Oostburg herdenkt Japanse capitulatie 'Uitgeleend geld voor eigen bedrijf gebruikt' II li li -VLAANDEREN 7 ZOMERSCHOOL DRIE WEKEN SPELENDERWIJS BIJSPIJKEREN toe een Zomerschool. „Het zou ont zettend jammer zijn nu te stoppen. Het staat nu juist allemaal op de rails en er zou heel veel kennis weg vallen als we er niet mee door zou den gaan." Wel hoopt Rouw dat meer bedrijven de Zomerschool zouden willen steunen zodat nog meer voor de kinderen gedaan kan worden. Volgende week donderdag zit de Zomerschool Terneuzen er weer op. De kinderen geven dan een groots optreden. Juan: „Dan hebben we vakantie. Bah!" Vorig jaar ging ik ook naar deze Zomerschool en ik merk dat ik echt beter leer Het is mijn eerste keer hier en ik doe zoveel leuke dingen dat ik de vakantie niet mis Tot nu toe vond ik het uitstapje naar de Olympic Experience het allerleukst Zomerschool; terwijl je vriendjes lekker buiten spelen, zelf moeten buffelen in een saai klaslokaal? Niets is minder waar. De Zomerschool Terneuzen staat voor drie weken spelenderwijs bijspijkeren. De 64 leerlingen van de Zomerschool Terneu zen hebben drie we ken minder zomerva kantie, maar daar zit ten ze totaal niet mee. Behalve taal, rekenen en de andere schoolse vakken, is er tijdens de Zo merschool ook voornamelijk veel ruimte voor leuke uitstapjes, schoolreisjes eigenlijk, workshops en andere met name gezellige groepsactiviteiten, levensecht le ren, heet dat. Alles is erop gericht om de opgedane kennis van basis schoolleerlingen uit de gemeente Terneuzen (in totaal zo'n twaalf scholen) die een leerachterstand hebben, of op sociaal-emotioneel gebied niet zo lekker meekomen, niet te laten afzwakken in die lange zomervakantie en hun eigenwaar de een opkikker te geven. Gingen vorig jaar 42 leerlingen naar de Zo merschool, nu zijn het er 64. Het concept wint aan populariteit en daar is directeur Addy Rouw heel blij mee. „De kinderen genieten echt van de Zomerschool en we werken dan ook met heel veel par tijen samen om alles mogelijk te maken." Zo worden de kinderen die niet in de nabije omgeving van kindcen trum Stelle-Zeemeeuw aan de Wagnerhof wonen, allemaal met busjes opgehaald. Een lunchdoos hoeft niet mee, de kinderen eten tussen de middag bij de buren, in het Hamshirehotel en helpen daar dan ook met tafel dekken en afrui men. Op een tablet doen de kinde ren opdrachten die zijn afgestemd op hun eigen niveau en de dagen worden ook gevuld met leuke uit stapjes. Zo zijn de kinderen al naar het Omnium in Goes geweest en naar de Olympic Experience in Den Haag. Donderdag kwam André van Indigo Preventie de leer lingen vertellen over de gevaren van roken en sport- en energy- drankjes. „Ze hingen echt aan zijn lippen, ze vonden dat ontzettend interessant", zegt juf Carola van groep 5. Ouders betalen helemaal niets voor de Zomerschool, het is een initiatief van de gemeente Ter neuzen, de onderwijskoepels Pro- baz en Perspecto en heel veel steun vanuit het bedrijfsleven en instan ties. Rouw hoopt en verwacht dat de Zomerschool Terneuzen vol gend jaar ook weer navolging krijgt. Alleen de gemeenten Terneu zen en Vlissingen hebben tot nu De eigenaar voerde tot 2009 een bankagentschap. Nadat dit was beëindigd, kwamen, aldus de di recteur, toch nog 'diverse par tijen' naar hem toe met de vraag of hij hun geld kon beheren. Hij wilde dit naar eigen zeggen inves teren in onder meer onroerende zaken, zoals kantoorpanden, en het assurantiekantoor dat door zijn eenmanszaak werd gevoerd. Ook probeerde hij agentschap pen te verwerven voor beleg gingsmaatschappijen en banken. 'Voorzover duidelijk', stelt cura tor Hiemstra, 'is geen van deze plannen van de grond gekomen'. Het grootste deel van de geleen de bedragen is doorgeleend aan zijn eenmanszaak, die al langere tijd verlieslatend was. Hiemstra: 'Volgens de bestuurder is van de geleende gelden daarom niets meer over'. Hiemstra geeft aan de komende tijd verder onderzoek te doen naar de oorzaken van het faillissement en de beweringen van de bestuurder. In zijn verslag noemt de curator geen bedragen. Hiemstra had het eerder over der tig klanten die te goeder trouw gezamenlijk ruim anderhalf mil joen euro hadden uitgeleend. OOSTBURG Het is in Oostburg in middels traditie geworden. Ook op 15 augustus, de dag van de Ja panse capitulatie, worden er de slachtoffers van de Tweede We reldoorlog herdacht. Aanstaande maandag vindt de plechtigheid weer plaats. Het is de dag waarop Japan zich onvoor waardelijk overgaf, nadat de Ame rikaanse luchtmacht atoombom men had gegooid op Hiroshima (6 augustus 1945) en Nagasaki (9 au gustus 1945) Japan bezette ook Nederlands- Indië, nu Indonesië. In Nederland wordt daarom ook op 15 augustus stilgestaan bij de Japanse capitula tie, met een nationale herdenking in Den Haag en in elk geval één Zeeuwse in Oostburg. Stichting 'Comité 4 mei Oost burg' nam in 2013 daartoe het ini tiatief, nadat Ineke van Geest uit Cadzand op Sluise scholen over haar oorlogskinderjaren in Indië had gesproken. Zij gaat zelf maan dag naar Den Haag. „Maar bijzon der is", zegt ze, „dat de herdenkin gen gelijktijdig om 12.00 uur zijn." De herdenking in Oostburg is bij het oorlogsmonument vlakbij het gemeentehuis. Om 11.45 verzame len in de hal. vrijdag 12 augustus 2016 Nithila (9) uit Terneuzen Nanne (10) uit Terneuzen Jo-Ann (8) uit Philippine Zomerschool is zeker niet zielig! Sheila van Doorsselaer „Wie vindt de Zomerschool leuk? Steek je vinger maar op!" foto peter nicolai Het geld dat klanten leenden aan het failliete assurantiekan toor Henk de Ridder Axel BV, heeft de eigenaar gebruikt voor zijn eigen eenmanszaak. Cura tor Folkert Hiemstra meldt dit in zijn eerste verslag over het in juni uitgesproken faillissement. Harmen van der Werf Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79