Jurk Jacoba kostte hoofdbrekens Rondscheurend in een rolstoel Gewoon heel goed in schaken Niet elke exploitant getroffen door nat en fris seizoen Kou, wind, regen. Loungen op het terras van een strandpaviljoen zit er beperkt in. Er is minder volk, maar niet elke uitbater moppert. Rien Pronk is natuurgids Awonder Liang lijkt een wereldtopper te worden. De Boekanier in Nieuwvliet is een vrij nieuw en glossy strandpavil joen. Zo'n trendy strandtent waar het heerlijk zonnebaden is, terwijl het personeel je voorziet van ro- seetjes en fïngerfood. Tenminste bij 20 graden plus en een zonne tje. Daar ontbreekt het in het hoogseizoen te vaak aan. „Het is niet zo dat er niemand komt, maar het is wel eens drukker ge weest. We hebben beduidend minder gasten dan vorig jaar. Je bent afhankelijk van het weer. Dat is het nadeel van een strandpavil joen", zegt Desi Skacokova. Het voorjaar was al niet zo den derend, juni koud en nat en nu een kwakkelzomer met af en toe een zomerse oprisping. Is het sei zoen verloren? „Het is nog te vroeg om conclusies te trekken. Het naseizoen kan nog veel goed maken. September is meestal een mooie maand. Laten we daarop ho pen." Bij Beachclub Zuiderduin in Westkapelle verzucht de barman dat het seizoen wat tegenvalt. „Er loopt minder volk op het strand. Met wind en regen heb je gewoon weinig gasten. Zodra de zon weer even doorkomt, zitten ze wel weer op het terras. Maar al met al is het geen best jaar." Even verderop bij Zilt Zo rept Richard Burgmeijer ook van een 'matig seizoen'. „Ik heb minder eters en ook minder terrasbezet ting. Ik zie dat er gewoon minder toeristen zijn. Bij ons speelt dan ook nog mee dat we pas twee we ken geleden zijn geopend. De loop moet er nog in komen." Ook Kevin Landsbergen van Zuid-zuid-west in Renesse wil graag nog meer omzet, ,,'t Is tot nu toe matig, maar met een mooie september is het seizoen nog niet verloren. We houden hoop." Je bent afhankelijk van het weer. Dat is het nadeel van een strandpaviljoen Nu was Zeeland ook verwend met drie achtereenvolgende mooie zomers. In 2013 redde een lange zomer het te natte voorjaar, 2014 was prima en 2015 kon er ook goed mee door, met op augustus na een warme zomer en een zon nig naseizoen. Mede geholpen door goede vakantieervaringen steeg het aantal vakantiegasten en dagjesmensen de afgelopen jaren. Een prettige bijkomstigheid is dat ze ook het geld weer laten rollen. Toch zijn er ook strandtenten die een goed seizoen draaien. De Branding in Zoutelande organi seert veel (sport)evenementen op het strand. „We hebben daardoor een grote klantenkring en altijd veel eters", zegt een woordvoer der. Bij het vlakbij gelegen De Zeeuwse Rivièra vertellen ze bijna een kopie van dat verhaal. En De Piraat van Klaas Moelker in Oostkapelle is helemaal weerbe- stendig. „Ik zit elke avond vol. We draaien een flinke plus." m vrijdag 12 augustus 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Kunstenaar Reynier de Muynck schildert in Goes twee grote doeken voor de ridderzaal van Slot Oostende in Goes. Ze worden gesierd door Jacoba van Beieren en Frank van Borssele, in de vijftiende eeuw stadhouder van Holland en Zeeland. Hij werd echter vooral bekend door zijn huwelijk met Jacoba, die met hem trouwde toen ze 32 was. Het was haar vierde huwelijk. „Die jurk heeft me heel wat hoofd brekens gekost." De doeken moeten eind dit jaar klaar zijn. foto johan van der heijden P12 Gemengde gevoelens bij uitbaters strandtenten Frank Balkenende Nieuwvliet —Desi Skacokova, De Boekanier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33