9 'Je bent vrij en je kan laten zien wie je wilt zijn' 'Ik had leukemie, maar nu kan ik de hele wereld aan' 'Ik heb geen koophuis, geen relatie, ik doe wat ik wil' 'Je hebt hier gewoon zoveel mogelijkheden' I jr vrijdag 12 augustus 2016 Tevreden met aspecten van het leven 18- tot 25-jarigen, 2015 Vriendenkring Psychische gezondheid Woning Uiterlijk Woon omgeving Lichamelijke gezondheid Opleiding Werk Financiën Vrije tijd 120816 |JG 25 50 75 100 BRON: CBS, Bevolkingstrends augustus 2016 Gitte Hessles (19) uit Breda: „ledereen is met vakantie, en ik werk. Bij Kidsweek. Ik stu deer journalistiek, kreeg de kans om hier in te vallen. Weg vakantie, maar dat dat kan, maakt me superhappy. Ik heb zoveel creativiteit en dat kan ik hier kwijt. Dat is Nederland. Als dit niet was gelukt, lukt er wel wat an ders. Je bent hier zo vrij en je kan laten zien wie je wil zijn en jezelf uitdagen. En dat is lang niet in alle landen zo." Aandeel jongeren dat tevreden is met vrije tijd naar geslacht en leeftijd, 2015 120S16IJG|BRON:CBS, Bevolkingstrends augustus 2016 Jongens Meisjes imi Totaal Schoolgaand Werkend Totaal 12 tot 18 jaar 18 tot 25 jaar <5 Chelsey Mihaly (12) uit Landsmeer: „Ik ben héél gelukkig want ik heb vroeger toen ik klein was leu kemie gehad en dat heb ik overwonnen. Ik heb het gevoel dat ik de hele wereld aan kan. En het gaat heel goed op school, ter wijl ik ADD heb en ik me eerst niet goed kon concentreren. Maar ik ga nu naar de brugklas en dan naar de havo, ik heb vrienden en lang haar. En ik wil later architect worden." Denise Harthoorn (23) uit Utrecht: „Ik voel me vooral gelukkig omdat ik 23 ben en kan doen wat ik wil. Ik heb geen koophuis, ik heb geen relatie en niemand vindt dat nu raar. Als je 45 bent en je hebt geen koophuis of kinderen, krijg je daar vragen over. Maar nu nog niet. Ik heb vrijheid. Ik werk al, als ik op reis wil of zo, dan doe ik dat gewoon." Ties van Rozendaal (24) uit Nijmegen: „Ik ga over een paar dagen stage lopen in San Francis co. Ik ben niet rijk of zo, maar je hebt hier mogelijkheden. Ik kan bijvoorbeeld ook veel spor ten, ik klim en daardoor heb ik een mooi lichaam, zelfvertrouwen. Eerder dit jaar had ik last van een nogal nare parasiet. Ik kon niet sporten, moest aan de me dicijnen. Het zag er niet uit, maar zelf toen voelde ik me nog best goed - toen stortte ik me meer op mijn studie: kunstmatige intelligentie. Je hebt hier gewoon zo veel mogelijkheden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9