Gewonden na vechtpartij Naakt in botsauto voor weddenschap 2 NI MAAN LEO Column Je krijgt de deur amper open. Voorzichtig stap je over de stapel post heen. Het ruikt muffig. De lucht van lucht die al vier weken roerloos in de kamers van je huis hangt. Ietwat ongemak kelijk kijk je rond. Het al te beken de interieur lijkt ineens terra in cognita. Met nieuwe ogen ontdek je, her ontdek je bepaalde details. Waren de gordijnen altijd al zo donker? Was de eettafel inderdaad zo groot? Heeft die vlek op de bank daar altijd al gezeten? De ramen moeten nodig gelapt worden. En de spinnen hebben zich de afgelo pen maand met overgave gewijd aan het bouwen van webben in de bovenste hoeken van de woonka mer. Eerst maar eens naar de wc. Niets fijner dan je eigen wc na vier weken vreemde toiletpotten onder je kont te hebben gehad. Niet dat deze retirade nou zo bij zonder is, maar het feit dat hij van jou is, dat er zich niet net nog een vreemde heeft ontledigd, maakt een subtiel maar significant ver schil. Je laat de kraan een paar se conden doorlopen en drinkt een glas water. Geen chloorsmaak, geen dubieuze grijze vlokjes; je Niets is fijner dan je eigen wc was vergeten hoe lekker het Ne derlandse kraanwater is. Dan de post. De veelbelovende stapel blijkt vooral te bestaan uit kran ten en huis-aan-huisbladen; uit eindelijk blijven er maar drie wel kome brieven over. Bij het openen van de achterdeur zie je dat de tuin compleet overwoekerd is. De bloempotten zijn omgevallen, het gras staat kniehoog, het kleef kruid heeft alle andere planten ge koloniseerd. Alleen het olijfboom pje heeft zich de afgelopen maand ongestoord kunnen ontplooien. Je pakt je tas uit en de geur van zon nebrand komt je tegemoet, bezielt de verzadigde lucht. De zomer jurkjes, de strandlakens - alles gaat de wasmachine in. Waar schijnlijk zal die de komende da gen non-stop draaien. Je ploft neer op je bed en beseft voldaan: eindelijk thuis! De Stelling TOOS HENK TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE Celstraf voor overval Spar Taak- en celstraf voor woningoveral Tbs verlengd van 70-jarige Voorstelling over Alzheimer Dat bevestigt voorlichter Al- win Don van de politie. „We we ten dat het conflict gaat tussen twee rivaliserende groepen en hebben aandacht voor de situa tie." Bij het gevecht waren tientallen jongeren betrokken en raakten twee personen gewond, van wie één door een of meerdere steken met een scherp voorwerp. Onder de jongeren is de vecht partij onderwerp van gesprek en er wordt op Instagram zelfs opge roepen tot een nieuwe confronta tie. Vrienden van de neergesto ken Vlissinger zijn uit op wraak, zo beweren betrokkenen. Don: „We hopen dat de jon gens hun gezonde verstand ge bruiken. Elkaar blijven opzoeken in groepsverband lost het pro bleem niet op." Kermis De ruzie gaat tussen twee groe pen, met aan de ene kant Middel burgers en aan de andere kant Vlissingers, variërend in de leef tijd van 16 tot en met 22 jaar. Aanleiding is een confrontatie op de kermis, eerder deze week. De ene groep daagde daar dins dagavond de andere uit. Op het Tympaanplein, voor het oog van veel terraspubliek, bleef het bij duw- en trekwerk, maar in de steeg naast het oude stadhuis werden rake klappen uitgedeeld. In het tumult zou zelfs ge dreigd zijn met de aanwezigheid van een vuurwapen. Toen bikers van de politie arriveerden maak ten de ruziezoekers zich uit de voeten. Het bleef daarna broeien tus sen beide groepen en via Insta gram leidde dit woensdag tot een afspraak voor een grote vechtpartij. Het treffen moest 's avonds om 0.00 uur plaatsvin den op het Westerscheldeplein in Middelburg, pal voor super markt Aldi. Steekwonden De Vlissingers arriveerden daar in meerdere auto's, naar verluidt met meer dan twintig jongens. De Middelburgers, veelal jon gens uit de Stromenwijk, waren We weten dat het conflict gaat tussen twee rivaliserende groepen en hebben aandacht voor de situatie in eerste instantie met acht per sonen, maar kregen hulp van toe gesnelde jongeren uit andere de len van Middelburg. Meerdere politie-agenten kwa men naar de Stromenwijk en controleerden verschillende voer tuigen. Een paar straten verder op, in de De Ruyterstraat, trof fen agenten een 18-jarige jongen aan met steekverwondingen. Hij was aanspreekbaar en werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Op de Poelendaeleweg trof de politie een 22-jarige Mid delburger aan, die verklaarde te zijn geslagen. Vooralsnog heeft de politie geen aanhoudingen verricht. De politie stelt een onderzoek in naar de geweldsincidenten en on derzoekt of beide voorvallen met elkaar te maken hebben. Het vermoeden bestaat dat de jongeren elkaar ontmoeten van wege een eerdere geweldscon- frontatie. De politie is bereikbaar voor in formatie op: 0900-8844. SINT MAARTENSDIJK Op inter net zijn beelden opgedoken van een jongen die vorige week naakt een rondje in de bots auto's maakte op de kermis in Sint-Maartensdijk. Het zou gaan om een weddenschap voor 20 eu ro. De jongen was onherkenbaar door een masker dat gebruikt wordt in de film 'V for Vendet ta', eenzelfde masker dat Guy Fawkes in 1605 gebruikte toen hij het Engelse parlement wilde opblazen. Te zien is hoe de jon gen naakt tussen de botsauto's door rent. Even later zit hij in een botsauto. Bij de politie is geen melding gemaakt van het incident. „Maar strafbaar is het wel", zegt voorlichter Alwin Don. „We waren er niet bij. Het is in zulke gevallen ook altijd de vraag in hoeverre omstanders zich eraan hebben gestoord." Als er sprake zou zijn geweest van een potloodventer is het volgens Don een ander verhaal. „Als ie mand vrouwen of meisjes op zo'n manier lastigvalt, gaan we natuurlijk over tot actie, maar nu heeft het geen prioriteit." vrijdag 12 augustus 2016 Homecomina Vandaag: De jeugd heeft het nog nooit zo goed gehad als nu. Reageer op pzc.nl Donderdag: De groei van Room pot is goed voor Zee land. 318 stemmen EENS ONEENS PAUL KUSTERS MAS IK AL KIJKEN PHILIPPINE De 28-jarige J. van D. en even oude maat J. P. uit Oostburg zijn donderdag veroordeeld tot elk dertig maanden cel waarvan tien voorwaardelijk. Beide man nen waren op 29 januari on der invloed van drank, drugs en medicijnen en be sloten de Spar-supermarkt in Philippine te overvallen met een nepvuurwapen. Een bezoeker van de Spar wist hen te ontwapenen. De politie arresteerde het duo. TERNEUZEN De Terneuzenaar J. M. (18) is veroordeeld voor een wo- ningoverval. Hij kreeg een celstraf gelijk aan het voor arrest van 211 dagen en een taakstraf van 240 uur. M. overviel vorig jaar met drie anderen een flatwoning aan het Edvard Grieghof. Ze drongen de woning binnen, mishandelden de bewoner en stalen een laptop, playstation en bankpas. SINT-MAARTENSDIJK De rechtbank in Middelburg heeft de tbs met dwangver pleging van de 70-jarige B. van 't H. uit Sint Maartens dijk verlengd met één jaar. De man kreeg in 1996 ze ven jaar cel en tbs opge legd. Hij verbrijzelde in 1995 met één karateklap het strottenhoofd van de toen 40-jarige Carla Aarts uit Putte die daarbij overleed. Het stoffelijk overschot dumpte hij in een greppel bij het Spuikanaal bij Bath. ZIERIKZEE In het kader van Wereld Al- zheimerdag (21 september) geeft singer/songwriter en schrijver Ernst Buning op 1 oktober een eenakter over leven met een dementeren de partner. In 2006 werd bij zijn vrouw de diagnose ge steld. De voorstelling is van 14 tot 15.30 uur in de biblio theek in Zierikzee. De politie houdt er rekening mee dat de grote vechtpartij die in de nacht van woensdag op donderdag plaatsvond in de Middelburgse Stromenwijk leidt tot nieuwe confrontaties. Eldridge Pentury Middelburg Alwin Don, politie Kijk voor de video op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2