Strooizout kan weg na uitslaande brand ^De Horst straks alles draaiend II SCHOUWEN-DUIVELAND 7 IÉ De buren zitten ook niet stil Wonen in een Serviceflat: Rond 4.15 uur 's ochtends werd op gemerkt dat de loods, waarin on der meer strooizout en auto's van de gemeente werden opgeslagen, in brand stond. De brand was uit slaand en werd steeds groter. Uit eindelijk is de brandweer met vier blusvoertuigen en een autoladder uitgerukt, en had deze de vlam men na ruim een uur onder con trole. De brand woedde in het het ge deelte waar het zout lag opgesla gen. Waarschijnlijk moet al het strooizout worden weggegooid. Volgens Wilma van de Weijer, di recteur van de gemeente Middel burg, is dit onbruikbaar vanwege de asbest die erin terecht is geko men. Omdat er bij de brand delen van asbesthoudend materiaal vrij waren gekomen, werd een deel van het omliggende gebied afge zet voor onderzoek en opruim- werkzaamheden. Er stond vorige nacht een vrij zachte wind, waar door de schadelijke vezels niet ver waren verspreid. Voornamelijk voor buizenleve rancier Herstaco waren de gevol- Ik heb een aantal klanten gebeld dat ze beter later kunnen komen gen van de asbestverspreiding ver velend. De stalen buizen waarin ze handelen, liggen opgeslagen achter de gemeenteloods. Omdat hun terrein ook deels was afgezet, konden ze niet bij de buizen. „Ik heb een aantal klanten gebeld dat ze beter later kunnen komen, maar grote projecten voor infra structuur werken met strakke deadlines", vertelt adjunct-direc teur Arno de Ruyter. Waarschijn lijk kunnen de hekken vandaag weg. De opruimwerkzaamheden zijn aan het begin van de avond nog afgerond. Hoe groot de totale schade is en wat de oorzaak van de brand was, is nog onbekend. Wij hebben als Zeeuwland de plicht aan de leefbaarheid te werken het MFC zou sluiten. We moeten er dan ook vanuit gaan dat het ont- bindingsbesluit welbewust is ge nomen." Onzin, werpt De Groot tegen. Het bestuur is opgestapt vanwege de hooggevorderde leef tijd van de vier heren, maar heeft alles in het werk gesteld het MFC onder de paraplu van de Stich ting Dorpshuizen te krijgen. Dat liep nergens op uit, omdat die or ganisatie de twee betaalde be heerders er niet bij wilde heb ben. Het gesprekverslag van 29 juni 2015 van de Stichting Dorpshui zen, Zeeuwland, de gemeente en het MFC-bestuur lijkt de stellige afstand, die De Groot neemt van het beeld dat het college schetst, te staven. In dat verslag staat ex pliciet vermeldt dat het stich tingsbestuur alle scenario's heeft opgesteld 'vanuit het perspectief van het in stand houden van het gebruik van het gebouw MFC Zie- rikzee'. Dus vooropgezet en wel bewust lijkt het in ieder geval van die kant niet te zijn geweest. Het bestuur heeft uitdrukkelijk het risico genomen dat het MFC zou sluiten Zeeuwland heeft amper iets gedaan aan onderhoud van het MFC tijd is zeker zes jaar. Doel is na tuurlijk kostenbesparing. Ik ben daar eerlijk in", zegt de 37-jarige akkerbouwer. „Als het geld zou kosten deed ik het niet." In to taal liggen er meer dan 2000 zon nepanelen op Schouwen-Duive- landse boerderijen. Boeren krij gen ook subsidie om hun asbest- daken te vervangen door daken met panelen. Tenslotte is er de ZMF-actie 'Boer zoekt buur', waar bij consumenten meebetalen aan zonnepanelen. Dit in ruil voor kor ting op aardappels, spruiten en wat de boer zoal verder verbouwt. Particulieren en bedrijven leve ren ook al een flink aandeel in zonne-energie. Naar schatting lig gen er 6000 panelen op wonin gen, waarvan 2000 op huurhui zen van Zeeuwland. Omoda heeft 1000 panelen op het dak. Buur man Saman (zelf leverancier van panelen) gaat 1700 collectoren op zijn nieuwbouw leggen en Zeelan- dia heeft 750 panelen op haar da ken liggen. Dat staat in allemaal het analy se- en werkdocument 'Energie- neutraal' van de gemeente. Daar in staat dat het nog een hele klus wordt om in 2040 op Schou- wen-Duiveland net zo veel ener gie te maken als te verbruiken. Schouwen-Duive- land doet haar best om energieneutraal te worden, maar an dere gemeenten zit ten ook niet stil. Buurvrouw Goe- ree-Overflakkee heeft veel windpar- ken en een enorme zonneweide. Met de getijdencentrale erbij denken de bu ren al in 2020 ener gieneutraal te zijn. Buurman Tholen wil twee grote zon- neparken en over drie jaar voor 14 pro cent duurzame energie verstoken. Middelburg wil in 2050 alleen nog maar duurzame energie verbruiken en in 2018 zonne- stroom leveren aan 2500 huishoudens. Noord-Beveland wil dat alle nieuw bouw energieneu traal is, maar noemt geen datum. Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 20 augustus tussen 10.30 en 14.00 uur. F.-'" Serviceflat De Horst De Horst 48 4461 WZ Goes vrijdag 12 augustus 2016 Bij een grote brand in een loods van de gemeente aan de Klevers- kerkseweg in Middelburg, is in de nacht van woensdag op don derdag asbest vrijgekomen. Het strooizout dat erin lag, is daar door niet meer te gebruiken. Elodie Kint Middelburg —Arno de Ruyter, Herstaco Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. juni/juli 22 augustus 1992 door de gemeente aangekocht en verbouwd. Stichtingsbestuur MFC maakt bekend collectief te willen stoppen in verband met verhuizing voorzitter naar Randstad en hoogge- vorderde leeftijd overige leden. College maakt bekend van het MFC af te willen en het huurcontract niet te willen verlengen. Afloop huurcontract tussen gemeente en Zeeuwland voor MFC. moet uit de bij t Antoine de Ceuster, directeur —Jacqueline van Burg, wethouder Pieter de Groot, oud-secretaris

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67