Tolhoek droomt van grote rondes Leenhouts onderuit tegen Van Foreest in soort rouwproces Zussen Nijpjes zijn in vorm voor ZK dressuur ZEELAND 13 Awonder Liang in gedachten verzonken tijdens het HZ schaaktoernooi, foto lex de meester VLISSINGEN Koen Leenhouts is tijdens de twintigste editie van het HZ schaaktoer nooi niet langer ongeslagen. De internatio naal meester uit IJzendijke moest gister avond zijn eerste nederlaag slikken. Leen houts, die na zes ronden knap tweede stond, moest zijn meerdere erkennen in Jor- den van Foreest (17) uit Groningen, die nu op de gedeelde tweede plaats staat. Hoewel hij voor het eerst niet tot winst kwam behield Loek van Wely wel de lei ding. De Nederlandse grootmeester speelde remise tegen Konstantin Landa, die in 2011 won in Vlissingen. De Russische nummer twee van de ranglijst heeft - met nog twee ronden te spelen - een achterstand van een half punt op koploper Van Wely. Het Chinese onderonsje tussen Chen Lin en Ke Mu, tot gisteren de nummer tien in de stand, werd in het voordeel van de laat ste beslist. Ke Mu kwam daarmee op zes punten en heeft dus net als Landa slechts een half punt minder dan Van Wely. Joey Grochal boekte in zijn zevende partij op het HZ schaaktoernooi zijn vijfde zege. De Goesenaar versloeg Migchiel de Jong en steeg daarmee een paar plaatsen. van. En in Londen ging het ook te vroeg mis." Dat de tweevoudig Europees kampioene 'rouwt', vindt ze ove rigens niet erg. „Ik denk dat het juist wel goed is", zegt ze. Dat ze in een emotionele achtbaan zit en bij winst of verlies van Neder landers al snel met een brok in de keel zit, accepteert ze. „Ik vind het ook allemaal zo ontzettend spannend. Ik weet wat voor weg die sporters hebben afgelegd om daar te komen en snap hoe ze zich voelen. Ik weet hoe dicht winst en verlies bij elkaar lig gen." Willeboordse weet het niet ze ker, maar verwacht dat ze niet bij elke editie van de Zomerspelen zo emotioneel zal zijn. „Het slijt, denk ik." De Zeeuwse volgt de sport in Rio zo goed als het kan, maar moet ook werken. „Dat is verre van ideaal, heb ik al gemerkt. Om 15.00 uur móet echt elke dag de li- vestream van het judo aan, hoe wel mijn supervisor daar niet echt blij mee is. Maar die begrijpt het wel; als ik niet kan kijken, functioneer ik helemaal niet meer. Ik heb me nu in elk geval al voorgenomen om over vier jaar vrij te nemen als de Spelen in Tokio zijn." Bliksembezoek Willeboordse gaat volgende week - als het judotoernooi al klaar is - overigens nog even naar Rio de Janeiro toe. Op uitno diging van NOC*NSF brengt ze een bliksembezoek aan het Hol land Heineken House, waar ze op donderdag 18 augustus een clinic zal verzorgen. „Het is een afslui ting van het project van NOC*NSF om scholen in de fave- la's te steunen." De oud-judoka heeft zelf ook een project lopen in de armste wijken van de Braziliaanse mil joenenstad. Ze haalt met haar stichting JudoHnspire één keer per jaar een handvol judoka's naar Nederland voor een onverge telijke trainingsstage. De derde editie daarvan is gepland voor mei 2017. Tijdens de aanloopwedstrijd naar het Zeeuws dressuurkampioen- schap lieten Chantal en Jessica Nijpjes zien dat met hun vorm weinig mis is. In Nieuw- en Sint Joosland boekte de tweeling twee overtuigende zeges. In Z2 liep Jessica Nijpjes met San Franscisco onder het zadel met respectievelijk 66,76 en 63,53 procent naar de zege. Anneke Phernambucq uit Kwadendamme en haar merrie Celrite eiste in de eerste proef de tweede plaats op (62,50). In de tweede proef werd YERSEKE Antwan Tolhoek zet een nieuwe stap in zijn wielercar- rière. De 22-jarige renner uit Yerse- ke maakt met ingang van komend seizoen de overstap van Room pot-Oranje Peloton naar Team Lot- toNL-Jumbo. Die ploeg komt uit op het hoogste niveau, de World Tour. Tolhoek is een verbintenis van twee jaar aangegaan. „Antwan Tolhoek is een jonge renner in ontwikkeling", zei tech nisch directeur Nico Verhoeven op de website van LottoNL-Jum- bo. „Hij komt uit de schaats- en skeelerwereld en fietst pas een aantal jaren. Dat zorgt ervoor dat hij perfect past in onze filosofie om jong talent op te leiden naar het hoogste niveau. Hij heeft dit seizoen al laten zien hoeveel hij in zijn mars heeft." Ontwikkeling „Ik ben super blij dat ik de vol gende stap in mijn carrière bij Lot- toNL-Jumbo zet", gaf Tolhoek aan. „De ploeg staat als een huis en het plan dat er voor mij ligt, staat mij aan. Ik kom vanuit een omgeving waarin ontwikkeling centraal staat en de visie en begeleiding waarmee Team LottoNL-Jumbo mij wil opleiden, geeft vertrou wen. Robert Gesink en Steven Kruijswijk hebben ook vanuit de jeugd de weg naar de top gevon den bij dit team. Het is mijn droom om grote rondes op World Tour-niveau te rijden. Ik wil ver der groeien als renner." Tolhoek (22) is aan zijn eerste seizoen bezig bij Roompot en viel onder meer op in de Ronde van Zwitserland, waarin hij het berg- klassement won. Met een achtste plek in een etappe in de Ronde van Oostenrijk bevestigde hij zijn reputatie als klimmer. „Mooi dat één van de jongens die bij ons een kans heeft gekregen als beroeps renner de volgende stap kan zet ten. Daar mogen wij trots op zijn", reageerde manager Michael Zijlaard van Roompot. Marga van Sabben (Hoedekensker- ke) met Bolero tweede (62,06). In Zi stuurde Chantal Nijpjes de kolossale ruin Digo naar twee afge tekende zeges (68,23 en 64,85 pro cent). Merel van Wallenburg uit Ritthem eindigde met de ruin Zip in beide proeven op de tweede stek (64,85 en 62,50 procent). Martin de Kroo was in M2 op dreef met de merrie Catrichta. De combinatie behaalde in beide proeven de overwinning (65,66 procent). In de tweede proef moest De Kroo de zege wel delen met de Middelburgse Rianne van den Boogaard met de ruin Devils Champion Elvis. vrijdag 12 augustus 2016 zonder vaste coach Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69