Kampusch komt nog in 'horrorhuis' corendon 13 President Sea Palace All Inclusive Kampusch (28) uit in haar tweede boek, Natascha Kampusch: tien jaar vrijheid, kritiek op de media en haar adviseurs. Die zouden haar nauwelijks de ruimte hebben gege ven om de verschrikkingen van haar kindertijd te boven te ko men. 'Ik kwam uit een gat gekro pen en het eerste wat ik zag wa ren contracten.' Kampusch was 10 jaar oud toen zij begin maart 1998, onderweg naar school, in Wenen werd ont voerd door Wolfgang Priklopil. De werkloze telecomingenieur sloot haar op in een kerkerachtige ruim te van 8 vierkante meter. Hij ver nederde en misbruikte het meisje jarenlang tot zij op de rand van een hongerdood zweefde. Ook fdmde Priklopil zijn naakte slacht offer. Kampusch weerstond haar kwel geest en wist in augustus 2006 te ontsnappen. Met diezelfde opmer kelijk onbuigzame persoonlijk heid trad zij na haar ontsnapping de wereld tegemoet. Dit viel niet bij iedereen in de smaak. 'Ik kreeg het verwijt arrogant te zijn', zei Kampusch in een interview met de Süddeutsche Zeitung. 'Maar die koele, afwijzende houding was in het begin vooral een wapen. Jullie kunnen nog zo voyeuristisch zijn, ik ben ik en ik doe wat ik wil.' Kampusch kreeg te maken met complottheorieën. Ze zou andere daders beschermen en haar gijzel nemer zou een kind bij haar heb ben verwekt. Dat zou zijn begra ven in de tuin van het huis waar zij gevangen werd gehouden. Omdat Priklopil, destijds 44, zelf- Jullie kunnen nog zo voyeuristisch zijn, ik ben ik en ik doe wat ik wil moord pleegde is zij de enige ge tuige. 'Ik denk dat de woede van veel mensen zich op mij richt om dat ik de enige overgeblevene ben.' Ze werd uitgescholden en zelfs fysiek aangevallen. Enige tijd durf de Kampusch nauwelijks meer haar woning te verlaten. Ze was bang 'voor dezelfde wereld waar ik zo naar uit had gekeken.' Maar in een documentaire van de Oostenrijkse televisie zien we Kampusch met haar moeder en schoolvriendinnen een min of meer normaal leven leiden. De vriendinnen vertellen in tranen hoe het was om Natascha te moe ten missen. 'Telkens als wij sinds dien afscheid van elkaar namen, zeiden we tegen elkaar: Ik heb je lief." Het huis waar zij werd geterrori seerd werd aan Kampusch toege wezen. Maar ze komt er zelden: 'Een keer per twee maanden, als ik de meters moet aflezen of als er iets kapot is.' Luguber De beelden van dat horrorhuis, dat nog is ingericht als in de tijd dat Kampusch onder ge scheld van Priklopil huishou delijke klussen opknapte, zijn luguber. 'Ik laat het zo veel mogelijk intact om mij alles goed te kunnen herinneren', zegt Kam pusch tegen de filmma kers. Uit de interviews wordt duidelijk dat Kampusch zwaar is gete kend door de jaren die zij in gevangenschap doorbracht. Haar wordt verweten geld te slaan uit haar geschiedenis en 'te verdrinken in zelfme delijden'. Waarom begint ze niet elders een nieuw leven? 'Dat kan ik niet, daarvoor houd ik te- zeer van Wenen.' 8 DAGEN NU VANAF VERTREK AUGUSTUS €499 corendon.nl ©02375106O6 zaterdag 13 augustus 2016 In een nieuw boek beschrijft Natascha Kampusch, die als kind jarenlang gevangen werd gehouden en misbruikt, hoe het haar verging in de tien jaar dat zij in vrijheid leeft. Wierd Duk Berlijn Natascha Kampusch Natascha Kampusch was 10 jaar toen ze in 1998 werd ontvoerd. FOTO JOE KLAMAR/AFP Direct aan het strand Miniclub en speeltuin voor kinderen Scherp geprijsde All Inclusive topper! Gratis wifi bij het zwembad Lobby- en pool/beachbar Fitness en aerobics Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13