Groeten van Henk Bleker Podium Reimerswaal vraagt 30.000 euro Drugsdealer (17) opgepakt 2 ZEELAND TOPDRUKTE BIJ AMIVEDI Afwasmiddel De telefoon staat roodgloeiend bij vrijwilligersorganisatie Amivedi die vermiste en gevonden huisdieren registreert. Waaronder zelfs een pony. De pony is te herkennen aan zijn pony: een beetje schuin afgeknipt. Commentaar Henk Bleker hoort bij de Nederlanders die zichzelf en ande ren een spiegel kunnen voorhouden. De oud-staatssecreta ris van Economische Zaken en voormalige coryfee van het Christen Democratisch Appèl doet dat in deze krant. Blekers in zichten worden ongetwijfeld mede bepaald door de grote afstand die hij inmiddels tot Den Haag heeft. Maar daarom zijn ze niet minder interessant. Bleker ziet twee grote problemen. De Haagse politici suggereren te vaak dat zij de wijsheid in pacht hebben. Zij bemoeien zich met veel geroeptoeter met elk opkomend probleem. Bleker heeft daar terecht moeite mee. Hij signaleert in Den Haag een gevaarlijke waan van de dag met veel hijgerige geluiden en met een stellig heid die op weinig is gebaseerd, terwijl er juist rust nodig is en koele afweging. Het tweede sterke punt van Bleker gaat over de rol van het loka le bestuur. De regering zou bijvoorbeeld na de mislukte coup in Turkije de signalen aan de Turkse gemeenschap aan de burgemees ters moeten overlaten. Dat is beter dan een algemene en dus gene raliserende oproep aan dé Turken in Nederland. De relativeringen van Bleker komen op een goed moment. Na de zomervakantie neemt Den Haag een aanloop naar Prinsjesdag. Dan zwelt de retoriek altijd aan. Met de verkiezingen in zicht zal het dit jaar nog erger zijn. Nederland kiest in maart 2017 een nieu we Tweede Kamer. In de felle strijd om de gunst van de kiezer zul len waarschijnlijk weinig lijsttrekkers de lijn van Bleker volgen. Het lijkt nu eenmaal niet zo sterk als je zwijgt. Of als je zegt 'dat krijg ik niet voor elkaar', of'daar twijfel ik over'. Toch zou het een verademing zijn als dat eens wat vaker zou gebeuren. Het zou een verademing zijn als Den Haag eens wat vaker zwijgt Volgens secretaris Kitty van Hoek is het geld beschikbaar bij de ge meente. „Ze vinden daar dat het niet alleen voor ons is, maar er hebben zich geen andere spelers gemeld." Podium Reimerswaal verzorgt elk jaar diverse optredens in de Reimerswaalse dorpshuizen, vaak met grote namen. De stichting - met Jacques Boonman als bekend ste gezicht - ligt al enkele jaren met de gemeente overhoop over de subsidie. Tot een paar jaar geleden ont ving ze zo'n dertigduizend euro per jaar, maar eind 2013 besloot de gemeente de subsidie volledig te schrappen. De rechter stelde ech ter dat de gemeente de jarenlange subsidierelatie niet zo abrupt had mogen beëindigen. Podium Rei merswaal moet het nu doen met tienduizend euro per jaar. Volgens de stichting is dat veel te weinig om een fatsoenlijk programma op poten te zetten. Bekende Nederlandse artiesten als Erik van Muiswinkel, Freek de Jonge en Claudia de Breij spron gen eind vorig jaar voor Boonman in de bres door acte de présence te geven op een benefietavond. Daar mee werd 35.000 euro opgehaald voor het Podium. Van Hoek zegt totaal niet in te kunnen schatten of de aanvraag voor 30.000 euro subsidie kans maakt. „We wachten af." Komend seizoen treden in Rei merswaal onder meer Claudia de Breij, Katinka Polderman, Vincent Bijlo en Javier Guzman op. Almanak De Axelse tweeling (7) ging voor het eerst samen met oma op vakantie naar een huisje aan de Zeeuwse kust. Oma kreeg van pa en ma koffers met kin derkleding mee, twee volle do zen met speelgoed en een tas vol toiletspullen, medicijnen en pleisters. Ook zat er een fla con, volgens moeder, 'heel goe de aftersun' in. Een knalgroen gelachtig goedje wat de hitte uit de huid zou moeten trek ken. Of het echt goed spul was, geen idee. Oma gebruikte het de hele week als afwasmiddel. GOES Zieken krijgen meer geld STEENBERGEN Gebiedsverbod mishandelaars Legerauto's bij de stoomtrein THOLEN Boek over de Thoolse visserij eze zomer zijn er in Zeeland meer meldin gen van vermis te huisdieren dan normaal. Opvallend hoog is ook het aantal doodgere den katten, vertelt Carin van de Zand, coördinator Zeeland van Amivedi. „Elk jaar is er wel een piek in de zomermaanden", aldus Van de Zand. „Eind oktober wordt het meestal weer wat rustiger in Zee land." Maar dit jaar is alles anders dan anders. „Ik heb het even opge zocht. In 2015 waren er 1300 ver miste katten in Zeeland. Daarvan zijn er bijna 900 teruggevonden. Voor mijn gevoel gaan we daar nu ruim overheen." Buiten het 'hoogseizoen' krijgt Amivedi Walcheren zo'n tien mel dingen per dag, nu komen er dage lijks vijftig telefoontjes binnen. „Sommige daarvan gaan wel over dezelfde dieren", nuanceert de coördinator Zeeland. In de rest van Zeeland is het al net zo druk, met uitzondering van Tholen en Schouwen-Duiveland. „Daar ko men wat minder meldingen van daan, maar dat wil niet zeggen dat er minder dieren vermist raken. Het is meer dat het kleinere gebie den zijn waarin men elkaar ook nog eens goed kent. Dan gaat zo'n vermissing van mond tot mond." Opvallend is het hoge aantal mel dingen van doodgereden katten in Zeeland, zegt Carin van de Zand. „Dat is heel heftig dit jaar. alleen al op Walcheren sinds juli twin tig. Normaal zijn dat er drie tot vijf. Op de Bevelanden zijn het er nog meer dan op Walcheren." Katten worden vaak 's avonds of 's nachts aangereden, vertelt Van de Zand. „Misschien speelt mee dat mensen de tuindeuren langer en vaker open hebben, omdat het warm is en langer licht." Ze waar schuwt mensen om katten vooral binnen te houden, met name als bij het huis een drukke weg ligt. Ook honden worden vaker ver mist deze maanden. Van de Zand: „Eigenaren laten hun hond in de zomer vaker in het bos of op het strand rondlopen. Dan kan het ge beuren dat ze kwijtraken. Maar wat in dit seizoen ook meespeelt is dat veel toeristen hun hond meenemen. Voor die dieren is de ze omgeving vreemd en als ze dan verloren lopen, weten ze niet meer hoe ze bij hun baasje terug VLISSINGEN Een 17-jarige Vlissin- ger is donderdagmiddag betrapt met tien zakjes hennep. Hij is aan gehouden op verdenking van drugshandel. Surveillerende agen ten hielden de jongen omstreeks 16.30 uur aan voor een winkel in Papegaaienburg. Hij zit nog vast in het politiecellencomplex Toren- tijd in Middelburg. Succes in huis I eva zaterdag 13 augustus 2016 li Podium Reimerswaal doet een poging om weer meer geld van de gemeente te krijgen. Voor vol gend jaar is een subsidie van 30.000 euro aangevraagd. Rob Paardekam Rilland Tip? redactie@pzc.nl Chronisch zieken en gehan dicapten op de Bevelanden kunnen dit jaar een hogere tegemoetkoming in zorgkos- ten krijgen. Vorig jaar was dit een bedrag van 200 eu ro, dit jaar is het 375 euro per persoon. De tegemoetkoming kan tot 1 december aangevraagd worden bij de afdeling Werk, Inkomen en Zorg van de GR De Bevelanden via de website grdebevelan- den.nl/ chronischzieken. De zes Steenbergse jonge ren (15 tot 17 jaar) die eind juli een 20-jarige man uit Oud-Vossemeer zwaar mis handelden, mogen twee we ken lang niet in het centrum van Steenbergen komen. Burgemeester Ruud van den Belt heeft voor de zes een gebiedsontzegging op gelegd. Het slachtoffer liep onder meer een gebroken kies, gekneusde ribben en een gezwollen oog op tij dens de mishandeling. GOES Langs alle kanten is histo risch materieel te zien tij dens het evenement Opera tie Beveland, volgende week zaterdag. Historische militaire voertuigen bezoe ken het museumterrein van Stoomtrein Goes-Borsele en rijden deels mee langs het spoor als de trein onder weg is. Rond 10.45 en 13.45 uur vertrekken de militaire auto's voor een rondrit. Voor een rit met de treinen geldt het normale tarief. Oud-Tholenaar Adrie Blaas verzamelt al tientallen jaren foto's van Thoolse visser schepen, vissers en hun vrouwen. Hij heeft daar nu een boek van gemaakt, met veel informatie en anekdo tes. Er volgt ook nog een ten toonstelling in september. Dan vindt in Tholen de nos talgische dag plaats. Baasje is kat Ondine van der Vleuten Vlissingen In 2015 waren er 1300 vermis te katten in Zeeland. Daarvan zijn er bijna 900 teruggevonden. *4 makelaarH Wegens succesvolle verkopen te koop gevraagd M2makelaars.nl VU.I.hk Gezinswoningen Middelburg 1 Monumentenpand Middelburg of Vlissingen Gezinswoningen Goes of Kapelle 2/1 kap woningen/ hoekwoningen Goes Starterswoningen heel Zuid Beveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 101