Somberen «nr k nu 1599,- lp Ifl 8 NI ÖZCAN AKYOL 'Meenemen van koffer is soms duurder dan ticket' BIJ AANKOOP VAN ALLE G JBOf ©F Column I et de beste wil van de we reld volg ik de Olympi- I sche Spelen, ondanks de ongunstige tijden waarop veel wedstrijden worden beslecht. We zijn in het verleden natuurlijk ook verwend: de slingers van de ene huldiging waren amper opge ruimd, of er was al een nieuw feestvarken dat op basis van een topprestatie gefêteerd moest wor den. Hoewel we in omvang een nietig land zijn, gooiden we altijd hoge ogen, soms zelfs zonder eni ge hoop vooraf. In aanloop naar de Zomerspelen van Rio waren de verwachtin gen dan ook hooggespannen, dat blijkt wel uit alle commer ciële activiteiten rondom het toernooi, met natuurlijk het Holland Heineken House als meest aansprekend voor beeld. Honderden atleten, journalisten en vlotte mar- ketingjongens hebben de tijdelijke feesttent gebom bardeerd tot sportwalhalla. Het gaat alleen allemaal wat moeizaam dit jaar. U zult ook gemerkt hebben dat onze helden het in de eerste week een beetje laten afweten. De Nederlandse zwemmers, tennis sers en judoka's, om maar wat te noemen, bijna allemaal stelden ze enigszins teleur. Het gaf daarom een vreemd ge voel toen de eerste bronzen me daille van Anicka van Emden in het Holland Heineken House werd beleefd alsof onze natie iets bovennatuurlijks had gepresteerd. De judoka verdient natuurlijk haar huldiging, haar resultaat is uitmuntend, maar de uitzinnig heid waarmee wij in de media een derde plaats vieren stemt somber. gaat? De zilveren plak van Tom Dumoulin verdiende hij na een ui termate knappe race, maar die jon gen kwam voor goud naar Brazilië en was de gedoodverfde favoriet. Dan mag er best gesomberd wor den over een tweede plek. Onze atleten geven alles wat ze hebben en kunnen nergens van beticht worden - met uitzonde ring van Yuri van Gelder, natuur lijk -, maar in de hele entourage eromheen, van televisiecommen tatoren tot commerciële bedrij ven, ontstaat langzamerhand een zesjescultuur. Tegenvallers wor den met de mantel der liefde be dekt, of zelfs gebagatelliseerd, zo dat er gewoon dronken gehost kan worden, zoals dat waarschijn lijk van tevoren was begroot. De sport lijkt voor de buitenwe reld ondergeschikt te zijn gewor den aan de feestjes eromheen. El ke mogelijkheid voor een olym pisch bacchanaal wordt benut. Maar ik mag toch hopen dat de echte sensaties nog gaan komen. De uitzinnigheid waarmee wij in de media een derde plaats vieren stemt somber Het meenemen van een tas in het vliegtuig is soms duurder dan het ticket zelf. Dat meldt boekingswebsite Tix.nl na ver gelijking van twaalf luchtvaart maatschappijen. Bij de meeste vervoerders worden extra kos ten gerekend voor het in checken van bagage op Europe se vluchten. Bij Airberlin en Lufthansa is één stuk ruimba- gage inbegrepen in de ticket prijs. Easyjet is met een tarief dat kan oplopen tot 51 euro per koffer het duurst. Vlieg- Rode Kruis redt migranten op zee tickets zijn al vanaf iets meer dan de helft van dat bedrag te vinden voor een enkele reis. De kosten voor te zware baga ge lopen flink uiteen. Sommi ge maatschappijen vragen een vast bedrag van een paar tien tjes, maar bij de meeste moet betaald worden per kilo. Bij easyjet betaal je 14 euro per ki lo, maar dit is enkel per 3 kilo af te nemen. Voor 4 kilo over gewicht komt dat dus neer op 84 euro. Bij TUIfly is dat ter vergelijking slechts 15 euro. Umar moet naar Turkse rechter UITSLUITEND GELDIG VAN: Donderdag 11 augustus t/m Zaterdag 13 augustus normaal 999^ WINKEL WAARDE normaal .2099;- normaal 1799 GRATIS SCOOTER of Hip en trendy model Easy Rider-uitvoering Advies winkelprijs: 999,- excl. afleveringskosten 4-takt Eco-motor; zeer zuinig in gebruik Uitvoering naar keuze: Snor (25 km/u) of Brom (40 km/u) Remmen schijf/ trommel Luxe chroompakket zoals: stuur, spiegels, bagagedrager Zowel electrisch starten als kick-starten Buddy-zit (2-persoons) met comfort zit Ideaal in plaats van (2e) auto Keuze uit meerdere kleuren en kleurcombinaties donderdag 11 augustus 2016 @ÖzcanAkyol We hoeven toch niet ten behoeve van de commercie te doen alsof het alle maal fantastisch BREDA ROME Het Rode Kruis heeft in 24 uur tijd ruim 300 migranten gered op de Middellandse Zee. Onder de mensen die werden opge pikt waren ook kinderen. De hulpmedewerkers voeren dins dag uit vanaf Malta. Ze vonden vier boten met migranten, met daarop in totaal 327 mensen. De boten waren krakkemikkig en veel te vol. „De urgente be hoefte aan deze reddingsopera tie is duidelijk. Levens worden gered", aldus het Rode Kruis. ROTTERDAM Columniste Ebru Umar moet zich in september verantwoor den voor een Turkse rechtbank. Ze zegt niet van plan te zijn naar Turkije af te reizen om zich er te verdedigen tegen de aanklachten. „Dat is me afgera den", aldus Umar. Op 6 septem ber moet ze verschijnen omdat ze wordt beschuldigd van bele diging van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan en de grondlegger van het huidige Turkije Mustafa Kemal Atatürk. GRATIS CLASSIC RETRO winkelwaarde 999, VANAFF 2+Hoek+2 Island Moderne leefhoek in Artificial Leather uitgevoerd met 6 verstelbare hoofdsteunen. Met modieuze dubbele stiksels, in kleur naar keuze. Leverbaar in een groot aantal bekledingen en kleuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8