EJ-j WOZ is een Kfcl* gedrocht Matig seizoen voor deel strandpaviljoens Geen bewijs van een erfenis, noch lening 2 ZEELAND Gestolen WOZ BEPALEN WONINGWAARDE Commentaar Het Baken wint verwenzorgdag Voor het eerst sinds jaren stijgt de WOZ-waarde van wonin gen weer. Dat is even schrikken. Want die waarde is bepa lend voor veel belastingen. Het is onwaarschijnlijk dat de gemeenten de hogere waarde zullen compenseren met lagere hef fingspercentages. De meeste gemeenten hebben de extra inkom sten hard nodig. Alle kans dus dat de burger dit snel in zijn porte monnee zal merken. De WOZ was ooit zeer omstreden. Burgers te kenden massaal bezwaar aan. Vooral toen de waarde snel steeg. Maar de laatste tijd gebeurt het omgekeerde. Veel huizenbezitters willen een hoge WOZ-waarde als onderbouwing van de vraag prijs. Hoe dan ook, de WOZ blijft een gedrocht. Gemeenten hebben ruime ervaring met het vaststellen van de waarde en er is een Waarderingskamer opgetuigd om toezicht te houden. Een en ander leidt tot iets minder willekeur dan vroeger. Toch gebeurt de taxatie soms nog min of meer uit de losse pols, op basis van aannames in plaats van op feiten. Dit zet kwaad bloed. Bijvoorbeeld bij mensen die verbeteringen aan hun woning niet te rugzien in de waarde, of wiens woning over één kam wordt ge schoren met huizen die eigenlijk niet vergelijkbaar zijn. Gemeenten trekken elk hun eigen plan met de WOZ-tarieven. In Zeeland variëren die van o,i tot 0,15 procent van de geschatte waarde. Zo'n verschil is moeilijk uit te leggen. In elk geval houdt de burger het beeld over van een oneerlijk systeem. De WOZ-waarde werkt door in allerlei heffingen en is ook van invloed op huren. Zo'n belangrijke graadmeter moet zuiver zijn. Nu de waarde van huizen weer stijgt zal de discussie over de on volkomenheden van de WOZ mee oplaaien. Terecht. Dit systeem zal waarschijnlijk nooit echt goed werken. Belangrijke graadmeter voor de belastingheffing moet zuiver zijn De Boekanier in Nieuwvliet is een vrij nieuw strandpaviljoen. Zo'n trendy strandtent waar het heer lijk zonnebaden is, terwijl het per soneel je voorziet van roseetjes en fingerfood. Tenminste bij 20 gra den plus. Daar ontbreekt het dit hoogseizoen te vaak aan. „Het is niet zo dat er niemand komt, maar het is wel eens drukker ge weest. Je bent afhankelijk van het weer. Dat is het nadeel van een strandpaviljoen", zegt Desi Ska- cokova. Het voorjaar was al niet zo den derend, juni koud en nat en nu een kwakkelzomer. Is het seizoen verloren? Skacokova blijft hoop vol. „Het naseizoen kan nog veel goedmaken." Zeeland was ver wend met drie achtereenvolgende mooie zomers. In 2013 redde een lange zomer het te natte voorjaar, 2014 was prima en 2015 kon er ook goed mee door, met op augustus na een warme zomer en een zon nig naseizoen. Mede geholpen door goede ervaringen steeg het aantal vakantiegasten en dagjes mensen de afgelopen jaren. Toch zijn er ook strandtenten die goed draaien. De Branding in Zoutelande houdt veel (sporteve nementen op het strand en heeft daardoor 'altijd veel klanten', zegt een woordvoerder. Bij het vlakbij gelegen De Zeeuwse Rivièra ver tellen ze bijna hetzelfde. De Piraat van Klaas Moelker in Oostkapelle lijkt echt weerbestendig. „Ik zit el ke avond vol. We draaien een flin ke plus." Almanak De Zeeuwse vakantieganger zag nog net dat een zwerver in haar accommodatie op Curasao iets in zijn tas stopte voor hij het op een rennen zette. Ze sprintte er achteraan en de dief werd gepakt door een alerte man op straat. De rest van de avond zat ze met haar maatje op het politiebureau om aangif te te doen. Nadat ze op een An- tilliaans tempo waren gehol pen, bleek dat enkel het strijk ijzer was gejat... Dat had de rei zigsters letterlijk én figuurlijk gestolen kunnen worden. Exotische shop op Veerplein Liefkenshoek geliefde tunnel TERNEUZEN Kids2fun in Bio Ba se Experience MIDDELBURG Een stevige erfe nis, meerdere leningen, wat giften en veel zwart werken. Dankzij dat alles had een inwoner van Goes ruim honderdduizend euro 'ver diend', zo probeerde advocate Sa- mantha van de Voorde de stevige bankrekening van haar Goese cliënt te verklaren. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk vermoedt echter dat E.V. (32) dat geld illegaal verdiend heeft met het kweken van hen nep. De man is vorig jaar augustus door de Middelburgse rechtbank veroordeeld voor die activiteit Gisteren moest hij opnieuw voorkomen omdat het Openbaar Ministerie nu zijn illegale win sten wil afpakken. Volgens bereke ningen van het OM heeft hij 105.585,00 euro verdiend met het kweken van softdrugs. De advocate zei dat tot haar spijt familieleden, vrienden en werkgevers van de Goesenaar niets tegenover de politie willen verklaren over de herkomst van het geld. Ook een bewijs van een notaris over de erfenis kon ze niet laten zien. Ze krijgt van de rechtbank de tijd om met bewijzen te komen. De rechtszaak tegen de Goesenaar wordt begin oktober vervolgd. vrijdag 12 augustus 2016 0000»» TERNEUZEN Het Baken in verzorgings huis Bachten Dieke in Ter- neuzen heeft een verwen zorgdag van het CZ Fonds gewonnen a 800 euro. De acht dementerende bewo ners mogen een dagje naar de tropische dierentuin in Kwadendamme. Eerder won de afdeling dialyse van ZorgSaam een verwen- zorg-prijs voor een ontspan ningsmiddag. Die is 8 okto ber. Het reisje van Het Ba ken is nog niet gepland. T axateur Kou, wind, regen. Loungen op het terras van een strandpavil joen zit er beperkt in. Er is min der volk, maar niet elke uitbater moppert. Frank Balkenende Nieuwvliet P5 Tip? redactie@pzc.nl BRESKENS Op het Veerplein in Bres- kens, in de voormalige veer- haventerminal, mag een exotische winkel komen. B en W van Sluis willen aan de vestiging meewerken. Het gaat om een winkel in onder meer Indiaanse kunst, edelstenen en spiri tuele cadeau-artikelen. Thee- en koffieschenkerij Qi Biotaria is al gevestigd in het pand en blijft ook. De winkel betekent een uitbrei ding van de activiteiten. ANTWERPEN De populariteit van de Lief- kenshoektunnel groeit, on danks dat weggebruikers er tol moeten betalen. In juni reden voor het eerst meer dan een half miljoen auto's door de tunnel. De NV Liefkenshoek verwacht dat er dit jaar rond de 9 mil joen auto's door de tunnel rijden. De Liefkenshoektun- nel ligt tussen Beveren en de Antwerpse haven en geldt als alternatief voor de drukke ring van Antwerpen. Bio Base aan de Zeeland laan in Terneuzen, vlakbij de skihal, verandert woensdag in een kinderspeelplaats: Kids2fun. Knutselen, mee doen aan een draaikolkrace en Oey Goey slijm maken, het kan van 10.00 tot 15.00 uur. Entree zeven euro met pannenkoekenlunch en drin ken. Info: 0115-563015. Versturen van de WOZ-waardes. foto koen suyk/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77