tjg, WOZ is een wl? gedrocht Sprankje hoop op terugkeer kartbaan dt Geen bewijs van een erfenis, noch lening 2 ZEELAND Gestolen WOZ BEPALEN WONINGWAARDE Commentaar Straf voor gejat meubilair Voor het eerst sinds jaren stijgt de WOZ-waarde van wonin gen weer. Dat is even schrikken. Want die waarde is bepa lend voor veel belastingen. Het is onwaarschijnlijk dat de gemeenten de hogere waarde zullen compenseren met lagere hef fingspercentages. De meeste gemeenten hebben de extra inkom sten hard nodig. Alle kans dus dat de burger dit snel in zijn porte monnee zal merken. De WOZ was ooit zeer omstreden. Burgers te kenden massaal bezwaar aan. Vooral toen de waarde snel steeg. Maar de laatste tijd gebeurt het omgekeerde. Veel huizenbezitters willen een hoge WOZ-waarde als onderbouwing van de vraag prijs. Hoe dan ook, de WOZ blijft een gedrocht. Gemeenten hebben ruime ervaring met het vaststellen van de waarde en er is een Waarderingskamer opgetuigd om toezicht te houden. Een en ander leidt tot iets minder willekeur dan vroeger. Toch gebeurt de taxatie soms nog min of meer uit de losse pols, op basis van aannames in plaats van op feiten. Dit zet kwaad bloed. Bijvoorbeeld bij mensen die verbeteringen aan hun woning niet te rugzien in de waarde, of wiens woning over één kam wordt ge schoren met huizen die eigenlijk niet vergelijkbaar zijn. Gemeenten trekken elk hun eigen plan met de WOZ-tarieven. In Zeeland variëren die van o,i tot 0,15 procent van de geschatte waarde. Zo'n verschil is moeilijk uit te leggen. In elk geval houdt de burger het beeld over van een oneerlijk systeem. De WOZ-waarde werkt door in allerlei heffingen en is ook van invloed op huren. Zo'n belangrijke graadmeter moet zuiver zijn. Nu de waarde van huizen weer stijgt zal de discussie over de on volkomenheden van de WOZ mee oplaaien. Terecht. Dit systeem zal waarschijnlijk nooit echt goed werken. Belangrijke graadmeter voor de belastingheffing moet zuiver zijn Ram Jagesar, de uitbater van de voormalige kartbaan in de Zee landhallen in Goes, sluit niet uit dat de voorziening terugkeert nu de vluchtelingen weg zijn. „Maar dan zal er eerst een heel goed gesprek moeten worden ge voerd." Het zit hem nog altijd niet lek ker dat hij moest vertrekken van wege de komst van vluchtelingen naar de Zeelandhallen. De manier waarop dat ging, was volgens Ram Jageser allesbehalve een fijne ervaring Aanvankelijk wilde Zeelandhal len-eigenaar Libéma de kartbaan al op 5 januari weghebben, maar Jagesar wist uiteindelijk af te dwingen dat hij nog tot eind sep tember mocht blijven zitten. „Verder heb ik het toen laten zit ten, ik had de energie niet meer", laat Jagesar weten. Een paar maan den heeft hij nog samen met de vluchtelingen in het Goese com plex gezeten. „Dat heeft me klanten gekost. Veel mensen dachten toen dat we Verder heb ik het laten zitten, ik had de energie niet meer Ram Jagesar, ondernemer al dicht waren. Ik heb er al mijn spaargeld en acht jaar ziel en zalig heid in gestoken, maar het is alle maal kapot gegaan", benadrukt de ondernemer. Jagesar zegt er desondanks best voor te voelen opnieuw een kart baan te openen. „Ik ben daar over aan het nadenken." Almanak De Zeeuwse vakantieganger zag nog net dat een zwerver in haar accommodatie op Curasao iets in zijn tas stopte voor hij het op een rennen zette. Ze sprintte er achteraan en de dief werd gepakt door een alerte man op straat. De rest van de avond zat ze met haar maatje op het politiebureau om aangif te te doen. Nadat ze op een An- tilliaans tempo waren gehol pen, bleek dat enkel het strijk ijzer was gejat... Dat had de rei zigsters letterlijk én figuurlijk gestolen kunnen worden. 14t>pF'/ Boekenmarkt voor Sri Lanka Drie extra vogeleilanden Zeeuwland schiet tekort bij MFC MIDDELBURG Een stevige erfe nis, meerdere leningen, wat giften en veel zwart werken. Dankzij dat alles had een inwoner van Goes ruim honderdduizend euro 'ver diend', zo probeerde advocate Sa- mantha van de Voorde de stevige bankrekening van haar Goese cliënt te verklaren. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk vermoedt echter dat E.V. (32) dat geld illegaal verdiend heeft met het kweken van hen nep. De man is vorig jaar augustus door de Middelburgse rechtbank veroordeeld voor die activiteit Gisteren moest hij opnieuw voorkomen omdat het Openbaar Ministerie nu zijn illegale win sten wil afpakken. Volgens bereke ningen van het OM heeft hij 105.585,00 euro verdiend met het kweken van softdrugs. De advocate zei dat tot haar spijt familieleden, vrienden en werkgevers van de Goesenaar niets tegenover de politie willen verklaren over de herkomst van het geld. Ook een bewijs van een notaris over de erfenis kon ze niet laten zien. Ze krijgt van de rechtbank de tijd om met bewijzen te komen. De rechtszaak tegen de Goesenaar wordt begin oktober vervolgd. vrijdag 12 augustus 2016 O HOBU MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 21-jarige M. G. uit Zierikzee een cel straf van twee dagen (voor arrest), een voorwaardelijke celstraf van 180 dagen en een taakstraf van 200 uur opgelegd. Dat was conform de eis. G. kreeg na een zwervend bestaan eindelijk een woning. 'Vrienden' zorg den voor meubilair dat ge stolen bleek te zijn en G. zelf stal uit een woning een boxspring met matrassen. T axateur Rob Paardekam Goes Tip? redactie@pzc.nl WESTENSCHOUWEN Jan (foto) en Ellen Midavai- ne van het trampolinecen trum Westenschouwen ver kopen boeken om kinderen in Sri Lanka te helpen. Stich ting Sri Lanka Support in Middelburg steunt kinderen wier ouders noodgedwon gen moeten werken in de Golfstaten. Zij verdienen daar 80 cent per uur. De boekenbeurs in het tram polinecentrum is in deze maand dagelijks geopend van 11.00 tot 18.00 uur. SCHERPENISSE Staatsbosbeheer hoopt nog dit jaar drie vogeleiland jes te kunnen aanleggen in de Scherpenissepolder op Tholen. „We hopen dat er visdiefjes, kluten en kok meeuwen komen", zegt bos wachter Wendy Janse van de regio Zeeland-Noord. „Als dan ook de dwergstern zich nog laat zien, doen we helemaal een dansje. Die vo gel zit behoorlijk in het ge drang, maar laat zich niet gemakkelijk sturen." ZIERIKZEE Woningcorportatie Zeeuw- land is volgens oud-secreta ris en penningmeester Pie- ter de Groot van het MFC ernstig tekort geschoten in het onderhoud van het ge bouw. Nu het huurcontract in 2017 afloopt en het cen trum dicht moet, borrelen een hoop vragen op. Een analyse. J Versturen van de WOZ-waardes. foto koen suyk/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65