Sprankje hoop op terugkeer kartbaan 6 BEVELANDEN EN THOLEN Wonen in een Serviceflat: Goes Alleen al het ontwerpen en schilderen van de jurk van Jacoba van Beieren kostte de nodige hoofdbrekens. Maar ook alle soldaten, de rondin gen in de schepen en de achtkanti ge toren komen niet vanzelf in het juiste formaat en perspectief op het doek. Dat kost veel tijd en uitzoek werk. „De meeste tijd van dit werk gaat zitten in het uitzoeken", zegt kunstenaar Reynier de Muynck. Hij maakt voor de Ridderzaal van Slot Oostende in Goes twee grote doe ken. De een met Jacoba van Beie ren in de hoofdrol en op het andere doek komt Frank van Borssele te staan. „Over de jurk heb ik zo'n twee weken gedaan", vertelt De Muynck. „Ik wilde per se dit pa troon hebben." En dus werd eerst een lap stof bedrukt, vervolgens met duet-tape, plakband en een beetje naald en draad tot een jurk gemaakt en vervolgens heeft een model met de jurk aan geposeerd zodat De Muynck de plooien en lichtval goed kon schilderen. Nu is hij bezig met de soldaten, de dijk en de schepen. Om te zorgen dat het ook nog een beetje klopt met de middeleeuwen zoekt hij regel matig op het internet. „Want ja, hoe zagen de dijken er toen uit? Het schilderij 'groeit' terwijl De Muynck schildert. Eind van dit jaar moet het schilderij klaar zijn. Het zit hem nog altijd niet lek ker dat hij moest vertrekken vanwege de komst van vluchte lingen. De manier waarop dat ging, was volgens hem allesbe halve leuk. Aanvankelijk wilde Zeelandhallen-eigenaar Libéma de kartbaan al op 5 januari weg- hebben, maar Jagesar wist uit eindelijk af te dwingen dat hij nog tot eind september mocht blijven zitten. „Verder heb ik het toen laten zitten, ik had de energie niet meer", stelt hij. Een paar maanden heeft hij nog samen met de vluchtelin gen in het complex gezeten. „Dat heeft me klanten gekost. Veel mensen dachten toen dat we al dicht waren. Ik heb er al mijn spaargeld en acht jaar ziel en zaligheid in gestoken, maar het is allemaal kapot gegaan." Jagesar zegt er desondanks best voor te voelen weer een kartbaan te openen. „Ik ben daar over aan het nadenken." IN DE REGIO MIJN DORP MIJN STAD Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 20 augustus tussen 10.30 en 14.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. BRAND IN LOODS vrijdag 12 augustus 2016 Jacoba en Frank op doek in Ridderzaal Melita Lanting Reynier de Muynck: „Ik had geen plan." foto johan van der heyden Ram Jagesar, de uitbater van de voormalige kartbaan in de Zeelandhallen in Goes, sluit niet uit dat de voorziening te rugkeert nu de vluchtelingen weg zijn. „Maar dan zal er eerst een heel goed gesprek moeten worden gevoerd." Rob Paardekam Goes 'S-GRAVENPOL- DER Vollemaanwande- ling in de Zwaakse Weel In de Zwaakse Weel is op donderdag 18 augustus de jaar lijks terugkerende Vollemaanwande- ling. De avond start om 21.30 uur bij uitkijk punt Biezelingse Ham aan de Heer Jansdijk in 's Gra venpolder. Tegen middernacht zijn de deelnemers daar weer terug. De kos ten zijn 5 euro voor leden van Natuurmo numenten. Niet-leden betalen 8 euro en kinderen tot en met 12 jaar be talen 4 en 7 euro. Aanmelden is nood zakelijk en kan via de site nm.nl/agenda. KATTENDIJKE Exotische tuin Kattendijke open gesteld Familie Hundersmar- ck uit Kattendijke stelt op zaterdag 20 en zondag 21 au gustus haar exoti sche tuin open voor publiek. De tuin kent onge veer zeventig soor ten bamboes, vele varens, yucca's, bij zondere bomen en vele andere exoti sche planten. En tree is gratis. Iets te drinken of een lek kernij is te koop op locatie. Tussen 10.00 en 17.00 uur is ieder een welkom aan de monnikendijk 43. MIDDELBURG Concert Daniel Nor- gren in de Kloven iersdoelen De Zweedse sin ger-songwriter Dan iel Norgren geeft op vrijdag 19 augustus een exclusief con cert in de tuin van de Kloveniersdoe len. Op deze tour neemt Norgren zijn vaste begeleiders en mul- ti-instrumentalisten Anders Grahn en Tim Grundtman mee. De muziek van Nor gren laveert tussen blues, rock en folk in de lijn van Tom Waits en Neil Young. Om 17.00 uur gaan de deuren open. Het optreden is om 18.30 uur. MIDDELBURG Bij een grote brand in een loods van de ge meente aan de Kleverskerkseweg in Middelburg, is in de nacht van woensdag op donderdag asbest vrijgekomen. Vooral buizenleverancier Herstaco had daar gisteren last van. Rond 4.15 uur 's ochtends werd opgemerkt dat de loods, waarin onder meer strooizout en auto's van de ge meente werden opgeslagen, in brand stond. De brand was uitslaand en werd groter. Uiteindelijk zijn vier blusvoertuigen en een autoladder uitgerukt, die de vlammen na ruim een uur onder controle hadden, foto rens marijs COLIJNSPLAAT Visserijweg 2, 10.00-20.00 uur- Openstelling Neha- lennia Tempel; Ha ven, 13.00-17.00 uur - Kampioenschap krabben vangen voor kinderen; Zorgcentrum Cle- ijenborch, vanaf 14.00 uur-Colijns- plaatse feestmid dag wordt geopend door burgemeester Delhez; Vismijn, 19.00 uur- Talentenjacht 'Co- lijn Got Talent' met aansluitend optre den van 'DJ V' GEERSDIJK Provincialeweg 1, 11.00-17.00 uur-Ex positie 'Kunst met een verhaal' 'S-GRAVENPOLDER Koedijk 2,13.30- 16.30 uur-Open stelling Trekkermu seum KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidt- singel 1,11.00-17.00 uur-Expositie 'Langs het tuinpad van mijn vader' KRUININGEN Blauwhoefeweg 2C, 10.00-17.30 uur- Bloemenpluktuin, mogelijkheid om zelf bloemen te pluk ken en zeekraal te snijden KWADENDAMME Zwaaksedijk 5, over dag - Kunstproject 'Er was eens...' van Dijken van Wijven WEMELDINGE Sluisplateau 29, 14.00-16.00 uur- Zeiltrip over de Oos- terschelde YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur-Weekmarkt; Meerpaalweg 20, 15.30 uur-Zeehon- dentocht rondvaart boot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74