Aanjager wordt nu al gemist Vermist Vermist Pv- Vermist VERMIST VERMIST VERMIST 30 bands in monumenten 3 Noa Fenne Blakie Fred Misschien speelt mee dat mensen de tuindeuren langer en vaker open hebben Kitty Joep moeten komen." Ze vertelt dat de honden wel bijna allemaal wor den teruggevonden. Van de Zand kreeg afgelopen weken ook enkele vreemde mel dingen binnen. Zo vonden voorbij gangers rattenslangen in Vlissin- gen en Wemeldinge. „Misschien waren de eigenaren ze beu. De slangen kunnen niet overleven buiten", zegt Van der Zand. De slangen zijn overgebracht naar Reptielenzoo Iguana. Ook het aantal gevonden dieren is in deze periode hoger dan nor maal. „Ik denk van mensen die op vakantie gaan en niemand hebben die voor hun dier kan zorgen. Heel triest. Ik doe dit al meerdere jaren en elk jaar speelt dit weer meer dan het voorgaande jaar." Bijzonder, zelfs voor Van de Zand, is de vermiste pony. „Die is sinds 24 juli vermist uit een wei in Serooskerke op Walcheren. Het kan zijn dat het dier is gestolen. Vanmorgen heb ik de eigenaar weer gebeld. De pony is nog steeds vermist", aldus Van de Zand. De pony, die zwart is en Bla- kie heet, is te herkennen aan zijn pony: die is enigszins verknipt. „De pony loopt scheef over zijn kop", vertelt Van de Zand. „Maar dat kun je op de foto niet goed zien." Ze raadt aan, huisdieren te chippen en de chip te laten regis treren bij een databank. „En ver geet het niet door te geven als je telefoonnummer wijzigt. We ma ken zo vaak mee dat er wel een chip is, maar het telefoonnummer allang veranderd is. Ga dan maar eens zoeken." Wie informatie heeft: 088-0063304. De Onderwijs Autoriteit Zeeland (OAZ) was niet het wondermiddel waarmee alle problemen binnen het Zeeuwse onderwijs werden op gelost, maar de proef heeft wel ge zorgd dat de samenwerking een enorme stimulans heeft gekregen. De OAZ was van 2010 tot 2015 ac tief als proefproject om het Zeeuw se onderwijs stevig te hervormen. Doel was beter en duurzaam be roeps- en hoger onderwijs, betere samenwerking met het bedrijfsle ven en instellingen, doorlopende leerlijnen tussen vmbo, mbo en hbo zodat Zeeuwse leerlingen in Zeeland konden blijven, onder wijs creëren voor 'een leven lang leren' en de versteking van regio naal toegepast onderwijs. De OAZ moest de aanjager en begeleider worden. Het ZB Planbu reau heeft de OAZ met tal van be trokkenen geëvalueerd. „De doelstellingen zijn voor het grootste deel gehaald. Iedereen is het er over eens dat het aanstellen van de OAZ zeker effectief is ge weest", is de conclusie in het rap port Vijfjaar Onderwijs Autoriteit Zeeland. Het feit dat de OAZ inmiddels niet meer actief is wordt door be trokkenen betreurd: „Diverse par tijen spreken hun zorg uit over het Het aanstellen van de Onderwijs Autoriteit Zeeland is zeker effectief geweest wegvallen van de centrale regie. Wie het voortouw neemt, kan de druk er op houden." De onderzoe kers stellen klip en klaar dat 'zon der de OAZ geen fusie zou hebben plaatsgevonden tussen de ROC's'. De OAZ speelde 'op kritische mo menten een belangrijke rol in het proces'. Een ander succes is onder meer de vorming van het Cen trum voor Toptechniek. Maar ook de OAZ kon geen ijzer met handen breken. In Zeeuws-Vlaanderen verliep de sa menwerking binnen het voortge zet onderwijs 'moeizaan en strope rig'. Ook verbetering van de samen werking met Vlaanderen bleef uit. Bij het streven naar vereenvoudi ging van wet- en regelgeving 'lie pen ze tegen dezelfde dingen aan waar iedereen tegen aan loopt." BERGEN OP ZOOM Daan, ZES, Gabriel Rios, Eerie Wanda, Laïs en Indian Askin zijn enkele van de acts die zaterdag 10 september optreden tijdens PopMonument in Bergen op Zoom. PopMonument combineert be kende namen met lokale beroemd heden. In totaal dertig bands spe len op twintig monumentale loca ties in het centrum van de stad. Dat kan het eeuwenoude stadspa- leis Markiezenhof zijn, maar ook een bruine kroeg in een oud mo- numentenpand. PopMonument won vorig jaar de Brabantse Erf- goedprijs. Kaarten kosten 10 euro en zijn verkrijgbaar via de website popmonument.nl. Vermist in Goes (Noord en Zuid Beveland) sinds 8 augustus 2016. Meidnummer 1121237 Schildpadpoes met wit. ■KrU w mk Vermist in Scherpenisse (Tholen) sinds 30 juli 2016. Meidnummer 1121229 Grijze poes met witte bef en witte voetjes Zwarte Pony. Uit het weiland verdwenen. Vermist in Biervliet (Zeeuws Vlaan deren) sinds 2 augustus 2016. Meidnummer 1120968 Kruising Maine Coon kater, cypers grijs gemarmerd met wit. Zwart-witte poes, vermist in Bruinisse (Schouwen-Duiveland) sinds 30 juli 2016. meidnummer 1121332 Vermist in Vlissingen sinds 8 augustus 2016. Meidnummer 1122988 Cypers grijs met wit. Joep heeft een chip zaterdag 13 augustus 2016 en hond vaker kwijt Het ZB Planbureau en andere betrokkenen zijn positief over de proef met de - inmiddels niet meer actieve - Onderwijs Autori teit Zeeland (2010-2015). Theo Giele Middelburg |Y JH ij V Vermist in Serooskerke (Walcher en) sinds 24 juli 2016. Meidnummer 1114301

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31