Bondscoach René Wolff kreeg vrije hand 7 Najaren trainen voor spek en bonen naar het olympische baantoernooi De grootste kans op een Nederlandse medaille in het baanwielrennen was op de teamsprint. Bondscoach René Wolft kreeg zelfs de mogelijkheid om te gokken. Die gok pakte gisteren verkeerd uit. PLOEGENACHTERVOLGING was geen gekke gedachte: de afge lopen jaren pakten de Nederlandse teamsprinters medailles op EK's en WK's. Juist daarom kreeg René Wolff, de bondscoach van de sprin ters, een extra sprinter mee naar Rio. Niet drie, maar vier. Naast Jef frey Hoogland, Matthijs Büchli en Nils van 't Hoenderdaal plaatste ook Theo Bos zich voor de Spelen. Bij de teamsprint gaat het erom zo snel mogelijk drie rondes af te leggen met drie renners. Het is een soort drietrapsraket: er is een star ter (normaal gesproken degene met de meeste explosiviteit en het min ste uithoudingsvermogen), een snelheidsmonster (degene met de hoogste topsnelheid) voor de THIJS ZONNEVELD Het was een gok. In het olympische velodroom van Rio stond een ca sino waar de Nederlandse team sprinters, zonder om zich heen te kijken, recht naar de roulettetafel liepen om al hun geld op één kleur te zetten. Het was alles of niets. En het werd niets. Vóór de Spelen werd de team sprint door de KNWU gezien als de grootste kans op een medaille. Dat tweede ronde en een sprinter met uithoudingsvemogen om het af te maken. Voor Nederland was dat Theo Bos. Wolff koos er bewust voor om niet in de sterkste opstelling te star ten. In de kwalificatieronde werd Nils van 't Hoenderdaal, de snelste starter, gespaard. Het was met het oog op de rest van de avond, waarin Nederland normaal gesproken nog twee keer in korte tijd in actie zou moeten komen. Niet hard genoeg Maar zónder Van 't Hoenderdaal ging het in de kwalificatieronde simpelweg niet hard genoeg. Ne derland werd slechts zesde. Daar mee ging het door naar de volgende ronde, maar wel met een probleem: de lager geklasseerde landen moes ten tegen de hoger geklasseerden. De achtste tegen de eerste, de ze vende tegen de tweede, de zesde te gen de derde. Dat was Australië, de nummer 5 van het afgelopen WK. Daarmee kwam Oranje relatief goed weg. PROGRAMMA In de knockoutronde tegen Aus tralië startte Nederland in de sterk ste opstelling, met Van 't Hoender daal, Hoogland en Bos. Er was geen ruimte voor fouten. De Nederlan ders moesten een halve seconde sneller rijden dan in de kwalificatie. Maar het lukte niet. Ze gingen slechts 0,2 seconde harder dan in de kwalificatieronde. Het was niet ge noeg. De gok van Wolff pakte niet goed uit. PROGRAMMA Vandaag Vandaag vrijdag 12 augustus 2016 GO RIO DE JANEIRO Ze zijn er, maar daar is alles mee gezegd. Het Nederlandse team voor de ploegenach- tervolging is deze weken in Rio voor spek en bonen. En het ergste van alles: dat wisten ze van tevoren. Normaal gesproken zijn ze met z'n vieren. Maar niet op deze Spelen. De hele Nederlandse baanploeg mag maar acht man sterk zijn. De KNWU moest er gens snijden. Aangezien de ploegenachtervolgers de kleinste kans op een plak hadden, waren zij de pineut: Dion Beukenboom viel af. Ze moesten dus im proviseren. Wim Stroe- tinga, een van de drie overgeblevenen, vatte het zo samen: „Het is gewoon klote." Gisteren werden ze in de kwalificatieronde aange vuld met Tim Veldt, maar dat mocht niet baten. In de slotronde van de kwalifi catie viel Joost van der Burg, waardoor de ploeg geen tijd achter zijn naam kreeg. En daarmee was het over en uit. Een dure gok met de teamsprinters @thijszonneveld Rio de Janeiro Baanwielrennen Nederlanders 21.00 uur Teamsprint (v) kwalificatie, Els Ligtlee, Laurine van Riessen 21.00 uur Sprint (m) kwalificatie, Theo Bos, Jeffrey Hoogland 22.17 uur Teamsprint (v) eerste ronde, heat 1 22.30 uur sprint (m), laatste 32 23.00 uur Teamsprint (v) finale 3-4 Nederlanders in actie (Van 12.30 uur tot 05.00 uur, Ned. tijd) 12.30 uur Golf (m), ronde 2 Luiten 14.00 uur Badminton (v), dubbelspel, eerste pouleduel Piek/Muskens - Gutta/Ponnappa (Ind) 14.00 uur Handboogschieten (m), recurve, laatste 16 Van den Berg - Soto (Chn) 14.35 uur Atletiek (v), zevenkamp, 100 m horden Vetter, Broersen, Visser 15.00 uur Paardensport, dressuur, grand prix special, teams en individueel Gal, Van Silfhout, Minderhoud 15.05 uur Atletiek (v), kogelstoten, kwali ficatie Melissa Boekelman 15.21 uur Judo (m), boven 100 kilo Meyer - Ngokaba (Con) 15.32 uur Roeien (v), lichte dubbeltwee, finale Head, Paulis 15.50 uur Atletiek (v), zevenkamp, hoogspringen Vetter, Broersen, Visser 16.00 uur Beachvolleybal (v), laatste 16 Meppelink/Van lersel 16.00 uur Hockey (v), vierde pouleduel Nederland - Nieuw-Zeeland 16.10 uur Atletiek (v), 10.000 meter Kuijken, Vastenburg 16.24 uur Roeien (m), vier zonder, finale Van der Want, Langen, Vier gever, Van Schie 16.30 uur Handbal (v), vierde pouleduel Zweden - Nederland 16.52 uur Judo (v), boven 78 kilo Savelkouls - laromka (Oek) 18.05 uur Zeilen, met 49er FX (v), series Duetz/Bekkering RS:X (v), race 10-12 De Geus Laser Radial, race 7-9 Bouw meester RS:X (m), race 10-12 Van Rijsselberghe Laser (m), race 7-9 Van Schaardenburg 470 (v), race 5 en 6 Zegers- Kyranakou/Van Veen 18.29 uur Zwemmen (v), 50 m vrij, series Kromowidjojo 18.30 uur Hockey (m), vijfde pouleduel Duitsland - Nederland 20.00 uu! Tafeltennis (v), teams, eerste pouleduel Nederland - Oostenrijk 20.30 uur Schoonspringen (v), 3 meter plank, voorronde Freitag 21.00 uur Baanwielrennen, teamsprint (v), Van Riessen, Ligtlee, sprint (m), kwalificatie Hoogland 21.40 uui Badminton, gemengd dubbel, tweede pouleduel Piek/Arends - Ko/Kim (ZKo) 22.05 uur Volleybal (v), groepsduel Nederland - Puerto Rico 01.30 uur Atletiek (v), 1500 meter, eerste ronde Hassan, Koster 01.35 uur Atletiek (v), zevenkamp, kogel Vetter, Broersen, Visser 02.05 uur Atletiek (m), 400 m, ronde 1 Liemarvin Bonevacia 03.05 uur Atletiek (v), zevenkamp, 200 m Vetter, Broersen, Visser 03.12 uur Zwemmen (m), 100 m vlinder, finale, evt. met Verlinden 03.40 uur Atletiek (v), 100 m, series Schippers 04.00 uur Zwemmen (v), 50 m vrije slag, halve finales, evt. met Kromowidjojo 04.59 uur Beachvolleybal (m), laatste 16 Nummerdor/Varenhorst T Jeffrey Hoogland (r) geeft af, Theo Bos en Mat thijs Büchli (I) moeten de klus afmaken. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55