Shab bankjes is een begrip Laatste loodjes van berging Flinterstar 2 NI MAIKEL HARTE BACK TO SCHOOL Column Als een sporter wordt weg gestuurd van de Spelen dan moet er toch heel wat aan de hand zijn, lijkt me. Yuri van Gelder verloor gisteren het kort geding en de motivering volgt pas volgende week. Ik had er meer van verwacht. Het enkele feit dat hij om vijf uur 's ochtends met een biertje op in het olym pisch dorp zou zijn thuisgeko men, dat kon het toch nooit zijn? Ik moest denken aan de zwembad affaire tijdens het WK in 74. De Nederlandse voetballers bouwden toen tot diep in de nacht een feest je met drank en vrouwen, maar de enige die boos was, was de vrouw van Johan Cruijff. De KNVB deed niets, want ze hadden nog nooit zo goed gevoetbald. Yuri van Gel der moest er echt een puinhoop van hebben gemaakt. Ik zag het echt voor me dat hij straalbezopen in dat olympisch dorp was thuisgekomen, keihard zingend over z'n Braziliaanse vriendin: 'When my baby, when my baby smiles at me, I go to Rio'. Het halve olympische dorp was woedend de straat op gestroomd. De eerste die wakker was gewor den, was Tom Dumoulin, die hem in z'n speciale tijdritpyjama ver manend toesprak, waarop Van Gel der hem met z'n enorme bovenar men bij z'n pijnlijke pols had ge pakt (daar ging definitief het goud van Dumoulin). Vervolgens vroeg hij Ranomi of ze wel eens met hem zou willen Kromowidjojoën, liet hij zich laat dunkend uit over de zwempresta- ties, heeft hij de talkpoeder bij de turndames verwisseld met cocaï ne en is hij daarna naar de volley baldames gegaan. Met een fles champagne in de hand heeft hij onder hun balkon staan roepen dat hij (zijnde 1,60 meter en zij bijna twee meter) wel eens bij hen in de ringen zou willen han gen. De druppel die de emmer deed overlopen, althans zeg maar de brievenbus, was toen hij bij het appartement van chef de miss ion Maurits Hendriks naar binnen probeerde te pissen. Kijk dan word je terecht weggestuurd. Ik moest denken aan de zwembadaffaire van het WK van 74 De Stelling TOOS HENK TOOS EM HENK ZIJN OP VAKANTIE Weer twee veerboten in de vaart Jan Smit in de Zeelandhallen VLISSINGEN Freek de Jonge bij Zondige Zeeuwen €9,99 „Zelfs in Friesland weten ze wat je bedoelt als je zegt: ik ben van de bankjes." Aan het woord: Vlis- singer Reginald Frederik alias D-Double, de 26-jarige rapper die het begrip 'De bankjes' tot ver over de provinciegrenzen be kend maakte. „Wij zijn van de bankjes", werd er geroepen toen woensdag avond in Middelburg een massa le knokpartij ontstond op het Middelburgse Westerschelde- plein. Een Vlissinger van 18 jaar werd daarbij neergestoken in de confrontatie met een groep Mid delburgers. En waar zijn die bankjes dan wel? „De originele bankjes zijn er niet eens meer", weet een insi der te vertellen. „Ze stonden bij de Bonedijkestraat, richting Het Fort. Aanvankelijk waren ze niet eens het domein van jongeren, maar van wat oudere buurtbewo ners die niets omhanden hadden en daar de tijd doodden met on schuldige spelletjes als domino. En toen kwamen er jongeren bij, van de generatie die hele dagen naar rappers als Tupac luister den." De tweede generatie shab bankjes vond een nieuwe plek: kruising President Roosevelt- laan/Bloemenlaan. 'Ik ben een boy van de straat als het moet, ben ik daar' (D-Double, Boy van de Straat'). De Vlissingse rapper maakt te genwoordig vanuit Amsterdam furore onder het label Top-Notch (tussen grote namen als Ronnie Flex, Lil'Kleine, Di- gitzz, Jeugd van Tegenwoordig, Broederliefde en Fresku). D-Dou- ble, die in oktober zijn nieuwe al bum Nood Breekt Wet hoopt uit te brengen, verwijst in zijn clips en teksten veelvuldig naar het straatleven uit zijn jeugd. D-Double schreef samen met Sevn Alias 'Dat is een keuze', de titelsong voor de korte film Cir cles. Een veelzeggende naam. „Als ik in Vlissingen ben, ben ik nog steeds een van hen. Maar ik heb gekozen voor de muziek. Ik heb een goede reden om niet meer in de problemen te willen komen." Deze maand verschijnt zijn clip Kibra, een samenwerking met Broederliefde en SBMG. Toprfobch 3 ZEEBRUGGE De berging van het 6 oktober vorig jaar voor Zee- brugge aangevaren en gezonken vrachtschip Flinterstar is de laat ste fase ingegaan. Eind juni is het voorschip van de Flinterstar al geborgen, nadat eerder de lading was veiligge steld. Het werk heeft anderhalve maand stilgelegen, omdat de drij vende kraan Rambiz van het Bel gische bergingsbedrijf Scaldis el ders nodig was. De Rambiz ligt inmiddels weer naast de restanten van de Flinterstar. Afgelopen week zijn de voorbereidende werkzaamhe den begonnen voor het liften van het achterschip. Het is nog niet bekend wanneer dit zal plaatsvinden. Dat is ook afhanke lijk van het weer. Het voorschip van de oorspron kelijk 130 meter lange en 17 me ter brede Flinterstar, eigendom van rederij Flinter in Baren- drecht, is na de berging naar de Gallo-scheepssloperij in Gent ge bracht. Het achterschip wacht hetzelfde lot. zaterdag 13 augustus 2016 Yur Vandaag: Mensen moeten beter op hun huisdier letten. Reageer op pzc.nl Vrijdag: De jeugd heeft het nog nooit zo goed gehad als nu. 266 stemmen EENS ONEENS PAUL KUSTERS BRESKENS Vanaf vrijdagochtend varen er weer twee veerboten tus sen Vlissingen en Breskens. De veerboot Maxima van de Westerschelde Ferry ging dinsdag het dok in van wege een technisch manke ment. Reizigers moesten daar door rekening houden met een aangepaste dienstrege ling: de boten vertrokken eenmaal in het uur. GOES De Nederlandstalige zan ger Jan Smit geeft op zater dag 29 oktober een con cert in de Zeelandhallen. Jan Smit zit dit jaar precies twintig jaar in het vak. Van wege deze mijlpaal tourt hij door het hele land. De 'Elf- stedentour' is de eerste tour sinds de 'Leef je Uit Tour' uit 2010. Tickets zijn te bestellen op www.zee- landhallen.nl. Cabaretier Freek de Jonge is zaterdag 10 september present bij de presentatie van Zondige Zeeuwen in Ci ne City in Vlissingen. Gratis kaartjes zijn af te halen bij Cine City en bij boekhandel de Drvkkery in Middelburg. prisma woordenboeken De dikste, de beste, de felste! Ondine van der Vleuten Vlissingen TOP NOTCH MUSIC V.O.F. www.top-notch.nl Registration Form and Membership Agreement Applicant Namo I Lost. First! Artist Narm CityStraal VMN Hom. A Date ol Birth "A jbOTotaptiona No -34 va-ybi tx Emergency Contact Name teesPhono No. Relationship 13f\AS Domestic Big O lernational Satan Competitive Shoot Sporting P Concealed Ca Top Notch Shooting Range 1 do on given on inn appucat Ook op deze EP-hoes verwijst D-Double naar 'de bankjes'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2