ÏULTUUR 25 TOP |f jÊ wÊHL FLOP stadium vernietigende recensies kreeg, vroegen duizenden fans aan de invloedrijke website Rot ten Tomatoes om deze negatieve besprekingen niet te plaatsen. Will Smith is op de hoogte van deze actie. „Kijk, het geeft aan hoe veel mensen aan deze strip ge hecht zijn. Dat zij deze film wil len beschermen tegen aanvallen van buitenaf, begrijp ik wel. Bo vendien maken zij uit of een film succesvol is. Niet de critici." Aan die laatste voorwaarde lijkt Suicide Squad te voldoen. De film deed het in het afgelopen weekein de, ondanks pittige recensies in Amerikaanse media, wat bezoek betreft heel goed in de bioscopen. Eindelijk zit Smith weer in een goedlopende speelfilm. Te graag Het zat de acteur de laatste jaren niet mee. „Ik wilde te graag sco ren en maakte daardoor te vaak de verkeerde keuzes", is zijn openhar tige verklaring. „Mijn gevoel was dat ik niets meer fout kon doen door mijn eerdere successen. Ik wilde de grootste filmster ter we reld zijn, maar ik hield geen reke ning met mijn fans." Zo haalde zijn voorlaatste film Concussion (2015) niet eens de Ne derlandse bioscoop. Smith speel de daarin een patholoog die aan toont dat Amerikaanse footballspe- lers hersenbeschadigingen kun nen oplopen door het uitoefenen van hun sport. Het was een te spe cialistisch onderwerp waar de trouwe fans van Smith niet warm voor liepen. Nog pijnlijker was de flop After Earth (2013), een sciencefiction film over het overleven op een on bewoonbare aarde. In de kostbare productie, met een geschat budget van 150 miljoen dollar, deelde Smith de hoofdrol met zijn zoon Jaden die in deze film ook nog be wees over niet al te veel acteerta lent te beschikken. Smith is tot de conclusie geko men dat hij maar beter niet in al te zware producties moet stappen. Vandaar dat hij niet lang aarzelde toen hij in de uitzinnige stripver filming Suicide Squad de rol van de huurmoordenaar Deadshot („De man die nooit mist") kreeg aangeboden. Een opvallende keu ze, want dit personage staat haaks Ik wilde te graag scoren en maakte daardoor te vaak de verkeerde keuzes op de goedaardige rollen die Smith doorgaans kiest. „Dat klopt", geeft Smith toe in Londen, waar een dag eerder Suici de Squad zijn Europese première beleefde. „Maar ik had meteen zin in deze rol. Om te beginnen hoef ik nu eens niet in moreel opzicht een film in mijn eentje te dragen. Deadshot is natuurlijk geen lie verdje." Dochtertje Die laatste zin is een understate ment van Smith. Een man die voor een paar miljoen dollar men sen uitschakelt, heeft vast niet op de zondagsschool gezeten. Zijn achilleshiel is zijn dochtertje dat het vak van haar vader veraf schuwt. Door haar toedoen wordt Deadshot door Batman gearres teerd, waarna de Amerikaanse re gering gebruik wil maken van zijn speciale gaven. Het thema van de film (kwaad met kwaad vergel den) is een twijfelachtig uitgangs punt. Smith verdedigt zijn rol: „Deads hot en zijn collega's zijn natuur lijk slechteriken. Sommigen zijn zelfs psychopaten. Maar er is toch een verschil met de tegenstanders die zij namens de overheid moe ten uitschakelen. Dat zijn de ech te misdadigers die op de totale ver nietiging uit zijn. „Er zit wat mij betreft een dui delijk nuanceverschil tussen deze beide groepen. Het geweld heeft een hoog stripgehalte. Ik zie geen verband met de terroristische aan slagen van dit moment." Door de gunstige bioscoopresul taten (en de slotbeelden na de afti teling) zit een vervolg van Suicide Squad er zeker in. Is Smith dan weer van de partij? „Zeker weten", is zijn begrijpelijke reactie. vrijdag 12 augustus 2016 Will Smith is weer lekker op dreef in de film 'Suicide Squad'. FOTO LINKS HOLLANDSE HOOGTE m ft M 1997 Een bioscoophit vol hightech waar de fans geen genoeg van krijgen: Men in Black. 1998 De bioscoopzalen stromen vol voor Enemy of the State, een bloedstollende thriller 2013 After Earth was een pe perdure flop. 150 miljoen kost te de film waarin ook zoon Ja den meespeelde. 2015 Will Smith speelt in Concussion een patholoog. De moeilijke film haalde de Nederlandse bioscoop niet. 44 —Will Smith, acteur Suicide Squad draait nu in de Ne derlandse bioscopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25