teiict <p Je tent beveiligen: het kan wel NIEUWS 7 AANRANDING CAMPING A De politie in Zuid-Frankrijk is nog steeds op zoek naar de man die een 8-jarig Nederlands meisje aanrandde op een camping. Je gaat toch nadenken. Zou je je kind alleen in een aparte tent leggen? Une fillette" violMdaifs ^■eetumijn- MM heer, dit is een camping waar nor- maal krekels hoort en waar de zon schijnt. Waar mensen naar het riviertje lo pen, waar gezinnen samen onder de bomen zitten! En nu?" Nu klonk middenin de nacht ge schreeuw en werd de camping bin nengevallen door agenten die toe risten gingen verhoren. „Het is een drama, het is verschrikkelijk!" Eigenaresse Claire van camping Du Vieux Pont laat zich in een stoel vallen. „Ik ben zelf ook moe der, dus je weet een beetje wat die ouders doormaken. En de cam- pinggasten zijn natuurlijk bang, want de dader loopt nog rond!" Achter haar, in het huisje van de receptie, zit een mevrouw te genover twee agenten. Ze wordt verhoord. Buiten staan gewoon overal tenten en caravans, met veel Nederlandse bezoekers. Er hangt was aan lijnen en kinderen fietsen tussen de bomen door. Wie niet beter wist, zou denken dat hier ongestoord vakantie wordt gevierd. In shock Maar in de nacht van maandag op dinsdag werd op deze camping in de Zuid-Franse Ardèche een 8-ja- rig Nederlands meisje aangerand. Ze sliep alleen in een tent, naast die van haar ouders. Rond drie uur 's nachts drong een man haar tent binnen, randde haar aan en verdween weer, waarna het meis je het op een gillen zette. „Het meisje en het gezin waren natuurlijk in shock toen we aan kwamen", vertelt politiewoord voerder Thibaut Laboutel. „We stonden hier binnen een uur met vijftien agenten en er is een heli kopter ingezet voor de zoektocht naar de dader." Het meisje werd medisch onder zocht en de artsen bevestigden dat sprake was van 'seksuele hand tastelijkheden'. Haar ouders heb ben aangifte gedaan van seksueel geweld en aanranding. Het slachtoffertje was in staat om een beschrijving van de man te geven. Ze vertelde over zijn ui terlijk en over zijn kleren. „Daar mee zijn we op zoek gegaan." Gis teravond was er van de dader ech ter nog geen spoor. „Het blijft een prioriteit, we hebben 25 man op de zaak zitten", aldus Laboutel. Eigenaresse Claire hielp het ge zin. „Ik heb ze naar het ziekenhuis en de politie gebracht. Die men sen kennen de weg niet, ze spre ken de taal niet goed. Iedereen op de camping helpt ook, we hebben maar 25 staanplaatsen, iedereen hier kent elkaar." Het gezin mocht gisteren nog niet vertrekken, in afwachting van een nieuw politieverhoor. „We hebben het gezin een warme maaltijd aangeboden en een plek dichterbij de receptie. Dat voelt misschien veiliger." Gek Achter Du Vieux Pont meandert het riviertje La Beaume met haar kraakheldere water langs rotswan den en langs strandjes met steen tjes. Campinggasten zonnen, kin deren spelen in het water. „Het is niet te bevatten. Welke gek doet zoiets?", zegt Suzanne Verweij (37) uit Huizen, die met haar man en twee kinderen op het strandje zit. Ze kijkt naar haar kleintjes. „Vreemd, wij hebben twee jongens, dat voelt toch veili ger." Terwijl haar echtgenoot in zijn zwembroek aan het water gaat zitten, zegt Suzanne: „Wij zit ten gelukkig met ons gezin in een huisje. Dat voelt toch beter. Ik zou hier in de Ardèche niet snel meer in een tent gaan zitten." Verderop ligt Merlijn (42) uit Utrecht in de zon met haar man en vier kinderen van 2 tot 10 jaar. „We slapen gelukkig allemaal in één tent", zegt ze. „Je gaat toch na denken", vult haar echtgenoot aan. „Zou je je kind alleen in een aparte tent leggen? Maar gekken lopen overal rond. Ook in Utrecht." Merlijn: „Maar hier loopt de dader nog wel rond. Dat is toch eng." DNA-sporen Het idyllische Du Vieux Pont is deze week van de ene op de ande re dag veranderd in een crime sce ne. „We hebben onderzoek in de tent en rondom gedaan. Er is mate riaal meegenomen en we hopen DNA-sporen te vinden", aldus woordvoerder Labourel. Tussen 2010 en 2012 was er een serie aanrandingen op campings in de Ardèche. Ook toen was on der de minderjarige slachtoffers een Nederlands meisje, nota bene vlakbij de camping waar nu het 8-jarige meisje is aangerand. „De dader van toen zit nog steeds ach ter de tralies. Hij is veroordeeld tot 13 jaar cel. Een direct verband is er dus niet", aldus Labourel. Een kilometer verderop, in het dorpje Saint-Alban-Auriolles, zit ten vier Nederlanders in een res taurant aan de lunch. „Het is zo gek om te denken dat die dader hier misschien nog rondloopt", zegt Taco van Waadenoijen-Kerne- kamp (71). Zijn vrouw Catherina (61): „Wij wonen hier al twaalf jaar, misschien kennen we hem wel. Doodeng is dat." Je campingtent beveiligen? Het lijkt zinloos, het gebeurt zelden, maar het kan wel. „We verkopen duizenden tenten per jaar, maar leveranciers en klanten zijn daar gewoon niet mee bezig", zegt manager Ewout Gordijn van Vrij buiter Tenten. „Hooguit hangen ze er een hangslot je aan. Men sen wanen zich op een camping veilig. En een tent heeft zóveel zwakke plekken, als je wilt, kom je altijd binnen. Mensen beveili gen vooral hun spullen: sloten op koffers, dure spullen in de au to of kluisjes, maar de tent niet." Ad Vonk van de ANWB houdt het helemaal simpel. Wat is er te doen tegen een aanrander die je tent binnendringt? „Niks. Het komt gelukkig ook zo goed als nooit voor." Toch sloeg een seriecampingver- krachter in 2012 in Frankrijk vijf maal toe, en begin deze week dus weer een. Toch is er wel iets tegen te doen. Het Nederlandse bedrijf Technolyt brengt het Amerikaanse alarmproduct Do- berman op de markt: een kleine sensor die tekeer gaat zodra de tentrits wordt bewogen. „Die verkopen we eigenlijk nooit voor tenten, wél voor tassen, maar vanaf nu kan ik me voor stellen óók voor tenten", zegt Pa trick Verheij van Technolyt. Voor een paar tientjes is een 'Do- bermannetje' al te krijgen. Wie meer zekerheid wil, kan het duurder aanpakken. Het Neder landse Optosafe verkoopt een ap paraatje ('de mobiele waak hond') met diverse sensoren (be weging, vibratie) plus een mat die je bij de ingang van je tent kan leggen. Kost wel wat: 380 eu ro. „We mikken meer op bedrij ven dan op consumenten", zegt Johan Dijkstra van Optosafe. Maar het kan." VJne joumee en c donderdag 11 augustus 2016 Angst in de Ardèche: 'Welke gek doet zoiets?' v.-y W- Frank Renout Saint-Alban-Auriolles De aanranding van een Nederlands meisje is voorpaginanieuws in Saint-Alban-Auriolles, in de Franse Ardèche. foto frank renout Nederlandse vakantieganger Victor Schildkamp Camping Du Vieux Pont bevindt zich in een gebied waar veel Ne derlanders vakantie houden, foto frank renout Rotterdam P1ERRELATTE La ville est bien rtotée en déFibrillateurs - dans Ie vis»" ImamhLsmhv JtUXOUMPIQUtSOERIO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7