezoom 149, Renesse Er valt veel te ontdekken op de Fruitteeltroute Kapelle. TIP 5 Fruitteeltroute, Kapelle Rondom Kapelle staan flink wat fruitboomgaarden. De lange rijen appel- en perenbomen han gen vol kleurrijk fruit. Fiets deze fruitteeltroute van meer dan dertig kilometer en stap af bij fruittelers die graag alles vertel len over de fruitteelt. Deelne mers betalen 6 euro per per soon, 12 euro per gezin met twee kinderen jonger dan 12 jaar. Aanmelden bij het Fruit teeltmuseum. Tijd en plaats: 09.00-12.00 uur, Fruitteeltmuseum, Annie MG Schmidtsingel, Kapelle Ringrijden op de Burghse Dag TIP 7 Burghse Dag, Burgh- Haamstede Ringsteken, sjezenrijden, kinder spelen, boerenmarkt, paarden- dressuur en diverse optredens. Burgh-Haamstede barst van de gezelligheid. Ook 's avonds gaat het feest door. In de feest tent is muziek en ter afsluiting van de festiviteiten een groot vuurwerk. Tijd en plaats: 10.00 uur tot middernacht, Burghse Ring, Burgh-Haamstede TIP 8 Kermis en braderie, Sint-Annaland De kermis staat in het centrum, maar ook een braderie met maar liefst 130 stands. Blikvan gers zijn de Mountainbike Stunt show, optredens, een zumbade- monstratie, en veel muziek. Tijd en plaats: 10.00-20.00 uur centrum Sint-Annaland TIP 9 Safaritocht door het bos, Westenschouwen Op safari door het grootste bos van Zeeland met je skelter of op de familiefiets. Ontdek de geheimen van de natuur. Tijd en plaats: 11.00-18.00 uur Natuurinformatiepunt en trampolinecentrum Wester- schouwen, Steenweg 13a, Wes tenschouwen. TIP 10 Rebellious, Clinge Nederlandse Hardstyle bands en lokaal talent treden samen op. Voor de line up: party- flock.nl Tijd en plaats: 21.00 uur Mal- pertuuslaan 6, Clinge Gouden combi: Daisy Schalkens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34