PSV lijft met Lucius weer oud-speler in 15 Engelse voetbalcompetitie barst los met ongekende topcast Het nieuwe seizoen in de Premier League wordt een gegarandeerde 'blockbuster'. En wie niet meedoet, is een loser. Van Conté tot Zlatan en van Pep tot Pogba: ze gaan ook deze zomer aan Arsenal voorbij zijn er, tussen het miljoenen smijten door, ook clubs die wel degelijk het verschil proberen te maken met een gedegen voetbalbeleid. Tottenham Hotspur bijvoorbeeld, de nieuwe club van Vincent Janssen. Liverpool kan dat op termijn ook worden, nu Klopp langdurig is vast gelegd, en met Georginio Wijnal- dum als één van zijn belangrijkste aankopen. En dan is er Arsenal nog, de club die zo vaak wordt bespot om zijn gebrek aan daadkracht op de transfermarkt. Een grootmacht die al jaren af haakt in de titelrace, tot verdriet van zijn fans, maar óók een club die zich niet gek laat maken in de wedloop van het grote geld. Op internet gaat een ko misch filmpje rond over een quasi Arsenal- fan, die voor de televi sie hangt om het laat ste voetbalnieuws te volgen. De man kijkt eerst heel beteuterd, dan be zorgd, daarna boos, is eventjes hoop vol, en barst uiteindelijk in een onbe daarlijk huilen uit. Want al die nieuwe grote namen in de Premier League, van Antonio Conté tot Zlatan Ibrahimovic en van Pep Guardiola tot Paul Pogba: ze gaan weer stuk voor stuk aan de neus van Arsenal voorbij. Alle reden om eens stevig te gaan janken. Het filmpje is ludiek bedoeld, maar in het circus rond de Premier League is dat ook écht de algemeen geldende logica, zeker bij pers en pu bliek. Het draait om grote namen en nog veel grotere transfersommen. Om big signings en om star names. Wie niet meedoet aan deze blockbus ter, is een loser. Recordaankoop Paul Pogba werd door de marketingmachine van Man chester United niet zozeer als een voetballer verwelkomd, maar als een filmster, compleet met allerlei gelik te sponsorfilmpjes en moeilijke hast- htags, waaronder - je moet er toch voetbalgeluk? Ja, zeker, dankzij het sprookje van Leicester City, de kam pioen van afgelopen seizoen, is er in de Premier League eindelijk weer col lectieve hoop op een wonder. Voetbalverhalen Bovendien zijn er óók tal van verha len die in de kern wél over voetbal gaan. Neem alleen al het project van Guardiola bij City, misschien wel de meest veeleisende en voor uitstrevende coach ter wereld, die zijn ideeën eindelijk op het relatief conservatieve Engelse voetbal gaat projecte ren. Daarnaast maar opkomen - #Pogback. Eerder werd ook Ibrahimovic al als een soort stripheld binnengehaald, compleet met online publiciteitscam pagnes. Filmscript De nieuwe manager José Mourinho maakt dat plaatje compleet natuur lijk, en je hoeft maar iets verderop te gaan kijken in dezelfde stad, of het belangrijkste filmscript van dit sei zoen is al zo'n beetje geschreven. Daar loopt Guardiola, zijn tegenpool, zijn rivaal. Likkebaardend maakt En geland zich op voor to september, de dag van de eerste Manchester-derby. Theater verzekerd. Jürgen Klopp, Mauricio Pochetti- no, Arsène Wenger en de nieu we Chelsea-manager Conté maken de sterrencast wel zo'n beetje compleet. In die zin zijn niet zozeer de ac teurs de absolute blikvan gers, maar de regisseurs, allemaal met hun eigen profiel en hun eigen fratsen. Ze zijn vermaard om hun vakken nis en kunde, maar in het media circus van de Premier League zijn hun characters minstens zo belangrijk. Is er dan helemaal geen ruimte meer voor romantiek? Voor klein, kwetsbaar, aanraakbaar Theo Lucius wordt bij PSV assis tent-coach bij de talenten onder 15 en 16 jaar. In samenspraak met hoofdtrainer Phillip Cocu en hoofd jeugdopleidingen Art Lange- ler is besloten dat hij per direct toetreedt tot de trainersploeg op het jeugdcomplex in Eindhoven. De oud-prof van Feyenoord en PSV gaat naar eigen zeggen 'volle bak' aan de slag. „Na mijn profes sionele carrière heb ik gewoon als amateur doorgespeeld en nu wil ik kijken hoever ik als trainer kan komen. Ik heb ambities en wil hier in de toekomst misschien wel mijn vak van maken", zei Lucius er gisteren op De Herdgang over. Nieuwe invulling Voor Lucius wordt het een nieu we invulling in zijn leven, in een fase waarin hij al enige tijd af scheid heeft genomen van top sport. De drievoudig international speelde onder meer 46 Europese duels voor PSV en stond in Eind hoven tussen 1998 en 2006 onder contract. Een hoogtepunt was de halve finale in de Champions Lea gue tegen AC Milan met PSV (in 2005), waarin Lucius basisspeler was. Daarna was hij nog enkele ja ren actief bij Feyenoord. „Ik werk nu ook nog voor mijn stichting (Lucius helpt daarmee ernstig zieke kinderen of kinde ren met een beperking, red.) en baat een kroeg uit. Ik denk dat goed te kunnen combineren met het werk als coach in Eindhoven. Uiteindelijk heb ik zelf contact met Phillip opgenomen en met on der anderen Art Langeler is alles uitgewerkt. Het is iets dat ik nu op vrijwillige basis ga doen." Lucius keek gisteren eens om zich heen op De Herdgang en zag vooral bekenden uit zijn tijd als prof. Bij PSV zijn onder meer Ke vin Hofland, Twan Scheepers, Eric Addo, Wilfred Bouma, Adil Ram- zi, Ruud van Nistelrooy en Mark van Bommel al lid van het trai nerskorps binnen de jeugdoplei ding. Samen goed voor duizenden duels. „Het lijkt wel een reünie", grapt hij. „Veel oud-spelers van mijn generatie ontdekken nu het trainersvak. Ik denk dat het een goede zaak is dat oud-profs jonge talenten proberen te begeleiden." Langeler is te spreken over de komst van Lucius. „De praktijk wijst uit dat oud-spelers toege voegde waarde binnen de oplei ding hebben en al velen gingen Theo hier voor." vrijdag 12 augustus 2016 Spektakel, sterren en showbizz Topscorer James Vardy tilt de beker omhoog na de sen- sationale titelwinst van Leicester City. Wie verrast er dit seizoen? FOTO PRO SHOTS T Pep Guardiola (I) en Zlatan Ibrahimo- vic, in het verleden samenwerkend bij FC Barcelona, ko men elkaar tegen in de Manchester Der by. FOTO GETTY IMAGES Sjoerd Mossou Rotterdam PSV heeft opnieuw een oud speler toegevoegd aan de tech nische staf van de jeugdoplei ding. Met Theo Lucius (39) krijgt de club de beschikking over de ervaring van een voormalig prof met een kleine 500 wedstrijden in het betaald voetbal. Rik Elfrink Eindhoven Theo Lucius speelde 46 Euro pese duels voor PSV. Een hoog tepunt was de halve finale in de Champions League tegen AC Mi lan (in 2005), waarin de verdedi ger basisspeler was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63