Speel gratis mee met het leukste Vuelta Wielerspel van Nederland! SCHRIJF JE NU SNEL IN OP PZC.NL/WIELERSPEL 14 Achilles'29 speelt nog een seizoen zonder proflicentie Wegen Duarte en Ajax scheiden Tolhoek naar Lotto Pereira de laan uit Tsjertsjesov van start Revanche nemen voor vorig seizoen. Doe je dat met zo'n jeugdige aanval? Achilles'29 heeft ook in zijn vierde seizoen in de eerste di visie nog geen proflicentie. De KNVB beschouwt de Groes- beekse club na drie pilotjaren als een nieuwkomer, die een jaar extra de tijd krijgt van de voetbalbond om te voldoen aan de licentievoorwaarden. „Na die drie proefjaren is het logisch dat Achilles'29 wordt beschouwd als eerste gepromo veerde ploeg. En dan geldt: als ze dit seizoen in de eerste divi sie blijven, krijgen ze volgend seizoen de licentie betaald voetbal", aldus de KNVB. Achilles'29 krijgt tot 1 oktober de tijd om aan alle eisen te vol doen. De club kan dit seizoen niet promoveren en dus ook niet meedoen aan de nacompe- titie om promotie. Mocht de nummer vijftien van afgelo pen seizoen een periodetitel winnen, dan krijgt het wel de bijbehorende geldprijs (75.000 euro), maar de plek in de play offs gaat dan naar de nummer twee in de periodestand. macrOn In die kleine twintig jaar dat Peter Bosz nu voetbaltrainer is, werd hij nog nooit zo verrast door een spe ler als door de nieuwe spits van Ajax. Bertrand Traoré. Bosz stond in januari 2014 op een trainings veld ergens in Abu Dhabi waar zijn toenmalige club Vitesse over winterde. Traoré was net gehuurd van Chelsea. De beelden van de eerste oefensessie werden nog eens teruggekeken. Waren die keu zes in het veld van Traoré echt zo goed als we dachten? Ja dus. Lyrisch Bosz is lyrisch over de man uit Burkina Faso die aankomend jaar voor de doelpunten in Am sterdam moet zorgen. 'Een echte Ajax-spits', 'een com plete speler', 'op voorhand de ideale aanwinst'. En zo ging dat nog wel even door. Ja, Bosz kent Traoré door die anderhalve jaar bij Vitesse goed. En zal daarom weten wat hij zegt. Toch zal Traoré ver legen worden als hij de teksten van zijn lieve lingstrainer hoort. Maar vooral: de ver wachtingen zullen alleen maar (nog) hoger worden. Ja, Traoré is een goede spits. Hij maakte in druk bij Vitesse. Geen goalget- ter, wel een ver fijnde aanvaller. Maar de andere kant: hij is geen zekerheid in de ca tegorie Bas Dost of Klaas-Jan Huntelaar. Ouder, wij zer, maar vooral meer garanties in het zestienmetergebied. Ervaring Twintig jaar is Traoré ook nog maar. Terwijl Ajax al zo jeugdig is, helemaal in de voorhoede. Kijk eens naar dat jonge blonde koppie van Kasper Dolberg (18). Of naar de guitige lach van Mateo Cas- sierra, ook nog maar 19 jaar. Bosz daarover: „Je kunt wel een oudere spits nemen vanwege de naam, maar wij gaan voor kwaliteit." De trainer probeerde vooral di recteur spelerszaken Mare Over- mars een compliment te geven, maar zonder Bosz was Traoré ver moedelijk niet naar Amsterdam gekomen. Zelf bagatelliseert hij zijn rol. Maar hij belde een paar keer met hem, met werkgever Chelsea en ook met de broer/zaak waarnemer. Alles bij Ajax staat in het teken van de revanche voor de smadelij ke manier waarop de Amster dammers vorig seizoen een zeker lijkende titel ver speelden. Maar er zijn meer doelen: de beker winnen en 'ver komen' in Europa. Doe je dat met zo'n jeugdige aan val? Miljoenen staan er in ieder geval nog ge noeg op de bankreke ning van de Amster dammers. Traoré is de vervanger van Arek Milik, de Pool die voor een recordbe drag van 32 miljoen euro vertrok naar Napoli. Maar om dat Traoré wordt gehuurd is het leeuwendeel daarvan nog niet uitgege ven. vrijdag 12 augustus 2016 Bosz heeft 'echte Ajax-spits' beet VOETBAL VOETBAL Ajax en Lerin Duarte hebben, op de verjaardag van de speler, overeenstemming bereikt over de ontbinding van het contract van de middenvelder. De 26-jari- ge voetballer had in Amsterdam nog een contract tot medio 2017. Duarte kwam in 2013 over van Heracles Almelo maar raak te na een blessure op een zij spoor. Hij kwam niet verder dan achttien wedstrijden in de hoofdmacht van Ajax en werd daarna verhuurd aan sc Heeren veen en NAC Breda. Wielerploeg Giant-Alpecin neemt met Koen de Kort en Tom Stamsnijder met twee Nederlanders deel aan de Ronde van Spanje. WIELRENNEN Antwan Tolhoek rijdt de komende twee seizoenen voor LottoNL-Jum- bo. „Hij past per fect in onze filoso fie om talent op te leiden naar het hoogste niveau", zo meldde de ploeg gisteren. Tolhoek (22), die overkomt van Team Room pot-Oranje, won af gelopen seizoen het bergklasse- ment in de Ronde van Zwitserland. VOETBAL Robin van Persie en Gregory van der Wiel, beiden onder contract bij Fenerba- hge, krijgen een nieu we coach. De Turkse voetbalclub heeft Vi- tor Pereira nog voor de start van de com petitie ontslagen. VOETBAL Stanislav Tsjert sjesov is de nieuwe bondscoach van Rusland, organisa tor van het WK 2018. Hij is de op volger van Leonid Sloetski, die zijn functie ter beschik king stelde na de teleurstellende prestaties op het EK. De nieuwe bondscoach krijgt van de bond plaat sing voor de halve finale van het WK als opdracht mee. Bertrand Traoré (20), huurling van Chelsea, moet de doelpun ten maken voor Ajax. Goed, maar nog zo jong. Ajax houdt de ogen open op de transfermarkt. Daniël Dwarswaard Bertrand Traoré FOTO PICS UNITED Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62