'We laten ons nu niet gek maken' 3 Dubbelvier baalt eerst, maar later weer niet head&paulis Vier boten nog met kansen op een medaille xz ACHTEN MORGEN omstandigheden beter uit de voe ten te kunnen. Technisch ging het ook goed, maar we vergaten hard te roeien. Daar hebben we over ge praat." Zelden ruzie Het ging niet gepaard met onder linge verwijten. Janssen: „We heb ben eigenlijk zelden ruzie. Dat is de kritiek die we wel eens kregen, dat we te lief voor elkaar waren. Maar bij ons werkte het." Ook in Rio. „We beseften, wilden we hier suc ces boeken, we heel brutaal moes ten zijn en keihard moesten roeien. Dat lukte. Ik vind eigenlijk nog het allervetst dat we in een week tijd van een aarzelende ploeg in een boot met winnaarsmentaliteit zijn veranderd." Het kortstondige project onder leiding van coach Josy Verdonk- schot is geslaagd. Achterberg, Beu kers, Bouw en Janssen kwamen na de WK van 2014 op de Bosbaan bij elkaar in de dubbelvier terecht. Ze waren in andere boten slechts te leurstellend zevende geworden op het thuistoernooi. Dan worden er in het roeien naar nieuwe, meer succesvolle combinaties gezocht. Het klikte meteen in de eerste wedstrijd in het Sloveense Bied. Het resulteerde daarna in vele me dailles, onder meer brons bij de laatste WK. PROGRAMMA Het olympische zilver is de belo ning voor de vele inspanningen. Janssen had eerder in de week ge zegd dat ze, ook al zouden ze sterk roeien, net zo goed laatste konden eindigen in dit deelnemersveld. Vlak voor de finale twijfelde ze er niet meer aan dat ze een medaille zouden halen. „We waren zo fuc king fit!", vertelde ze. „Ik wist zeker dat niet alle zes finalisten zo sterk konden zijn." Uit elkaar De succesvolle boot valt nu uit el kaar. Bouw (31) stopt waarschijn lijk. Achterberg (31) zei gisteren in een opwelling misschien toch nog een keer voor goud te willen gaan bij de volgende Spelen in Tokio 2020. Beukers en Janssen beraden zich over de voortzetting van hun roeiloopbaan. (2fo2ov6 Kijk voor de verslagen van onze verslaggevers, alle resultaten én actuele ontwikkelingen in Rio de Janeiro op: pzc.nl/rio2016 vrijdag 12 augustus 2016 de harmonie RIO DE JANEIRO Naast de lichte dubbeltwee van Maaike Head en Ilse Paulis plaatsten gisteren nog drie Nederlandse boten zich voor olympische finales: de twee Holland Achten en de man- nenvier-zonder. Met name de mannenacht toonde met de tweede plaats in de herkansing aan kansen te hebben op een medaille. De vrouwenacht was vier jaar ge leden bij de Spelen van Lon den de enige boot die in de prijzen viel. Van die ploeg is nog maar één roeister over in de huidige samenstelling. Head en Paulis en de man- nenvier-zonder roeien hun fi nale vandaag, de twee achten morgen, op - in principe - de laatste roeidag van deze Spe len. De zondag is echter inge ruimd als reservedag, moch ten de weersomstandigheden nog een keer tegenzitten. ROEIEN Vandaag 14.52 uur Lichte dubbeltwee (v), finale, Ilse Paulis en Maaike Head 15.44 uur Vier-zonder (m), finale, Harold Langen, Peter van Schle, Vincent van der Want, Govert Viergever Met overmacht haalden roei- sters Maaike Head (23) en Ilse Paulis (32) bij de lichte dubbel twee de finale van vandaag. Het duo is de grote favoriet voor de olympische titel. Hans Klippus Rio de Janeiro Wie gaat jullie van goud afhou den? Head: „Geen idee. Niemand hoop ik. We hebben het in elk geval in ons hoofd om kampioen te worden." Zijn jullie niet bang dat veel wind en woelig water het zou den kunnen verpesten? Paulis: „We zijn nergens bang voor." Head: „We wisten altijd al dat we hier slecht water konden ver wachten. We zijn technisch sterk, daar hebben we hard aan gewerkt. Dan kun je beter met vervelende omstandigheden om gaan. We hebben dat al bewe zen bij de EK in Brandenburg. Daar werden we ook kampioen. Dus laat maar komen. Het zou voor de wedstrijd wel jammer zijn als er heel veel wind staat." Er zijn al twee roeidagen uitge vallen. Hoe zijn jullie daarmee omgegaan? Head: „Heel rustig. Je weet dat het altijd kan gebeuren. We heb ben ons heel flexibel opgesteld, de knop omgedraaid en ons ge richt op de volgende dag. Dat ging prima. We zitten prima in ons vel." Wat hebben jullie op die onver wachte vrije dagen gedaan? Head: „Ik heb heel veel sport ge keken. We kunnen in onze flat op tv alle olympische wedstrijden ontvangen." Dus jullie hebben andere Ne derlandse sporters medailles zien winnen. Paulis: „Kippenvelmomenten." Head: „Op zulke momenten denk je: dat wil ik ook. Daarvoor zijn we ook naar Rio gekomen." Quizvraagje: welke boot haalde als laatste goud voor Neder land bij de Olympische Spelen? Head: „Dat is een heel makke lijke: Marit van Eupen en Kirsten van der Kolk in 2008. Heb je geen moeilijkere vragen?" Hebben jullie die gouden race van Peking toen gezien? Paulis: „Ja, ik kan me 'm nog goed herinneren. Ik ben er goed voor gaan zitten. Ik roeide al, maar nog geen internationale wedstrijden. Ik zag mezelf nog niet met een gouden medaille om mijn nek." Head: „Ik roeide ook al, maar was nog lang niet zo ver. Dus je denkt niet van: dat kan ik mis schien ook." Paulis: „Die race van die meiden vond ik wel heel inspirerend." Nu zijn jullie zelf heel dicht bij goud. Paulis: „Maar we laten ons niet gek maken. We moeten nu vooral zorgen dat we koel blij ven." Maaike Head (r) en Ilse Paulis zetten vandaag in op een gou den medaille, fotoepa CHANTAL ACHTERBERG Geboren: Vlaardingen Leeftijd: 31 jaar Lengte: 1,71 meter Gewicht: 72 kg Club: Proteus-Eretes (Delft)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51