Rondscheurend in een rolstoel Gewoon heel goed in schaken Eind september meer duidelijk over verhuizing Albert Heijn Bewoner in zijn nopjes met plan voor mogelijkheid van huurhuizen op plek supermarkt Rien Pronk is natuurgids. Awonder Liang lijkt een wereldtopper te worden. Een stoelendans staat op stapel in Sas van Gent. Het ziet ernaar uit dat de Albert Heijn uit het cen trum verdwijnt en naar bedrijven terrein Sasse Poort verkast. Óp de locatie van de Albert Heijn komen dan huurwoningen van Woon- goed. In ruil wordt een aantal oudere huizen in de Sasse Witte Wijk afgebroken. Of deze plannen allemaal door gaan, zal naar verwachting eind september duidelijk zijn. Al begin 2014 kwam naar buiten dat Albert Heijn interesse had voor de Sasse Poort. Het supermarktconcern wil er een ruimere winkel bouwen met het oog op het grote aantal klanten uit België. Sasse Poort ligt dichterbij de Belgische grens en er is volop ruimte. Woongoed laat weten anderhalf jaar geleden door de gemeente Ter- neuzen benaderd te zijn over mo gelijke nieuwbouw op de locatie van de huidige Albert Heijn. „We staan in principe achter de plan nen van Albert Heijn", laat de Ter- neuzense wethouder Frank van Hulle weten, „maar we willen niet dat er een leeg pand achter blijft in het centrum, als de super markt daar vertrekt. Vandaar dat we contact hebben gezocht met Woongoed." Veel meer dan dat er plannen zijn, kan Woongoed nog niet mel den. Het wachten is op de project ontwikkelaar van Albert Heijn. De woningcorporatie wil in elk ge val meewerken aan 'een steden bouwkundig verantwoord plan'. Afhankelijk daarvan zal worden bepaald hoeveel woningen in de Witte Wijk (onder meer Poeldijk en Julianstraat) voor sloop in aan merking komen. Bewoners wor den waarschijnlijk in oktober uit gebreid ingelicht. Peter Kienhuis, huurder aan de Poeldijk, is daar blij mee. Hij heeft bij deze krant aan de bel getrok- We wachten al lang genoeg. Hopelijk wordt er snel meer bekend ken. „Gelukkig lijkt er eindelijk wat duidelijkheid te komen. Al ja ren krijgen we te horen dat het on derhoud aan de woningen tot een minimum wordt beperkt, omdat ze toch zullen worden gesloopt. Ondertussen zitten wij in een tochtig huis met een huizenhoge energierekening." Op welke termijn één en ander wordt gerealiseerd, is niet bekend. Wethouder Van Hulle hoopt 'zo snel mogelijk'. De gemeente is be reid alle medewerking te verle nen, onder meer wat betreft een nieuwe aansluiting van bedrijven terrein Sasse Poort op de drukke Westkade. Woongoed wil, als er meer duidelijk is, ook individueel in overleg treden met de bewo ners van te slopen woningen in de Witte Wijk en een bewonerswerk groep vormen om alles in goede banen te leiden. m vrijdag 12 augustus 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl P12 Stoelendans in Sas van Gent Harmen van der Werf Sas van Gent —Peter Kienhuis, huurder Poeldijk Her en der in de gemeente Terneuzen staan al enkele jaren bakken voor de inzameling van plastic afval. De gemeente laat het daar niet bij. Deze week zijn op vijftien plekken, vooral in en om de zwembaden, reuzenflessen neergezet, waarin óók plastic rommel kan worden gestopt. Het moet de inzameling een duwtje in de rug geven. Bij de zwembaden staan er tien. Gisteren volgden er nog vijf, hoofdzakelijk in de buurt van de wereldbol De Wereld van Zwerfvuil bij winkelcentrum Schuttershof aan de rand van de binnenstad. De bol is gemaakt van 6000 plastic flessen en ander afval dat uit het water is gevist en staat symbool voor de strijd tegen plastic zwerfafval. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76