- m |All r* Nederlander in Nice verdacht van misbruik 'T roonrede na 2020 in Schouwburg' -3. -*^5 g 1*ISSSÊ 5 ,A''. V..Er Al vijf jaar lang komt de dood van boven. Elke dag. Maar nu komt de dood overal vandaan De wereld kijkt toe, zegt dat Syrië gecompliceerd is, maar doet weinig tot niets om ons te beschermen Wat ons als artsen het meest pijn doet is dat we moeten kiezen wie in leven blijft en wie er dood gaat ledereen weet dat het systematisch beschieten van ziekenhuizen door Syrische en Russische vliegtuigen een oorlogsmisdaad is - - -wp r®fa li.* *7*1 ÉÊthy*' Krrt~; >^«.1-b-ï-r 4 •va -- - - - VSy III MI v - w. W I ®ë5 Dat heeft justitie in de Zuid-Fran se badplaats Nice bekendgemaakt. De man, een veertiger, werd vori ge week donderdag opgepakt in één van de appartementen in Nice die hij verhuurt. Zaterdag werd hij officieel in staat van beschuldi ging gesteld. De aanklacht luidt: 'seksueel misbruik van minderjari gen en bezit van kinderporno'. De Nederlander zou op het strand van Nice, bij de Promenade des Anglais, contact hebben ge legd met twee broertjes van 8 en to jaar oud. Hij zou de jongetjes een ijsje hebben aangeboden. Nadat hij hun vertrouwen had gewonnen, zou hij ze hebben ge vraagd om in zijn appartement iets te komen eten. Dat deden de broertjes. Daar zou hij de kinde ren hebben misbruikt. Strand De Franse justitie deed geen ver dere mededelingen over de slacht offertjes, evenmin werd antwoord gegeven op de vraag of zij alleen of met hun ouders op het strand waren. Tijdens het verhoor heeft de man tegenover de politie ver klaard dat de jongens hadden inge stemd met het seksueel contact. Dat zal hem niet helpen, want in de Franse wet staat dat kinde ren onder de 15 per definitie nooit instemming kunnen verlenen voor seksuele handelingen. In zeker één appartement van de man is ook huiszoeking ge daan. Daarbij zijn volgens Franse media duizenden beelden van kin deren aangetroffen, onder andere beelden van kinderen die zich ver kleden op het strand. Justitie wil weten of er nog meer slachtoffers zijn. „De be schuldigingen die er nu liggen zijn al ernstig genoeg, maar ver der politieonderzoek moet ook duidelijk maken of de verdachte nog meer op zijn geweten heeft", In één appartement is ook huiszoeking gedaan. Daarbij is ook kinderporno aangetroffen aldus bronnen bij het onderzoek. Deze week werd ook een 8-jarig Nederlands meisje slachtoffer van seksueel misbruik in Frankrijk. Ze werd 's nachts aangevallen in de tent waarin ze sliep naast de cara van van haar ouders. Het gezin stond op een camping in Saint-Al- ban-Auriolles in de Ardèche. De dader kon ontkomen. Gisteren zocht de politie met 25 manschappen naar de dader. Ge hoopt wordt dat in de tent van het meisje DNA-sporen van de man zijn achtergebleven, die mogelijk iets opleveren. „Het laboratorium onderzoek kan enkele dagen du ren", aldus een woordvoerder van de politie. Directeur Simon van Driel stelt in een brief aan de voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer zijn schouwburg ter beschikking voor Prinsjesdag. „Waar anders dan in een schouwburg met het predikaat koninklijk zou de troon rede beter tot haar recht komen", schrijft Van Driel. Voor de zomer gaf een meerderheid van de Twee de Kamer aan dat ze de troonrede liever niet in de Ridderzaal heb ben als het Binnenhof een bouw plaats is. Van Driel geeft in zijn brief ook aan dat het theater, an ders dan de Grote Kerk, neutraal terrein is. De VVD heeft voor het reces aangegeven graag te zien dat koning Willem-Alexander de troonrede in de Grote Kerk, net als de Koninklijke Schouwburg op een steenworp afstand van Het Binnenhof, uitspreekt. In een mondelinge toelichting zegt theaterdirecteur Van Driel: „De ambiance en grandeur van de Schouwburg zijn mooier dan van de Grote Kerk." Volgens Van Driel is zijn schouwburg ook beter geë quipeerd als het om veiligheid en media gaat. „We hebben hier een grote Defensieconferentie gehad. En de televisie komt hier veel over de vloer, we zijn daarvoor tech nisch goed uitgerust." Van Driel zegt dat de schouwburg 1.400 mensen kan bergen. Voor het zomerreces gaf WD-Kamerlid Ingrid de Caluwé aan moeite te hebben met een aan komst van de koning en koningin per Gouden Koets op een kille bouwplaats. vrijdag 12 augustus 2016 —fragmenten uit de open brief van artsen in Syrië FOTOT AFP In Frankrijk is een Nederlandse man aangehouden die ervan wordt verdacht twee minderjari ge jongens te hebben misbruikt. Ook is bij hem thuis kinderporno gevonden. Frank Renout Nice De Koninklijke Schouwburg in Den Haag biedt zich aan als loca tie voor de troonrede, als het Binnenhof vanaf 2020 op de schop gaat. Jan Hoedeman Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5