6 NI NYNKE DE JONG Bezoekers Lowlands proefkonijnen pijnonderzoek Column In hoeverre helpt muziek tegen pijn? En kun je meer pijn ver dragen als je naar je favoriete artiest luistert? Dat onderzoekt het Radboudumc in Nijmegen volgende week op Lowlands. De uitkomsten kunnen moge lijk bijdragen aan een betere behandeling voor de drie mil joen Nederlanders die dagelijks pijn ervaren. De 55.000 bezoe kers van het festival kunnen hun eigen pijngrens opzoeken om erachter te komen wat mu ziek hiermee doet. Ze doen dit met een bak ijswater, elektri sche schokjes en druk op de on derarm. Getest wordt of men sen beter tegen pijn kunnen als ze naar muziek luisteren die ze leuk vinden dan wanneer ze iets horen waar ze een hekel aan hebben. Eerder onderzoek wees al uit dat mensen die mu ziek luisteren voor, tijdens en na het wisselen van verbanden bij ernstige brandwonden min der bang zijn en minder pijn hebben. Hoe dit precies werkt is nog onduidelijk. Ambassade schiet toeristen te hulp En toen waren de rapen gaar: Malia Obama, de oudste dochter van de pre sident van Amerika, is op een fes tival in Chicago betrapt met iets wat lijkt op een sigaret, maar ook net zo goed een joint zou kun nen zijn. Een joint! En ze was ook nog aan het twerken, u weet wel: dat dansje waarbij het lijkt alsof je zonder je handen te ge bruiken een brandende broek uit probeert te trek ken. Dat was voor Amerika toch allemaal iets te veel van het goede. Het land waar zo ongeveer de helft van de populatie nog al tijd denkt dat Donald Trump een heel geschik te man is om nucleaire wapens aan toe te vertrou wen, vindt een 18-jarige die een jointje rookt echt re den voor ophef. Er werd zelfs gemeld dat ze als peuter ooit een ast ma-aanval heeft gehad. En dan nu roken! Misschien had op dat moment best een joint kunnen gebruiken, maar we hadden alleen maar stokbrood met smeerkaas en lauwe sangria. Nee, dan Malia. Knap, slim en sociaal. Iemand die we er prima bij hadden kunnen hebben, des tijds in Blanes. Het lijkt mij een goed idee om prinses Amalia over een paar jaar eens een week end bij Malia langs te sturen. Beetje blowen, beetje praten over hoe het is om een beroemde va der te hebben. En hoe je ervoor zorgt dat je je zo weinig mogelijk aantrekt van de ogen die er altijd op je gericht zullen zijn. Hoe je een grote mid delvinger maakt naar alle men sen die stiekem foto's maken wanneer jij de billen uit je broek twerkt. Betrapt met iets wat lijkt op een sigaret, maar ook net zo goed een joint zou kunnen zijn zelfs wel over haar longen! Hoe durft ze! Ik was jaloers op haar. Volgend jaar begint ze aan een studie op Harvard, en deze maanden ge niet ze volop van haar tussenjaar. Toen ik 18 was ging ik na mijn eindexamen met vriendinnen naar Blanes. Het was er nagenoeg uitgestorven, op een paar overwinterende bejaarden na. We hadden ons ver heugd op feestjes en drank en romantisch zoenen in de branding met een knappe gast, maar de aanwezige knappe gasten zagen ons voor geen meter staan. Ik Hilversum WAKHEID I C N I L I S 75r Samen voor Beleef de sportzomer nog intenser met deze vier onthullende sportboeken Nu in één pakket voor maar 29,95. De biografieën van topvoetballers Luc Nilis en Gareth Bale, Kees Jansma over een halve eeuw sportverslaggeving en dé voetbalquiz van Nederland. Onmisbaar voor elke sportfan, ideaal voor op vakantie! Bestel nu op pzc.nl/webwinkel vrijdag 12 augustus 2016 @nynke BIDDINGHUIZEN Malia RIO DE JANEIRO De Nederlandse ambassade is tot nu toe 32 keer in actie gekomen voor hulp aan Neder landers in Rio de Janeiro. In de meeste gevallen ging het om mensen die waren bestolen of beroofd. Ook mensen die spullen waren verloren hebben zich gemeld. Twee keer ging het om koffers die werden gestolen terwijl mensen stonden in te checken. Twee keer kwam de ambassade in actie in een me dische situatie. BI Bij een explosie in een che mische fabriek in het Chinese Dangyang zijn 21 mensen om het leven gekomen. Vijf mensen zijn gewond geraakt, onder wie drie ernstig. Twerken en roken! In een strak topje! VOETBALQUIZ VAN NEDERLAN Sport vanuit je luie stoel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6