6 Duel met Zweden onder hoogspanning, frustratie tekent zich af bij Groot OLYMPISCHE SPELEN RIO 2016 Voor de handbal- sters dreigt een vroege aftocht, met een speciaal gecharterd vlieg tuig. Of weten ze het tij te keren? HANS KLIPPUS Het is vandaag erop of eronder voor de Nederlandse handbalsters. Ze kunnen zich vanmiddag om 16.30 uur Nederlandse tijd zeer waar schijnlijk geen nederlaag tegen Zweden permitteren. Bij verlies zou het toernooi in Rio wel eens onverwacht vroeg kunnen eindigen voor de ploeg van bonds coach Henk Groener, die naar bui ten toe geen kritisch woord over zijn speelsters laat horen. Waar schijnlijk doet hij dat uit angst om de onzekerheid nog groter te ma ken. Wie de handbalsters eind vorig jaar bij het WK, maar ook tijdens de kwalificatie voor Rio in het Franse Metz en recent het 'uitzwaaitoer- nooi' in Eindhoven fris en fruitig zag spelen, en ze nu ziet, kan niet anders dan constateren dat er sprake is van olympische stress. Bij vlagen speelt het team als vanouds. Maar het wisselt deze goede mo menten af met ongekend slappe pe rioden. Woensdagnacht werd er halver wege de tweede helft een voor sprong van vijf doelpunten wegge geven tegen Zuid-Korea, dat twaalf plaatsen onder Nederland eindigde PAARDENSPORT Dressuurteam vierde na Grand Prix HANDBAL Poule B bij het laatste WK. De wedstrijd eindigde gelijk (32- 32) en zodoende heeft Oranje nog steeds maar één zege op zak, alleen tegen het zwakke Argentinië. Het eerste duel, met Frankrijk, ging ver loren. Geen slechte ploeg, maar door Nederland wel twee keer, bij het WK en in het kwalificatietoer nooi, overtuigend verslagen. De magie van de Spelen kan een bijzondere uitwerking op sporters hebben. Ze stuwt ze soms naar on gekend hoge pieken, maar leidt re gelmatig ook tot verkramping. Om Isinbajeva kandidaat W De magie van de Spelen kan een bijzondere uitwerking hebben, het kan tot verkramping leiden zijn speelsters aan de omstandighe den in een gigantisch dorp met dui zenden atleten te laten wennen, had Groener voor een vroeg vertrek naar Rio gekozen en behoorde de ploeg tot de eerste bewoners. Bij de handbalsters is zeker niet Van Rijsselberghe gaat aan de leiding iedereen bevangen door stress. Spelverdeelster Nycke Groot speelde tegen Zuid-Korea een uit stekende wedstrijd en scoorde ze ven keer. Maar ze zag om haar heen medespeelsters die slap ingrepen of rare keuzes maakten. Net als Groe ner wenste Groot na afloop geen kritiek te uiten, maar haar li chaamstaal deed vermoeden dat ze flink baalde. Lois Abbingh was wel zeer spraakzaam. Ze had Nederland als nog de broodnodige zege op Zuid- Korea kunnen bezorgen door de in RIO-FLITSEN de laatste seconde verworven straf- worp te benutten. Abbingh schoot op de keepster, die op de goede hoek gokte. De bal was niet goed genomen, niet zoals deze topspeelster het normaal doet. Maar na afloop leek Abbingh verre van een stresskip, toen ze heel be heerst en netjes kwam uitleggen hoe het met de cruciale strafworp was gegaan. Maar schijn kan be driegen. Domper Een nederlaag tegen Zweden hoeft nog eens niet fataal te zijn in de strijd om een plaats in de top-4 van de poule die recht geeft op de kwartfinales. Daarin leek Neder land eerst nog zo thuis te horen. Het is nu de vraag of het team van Groener nóg een domper te boven kan komen en in de laatste groeps wedstrijd het lastige Rusland (zon dag) kan verslaan. Het spook van de Spelen waart door de handbalploeg. Tegen Zwe den moet blijken of bondscoach Groener het op tijd heeft verjaagd. Anders zit hij straks met zijn mei den in het losers-vliegtuig van NOC*NSF. vrijdag 12 augustus 2016 GO Hand halsters bevangen door olympische stress @klippus Rio de Janeiro 2 Voor de Nederlandse dressuur ruiters wordt het een zware op gave een medaille te veroveren in de landenwedstrijd. Na de Grand Prix is Oranje, dat nog slechts drie combinaties de arena in kan sturen, met een ge middelde van 76,043 procent, vierde achter Duitsland (81,295), Groot-Brittannië (79,252) en de Verenigde Staten (76,971). Oranje stond tweede. Estevana Polman loopt Nederland - Zuid-Korea 32-32 Rusland - Zweden 36-34 Frankrijk - Argentinië 27-11 1Rusland 3-6 (92-84) 2. Frankrijk 3-4 (70-51) 3. Zweden 3-4 (96-85) 4. Nederland 3-3 (72-68) 5. Zuid-Korea 3-1 (85-93) 6. Argentinië 3-0 (50-84) Nummers 1 tot en met 4 gaan door naar kwartfinales. Resterende pouleduels Nederland: Vandaag 16.30 uur tegen Zweden Zondag 19.40 uur tegen Rusland zich,stuk op^- defensie van Zuid-Korea. I FOTO PIM RAS i.1 ATLETIEK Jelena Isinbajeva (foto) wil voorzit ter worden van de Russische atle- tiekfederatie. De 34-jarige pols- stokhoogspringster zegt nu als be stuurder haar sport te willen hel pen terug te keren op het hoogste niveau na alle dopingperikelen. ZEILEN Windsurfer Dorian van Rijssel berghe heeft de leiding geno men. De titelverdediger uit Texel passeerde gisteren in race 7 en 8 zijn grote concurrent Nick Dempsey. Van Rijsselberghe koestert nu een voorsprong van één punt op de Brit. Hij eindigde als vierde in de zevende manche en won de achtste manche. Dempsey werd tweede en vijfde in die races. Beachvolleyballers Reinder Nummer dor en Christiaan Varenhorst hebben hun derde en laatste groepswedstrijd ver loren. Ze waren al verzekerd van een plaats in de achtste finales van vandaag en morgen. Voor zwemmer Joeri Verlinden is het al voorbij. De 28- jarige Limburger kwam in de series van de 100 meter vlinderslag niet ver der dan 52,48 se conden, de 22ste tijd. Selena Piek en Jacco Arends zijn het badmintontoer- nooi begonnen met een nederlaag. Het gemengddubbel kon in de eerste groeps wedstrijd niet op tegen het Japanse koppel Ayane Kuri- hara/Kenta Kazuno, de nummer veertien van de wereld: 14-21 19-21. Later op de dag was er wel succes voor Selena Piek in het vrouwendubbel. Samen met Eefje Muskend versloeg ze het Thaise koppel Supajirakul/Taerat- tanachai in twee games: 21-13 22-20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54