(2 ApberPay D EUWS 11 Volgende week „Ik zie een culturele tweedeling in Neder land ontstaan. Je hebt Amsterdam en de me dia aan de ene kant. En wij van het platte land. Wij hebben zo vaak iets van: horen wij hier nog bij? Gaat dit nog over ons? In Losser, Doetinchem en Vlagtwedde heb ben we dat allemaal niet. Zwarte-Pietendis- cussies? Demonstrerende Turken? Ik woon op 3 kilometer van de Duitse grens. Wij zeg gen daar wel eens: 'Laat Merkel ons er ge woon bij doen!' Angela Merkel reageert heel koel op een aanslag. Ze zegt dan op enig moment dat ze veiligheid niet too pro cent kan garanderen. Wat een vrouw, die rust... Den Haag zou een hoger Merkelgehal te moeten hebben. Al dat geroeptoeter. Zo'n Amsterdamse burgemeester Van der Laan, prima kerel hoor, die zegt dat kleine re gemeenten ook hun deel moeten nemen bij de opvang van asielzoekers. Wij in Vlagtwedde hebben 16.000 inwoners en 1.600 asielzoekers. Laat Amsterdam er ook maar eens 10 procent nemen. Dat zijn er 80.000." „Neem nou die mislukte staatsgreep in Tur kije. Binnen 48 uur roepen drie bewindslie den dé Turken op tot kalmte. Ik denk dan: wie zijn dat? De Turken in Almelo? Of die in Horst aan de Maas? Wie zijn dat? Terwijl die oproepen iedereen raken. Turkse men sen voelen zich in de hoek gezet. Terwijl 99,9 procent van de Turkse mensen blij is dat het rustig is in hun omgeving. En ben je niet geïntegreerd als je met vlaggen je blijdschap uit dat er in Turkije een militaire coup is mislukt? Hoezo?" „Als er iets gebeurt in Deventer of Almelo, dan moet de burgemeester daar iets zeggen. Dat zijn de mensen die een positie hebben naar de lokale gemeenschap toe. Dus Aboutaleb en mijn eigen burgemeester Leontien Kompier, die zijn veel belangrij ker bij dit soort vraagstukken. Meneer Ten Broeke (WD-Kamerlid, red.) en minister Asscher roepen meteen. Maar ze vergroten het probleem daarmee in plaats van dat ze iets oplossen. Dan zeg ik: „Den Haag, laat Nederland een beetje met rust! Een dosis gezonde zelfrelativering van wat de Haagse politiek hier kan en vooral niet kan, dat zou fantastisch zijn." „Ik was nog staatssecretaris en Barbara had een picknick voorbereid. Wij stappen op de fiets en vinden een mooi plekje in de dui nen. De zon gaat langzaam onder, een fan tastische avond. Gaat mijn telefoon, mijn politiek assistent belt. 'Er is een motie van wantrouwen tegen u ingediend waar van avond over wordt gestemd. U móet erbij zijn.' Ik zeg: 'Moet dat echt?' Ik leun nog eens achterover en kijk naar die zon. Slaak een diepe zucht. Een kwartier later maak ik aanstalten, gaat de telefoon weer. 'De motie is verworpen! 5 voor, 145 tegen!' Kon ik blij ven picknicken!" „Als ze geen journalist was geweest, had er geen haan naar gekraaid. Alleen Privé, van wege het leeftijdsverschil. Men meent zich een opvatting te moeten aanmatigen. Het oordeel van de mensen die van mij houden en van wie ik houd, die voor mij belangrijk zijn, dat doet er toe." „Als je een beetje te vaak met elkaar gaat koffiedrinken zonder dat er een echte aan leiding is, maar omdat je het gewoon leuk vindt, dan moet je zeggen: hé, is dit alle maal nog wel functioneel?" „Rutte was verbaasd, hij is wel een echte li beraal, die zei: mooi. Maxime was verrast, keek een beetje raar. Ik heb nooit het gevoel gehad dat ik me moest verantwoorden." „De vrijdag voordat we gingen trouwen: druk-druk-druk met de laatste voorberei dingen, stress-stress-stress, ik neem de tele foon op. Met De Telegraaf. Die meneer zegt: 'Gefeliciteerd. Mooie dag gewenst morgen, om half vier in het klooster van Ter Apel.' Dat kon ik niet ontkennen. Zegt hij: 'We zullen er zijn.' Dat was niet de bedoeling. Ik heb hem gezegd dat het een huwelijk in kleine kring was en dat we dat niet op prijs stellen. Zegt die man: 'En we zijn er toch.' Ik loop terug en zeg tegen Barbara: 'Nu heb ben we dit weer!' Ik wou het niet. Toen heb ben wij een deal gesloten. Ze kregen vier fo to's van onze fotograaf. En twee citaten van mij. That's it. Toen was er nog Shownieuws, dat is gelieerd aan De Telegraaf. Goeie erva ringen met deze deal. Dat had De Telegraaf ook moeten doen toen ze die strandfoto's van ons hadden. Dat was erg ongelukkig." „Ik ben begin 60 nu en hoop dat ik gezond en fit blijf. Ik ben geen planner, hoop dat ik nog een jaar of tien kan werken. En dat ik nog gelukkig getrouwd ben met Barbara!" i.A TOP DEALS KOOPJEDEAL.nl) 1 3 t/m 1 4 AUG Stijlvolle Breazz ribstoelen - in verschillende kleuren Adviesprijs Korting Uw voordeel 1 69,95 59% 100,00 Nu slechts 69,95 1 2-pack T-shirts van Fruit of the Lo Adviesprijs T-1 9,-9-5 Korting 75% Uw voordeel 90,00 Nu slechts 29,95 Nu slechts 299.00 Capriolo Gila 2.0 mountainbike van topkwaliteit katten1 Ultrasone honden-, - en steenmarter verjager Adviesprijs Korting 50% Uw voordeel 30,00 Nu slechts 29,95 5-pack Pierre Cardin boxershorts Adviesprijs 8-9r9-5- Korting 78% Uw voordeel 70,00 Nu slechts 1 9,95 Adviesprijs 39,95 Korting 62% Uw voordeel 25,00 Nu slechts 14,95 Draagbare LED werklamp met 24 SMD LEDs V/SA NIET TEVREDEN1GELD TERUG zaterdag 13 augustus 2016 Het is toch niet gek dat politici zich uiten in deze roerige tijd? Henk Bleker gooit een hengeltje uit in Scheveningen en vangt een tong van 32 centimeter, foto's marcodeswart Wie moet de Turken die het aangaat dan tot kalmte manen? U relativeert niet alleen Den Haag, u relati veert uzelf ook. U overrompelde Nederland met het blijde nieuws van uw 32 jaar jongere geliefde. Wat was nou het moment dat u nog terug kon en wanneer niet meer? Waar liep die scheidslijn? Hoe reageerden Mark Rutte en Maxime Verhagen? Vier jaar later duikt u op in 'Shownieuws' om te vertellen over uw voorgenomen hu welijk. Waarom? Hoe ziet u het leven over twintig jaar? Deze geweldige stoelen zijn op meerdere plekken inzetbaar en combineren een optimaal zitcomfort met een prachtig design! Deze zwarte of witte T-shirts van topkwaliteit hebben een heerlijke pasvorm en draagcomfort. Keuze uit ronde hals en v-hals. FRUITSLOOM Adviesprijs 599.00 Korting 50% Uw voordeel 300,00 Duurzaamheid, controle en veerkracht. De Capriolo Gila 2.0 heeft alles wat je zoekt in een goede mountainbike. Dit handige apparaat verjaagt honden, katten en marters d.m.v. een ultrasone toon die voor mensen niet waarneembaar is. Deze topkwaliteit boxershorts zijn gemaakt van 92% polyester en 8% elasthaan. Het nauwsluitende model in zachte stretch staat garant voor nog vele jaren draagplezier! Deze handige werklamp is je ideale partner tijdens het klussen of kamperen. Perfect voor ieder plekje waar je nog wel wat licht kunt gebruiken! Webwinkel KEUR GECERTIFICEERD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11