Onze economie groeit harder dan bij de buren Voor wie zelf wil bepalen hoe hij z'n tegoed gebruikt! iBf B 15,- hollands nieuwe. O E 21 niet worden gesloten 12:45 1 Ai II Samsung Galaxy J3 2016 III 1700 sPanje III 2000 Met een team van tien mensen doen ze nu onderzoek naar de oorzaak van het faillissement beurslieveling omdat het jaar lijks omzet en winst wist te ver hogen. Imtech kocht bedrijven bij de vleet en de bomen leken tot in de hemel te groeien. De eerste barsten werden zichtbaar toen een kritische ana list vraagtekens bij het groeiwon der begon te stellen. Al snel bleek dat in Duitsland op grote schaal geknoeid was met de cij fers. De pijn concentreerde zich op de bouw van een pretpark in Polen, een megaklus voor Im tech. Dat pretpark bestond al leen op papier, in de boeken van Imtech. Imtech Duitsland boek te gewoon omzet over dat pro ject, alsof er gewerkt werd. Daarna bleek er meer gesjoe meld te worden in Duitsland. De vers aangetreden topman Gerard van der Aast kon direct begin nen met puinruimen en probe ren het bedrijf van de ondergang te redden. Dat leek lange tijd te lukken. Met de verkoop van on derdelen en forse bezuinigingen leek het weer de goede kant op te gaan. Maar uiteindelijk ging het bedrijf toch onderuit. De vraag is nu waar de schuld ligt. Eind dit jaar verwacht Prin- cen met een eerste onderzoeks verslag te komen. Nederland groeit op alle onderde len, en harder dan de buren. Ten opzichte van het tweede kwartaal van vorig jaar groeide de econo mie volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) met 2,3 procent. Vergeleken met het eer ste kwartaal van dit jaar was de groei 0,6 procent. Minister Kamp ziet in de cijfers de bevestiging dat ons land op de goede weg is. „Door hard te wer ken, innovatief te ondernemen en slim te investeren, is Nederland in staat gebleken al negen kwartalen op rij robuuste economische groei te realiseren." Enige voorzichtig heid is wel op zijn plaats. Kamp wijst onder meer op de Brexit. Die heeft het afgelopen kwartaal weliswaar nog geen groot effect gehad op de groei - zelfs de Britse economie pluste in dit kwartaal met 2,2 procent - maar dat effect treedt later dit jaar en vooral daar na wel op, voorspelde het Cen traal Plan Bureau deze week. Eerdere succeskwartalen (het eerste van 2011 en het eerste van 2015) werden bovendien steevast gevolgd door een periode van af koeling. Wat nu echter vertrou wen schept, is dat de groei van de Nederlandse economie breed ge dragen wordt. Eerdere oplevingen leunden sterk op de uitvoer van goederen. Nu staan alle seinen op groen: de export stijgt fors, consu menten besteden meer, de over heid geeft meer uit. Investeringen in vaste activa als woningen en vervoersmiddelen namen zelfs met meer dan 7 procent toe. Als gevolg van al het positieve nieuws functioneert ook de ar beidsmarkt zeer behoorlijk. Het to taal aantal banen is in het tweede kwartaal met 38.000 toegenomen. Vooral het aantal banen voor uit zendkrachten nam sterk toe. Het aantal zelfstandigen nam juist iets af. Daarnaast steeg het aantal vaca tures met 5.000 en daalde het aan tal werklozen met 16.000. De werkloosheid nam af van 6,5 naar 6,3 procent, meldt het CBS. Ook op Europees niveau draait de Nederlandse economie behoor lijk goed mee. De groei in ons land is hoger dan die van België en Duitsland. In Italië en Frank rijk is de fut er zelfs helemaal uit; in beide landen kwam de groei het afgelopen kwartaal op o pro cent uit, ten opzichte van een kwartaal eerder. Gemiddeld groei de de economie in de EU op jaar basis met 1,8 procent. Daarmee verslaat Europa voor het derde jaar op rij de Verenigde Staten, dat een groei van 1,2 procent liet note ren. De afgelopen jaren waren de rollen meestal omgedraaid. Grote motor achter de Europese opleving is Oost-Europa. Roeme nië bijvoorbeeld noteert een spec taculaire 5,9 procent groei op jaar basis, en ook Slowakije (3,7 pro cent), Bulgarije en Polen (beiden plus 3 procent) presteren zeer goed. Het enige land dat nog in de min zit is Griekenland. De econo mie daar kromp in een jaar met 0,7 procent. 0 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! zaterdag 13 augustus 2016 verkocht Springwater Capital Zwitserland ftl 2600 Endless LLP ilf Groot-Brittannië Schuld eisers Oorzaak Egeria Nederland Boedel Polen PP Consulting Roemenië Management Industry en Ventilex Techim De Nederlandse economie ken de het op twee na beste kwar taal sinds de financiële crisis van rond 2008. Sander van Mersbergen Den Haag De economie groeide in een jaar tijd met 2,3 pro cent. Het aantal vacatures steeg met 5.000. Het aan tal werklozen ging met 16.000 omlaag. p SAMSUNG Tut 1 Stplembei 1 A 4 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie de volledige vrijheid wil over hoe hij zijn tegoed gebruikt is er hollandsnieuwe. Want bij ons is 1 MB gewoon gelijk aan 1 minuut bellen of Isms! Jij bepaalt zelf waar je het voor gebruikt. Kies voor volledige vrijheid met bijvoorbeeld de Samsung Galaxy J3 2016. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 15,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 189,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 120,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €15,- waarvan €10,- abonnement en €5,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €120,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 31 augustus 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21