Indiër overleeft crash en wint daarna een miljoen corendon 11 Voorarrest Klaas Otto met drie maanden verlengd Mohammed Basheer Abdul Kha- dar overleefde vorige week de vliegtuigcrash in Dubai. Zes da gen later won hij bijna een mil joen euro in een loterij. 'Geluk en de bliksem slaan soms op dezelf de plaats in', wist een lokale krant. Even leek het allemaal voorbij voor autoverkoper Khadar. De uit de zuidelijke deelstaat Kerala af komstige Indiër zat aan boord bij vlucht EK521 van Emirates toen het vliegtuig op de landingsbaan in Dubai in brand vloog. Samen met 281 andere passagiers wist hij op wonderbaarlijke wijze te ontsnappen. Een brandweerman kwam om bij de reddingsopera tie. Khadar prees zijn geluk. Nog meer toen hij zes dagen na de crash een miljoen dollar won. Khadar, die in Dubai werkt en woont als autoverkoper, had het lot vorige maand gekocht op Du- bai International Airport toen hij voor vakantie naar Kerala vloog. Tegenover Gulf News verklaar de hij dat God hem een tweede leven heeft gegeven door hem de crash te laten overleven. „Daarna heeft hij mij gezegend met dit geld zodat ik er goede dingen mee kan doen." Het leven van de 62-jarige In diër kent overigens ook grote pech, melden Indiase media. Zijn inmiddels 21-jarige zoon viel on gelukkig op zijn 13de en is sinds dien verlamd. Een groot deel van Khadars salaris ging op aan medi sche kosten en hij sloot ook een lening af voor de behandeling van zijn zoon. De loterijwinnaar heeft geen wilde plannen en wil tot aan zijn pensioen doorwer ken in Dubai. „Ik weet wat het is om voor geld te moeten zorgen. Na mijn pensioen wil ik terug naar India en een kleine boerde rij beginnen. Ik heb gezien wat mijn zoon heeft meegemaakt. Ik wil iets doen voor kinderen met medische problemen." Overigens verbleekt het ver haal van de gelukkige Indiër bij dat van de Kroaat Frane Senak (87). Die overleefde liefst zeven ernstige vliegtuig-, bus- en au to-ongelukken waarbij meerdere doden vielen. In 2003 won Senak 8 ton in een loterij. Hij was vijf keer getrouwd. Vijf jaar geleden deed hij afstand van zijn fortuin, en sindsdien woont hij in een so ber huisje. Het voorarrest van voormalig No Surrender-voorman Klaas Otto is gisteren met drie maan den verlengd. Dat heeft het Openbaar Ministerie laten we ten. Otto zit vast op verdenking van onder meer afpersing, wit wassen en brandstichting. De 48-jarige oprichter en ex- generaal van No Surrender is begin vorige maand aangehou den. In mei werd de woning van Otto in Bergen op Zoom al doorzocht. Een politieteam van tussen de dertig en veertig men- Ook onderwijzers Turkije ontslagen sen voerde die doorzoeking uit. Uit onderzoek van financieel rechercheurs blijkt dat Otto de afgelopen jaren 'aanzienlijke be dragen' heeft uitgegeven, maar dat er geen legale herkomst van het geld is gevonden. De politie vermoedt daarom dat het om crimineel geld gaat. No Surrender is volgens justitie een van de zogenoemde outlaw motorcycle gangs. Politie en justi tie verbinden deze organisaties aan allerlei criminele activitei ten. Op de vlucht voor politie in camper 8 DAGEN V. A Grand Park Lara rkfkrkrk:^ All Inclusive VERTREK AUG. €549 VERTREK SEP. €499 ALL INCLUSIVE Grand Park Bodrum Grand Park Kemer corendon.nl ©02375106O6 3#. vrijdag 12 augustus 2016 India raakt niet uitgepraat over de 62-jarige die te boek staat als de grootste geluksvogel ter wereld. Bob van Huët Rotterdam/Kerala Mohammed Basheer Abdul Khadar. foto karim sahib/afp BREDA ISTANBOEL Turkije heeft de werkvergunnin gen ingetrokken van ruim 27.000 mensen die in het onderwijs wer ken. Ze zijn onderdeel van de 'parallelle structuur' en moeten het veld ruimen, heeft de minister van Onderwijs gemeld. Met 'para llelle structuur' worden de aan hangers bedoeld van de prediker Fethullah Gülen, die door Turkije wordt gezien als het brein achter de mislukte staatsgreep van 15 juli. Gülen zegt dat hij niets met de coup te maken heeft gehad. EMMER-COMPASCUUM Een 31-jarige man in een camper heeft uit alle macht geprobeerd te ontkomen aan de politie. Dat gebeurde in het grensgebied bij Emmen. Hij haalde wilde caprio len uit en ramde zelfs een poli tieauto. Uiteindelijk werd hij opge pakt. Duitse agenten waren naar zijn huis gegaan in Dankern, net over de grens, met een arrestatie bevel. Bij het huis stonden drie campers met gestolen Neder landse kentekens. Met een daar van sloeg de man op de vlucht. Nazomer voordeel! VERTREKOKTOBER Fijn privéstrand op circa 200 meter Zeer ruime kamers voor gezinnen 2 zwembaden met aquapark Gratis wifi in de lobby publieke ruimtes Buffet- ó-la-carterestaurants Beoordeeld met een 8.2 All Inclusive n~ All Inclusive n VERTREK AUG. £499 VERTREK AUG. £499 Rustig gelegen en direct aan het strand Meerdere zwembaden en glijbanen Beoordeeld met een 7.9 Direct aan het strand van Beldibi Zwembad met 2 glijbanen Beoordeeld met een 8.1 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11