Tholen wint zaak over informatie wachtgeld Oorlogsveteraan naar Highland Games Bum-mum Kwestie strandje Hansweert duurt voort 6 BEVELANDEN EN THOLEN Een inwoner van Rotterdam heeft enkele jaren geleden om deze in formatie gevraagd, omdat hij on derzoek doet naar het fenomeen wachtgeld. De gemeente Tholen maakte in eerste instantie enkel bekend hoeveel wachtgeld ze to taal heeft uitgekeerd vanaf het jaar 2000. Later werd dat nog iets verder gespecificeerd door de to taalbedragen per jaar te geven. De Rotterdammer, die een be roep deed op de Wet openbaar heid van bestuur (WOB), wil ech ter de gegevens per individuele wethouder, desnoods anoniem ge maakt. Daar wil de gemeente niet aan. Ook als de stukken worden geanonimiseerd zou gemakkelijk kunnen worden achterhaald wel ke bedragen bij welke oud-wet houders horen. Het gaat immers om een beperkte groep van zes personen. Dit zou hun privacy schaden. De Rotterdammer ging in be roep bij de rechtbank in Middel burg en kreeg daar gelijk. De ge- meente zou te weinig moeite heb ben gedaan om te onderzoeken of een deel van de gegevens toch openbaar kon worden gemaakt, zonder de privacy van de oud-wet houders te schaden. Tegen die uitspraak ging de ge meente weer in beroep bij de Raad van State. Die heeft nu een streep door het Middelburgse von nis gezet. Volgens de hoogste be stuursrechter is het onderzoek van de Rotterdammer, en daar mee het publieke debat, voldoen de gediend met de gegevens die de gemeente Tholen heeft ver strekt, namelijk de totale hoeveel heid aan wachtgeld en het aantal wethouders waaraan dit bedrag is verstrekt. Volgens de Raad van State zou er 'naming and shaming' kunnen ontstaan als de bedragen per oud-wethouder bekend worden gemaakt. „Dan zou het kunnen dat ze zichzelf moeten verdedi gen", stelt de rechter. „Maar het is niet aan hen, maar aan zittende bestuurders om verantwoording af te leggen over het wachtgeld." Oorlogsveteraan Jim Anderson opent op 28 augustus de High- land Games by the Sea in Baar land. De 93-jarige Anderson komt er graag voor over uit Schotland. De games van sterke mannen wor den gehouden op de plek waar de Schotten aan het einde van de Tweede Wereld voet aan wal zet ten op Zuid-Beveland. Op de plek waar nu brasserie De Landing op de dijk bij Baarland staat. „En toen kwam van het een het ander. Schotse sport op de plek van de landing, dan moet je de opening laten doen door een veteraan", zegt Peter Traas, een van de orga nisatoren. Anderson (een van de laatste nog levende veteranen van de Lowland divisie) reageerde en thousiast en komt samen met zijn 73-jarige zoon Colin naar Neder land om de games te openen. „Hij gaat een rondje wandelen met de doedelzak, hij is nog erg goed ter been." Anderson zal ook een krans leggen bij het oorlogsmonu ment. Highlandgames by the Sea be looft een verder een vrolijke boel te worden. Naast het krachten me ten tussen de mannen met quilts is er ook volop vertier. Er is een braderie en twee maal een be- weegfeestje voor de kinderen met Ye en Bo. „En er loopt een mascot te rond, een clown en springkus sen. Er is van alles te beleven. Het is eigenlijk spontaan ontstaan, op de sportschool met vijf mensen die elkaar eigenlijk helemaal niet kenden en het loopt als een trein." Highland Games by the Sea Games wordt 28 augustus om 12.00 uur geopend. www.jagertolhoek.nl Ook tijdens de bouwvak staan wij klaar voor aannemer, zzp-er, zelfbouwer en particulier! 8 t/m 26-8 Wij zijn dan geopend van 7.30-17.00 uur Ze hebben rond de tafel geze ten, de gemeente Reimerswaal en Van der Straaten, maar sinds dien is het stil. Directeur van het aannemingsbedrijf Leonard Pekaar wacht op een brief waar in de mondeling gemaakte af spraken zwart op wit staan. „Dat strandje mag op ons ter rein komen, maar wel onder be paalde voorwaarden. Ik wil niet verantwoordelijk zijn voor din gen als vuil ophalen en toe zicht houden." De gemeente was van plan het strandje in mei op te hogen en er voorzieningen zoals een trap en bankjes aan te leggen. Dat werd uitgesteld toen bleek dat er nog geen overeenstem ming was met de eigenaar van het perceel. PvdA-fractievoorzitter Kees Verburg vindt het een dossier met 'helaas veel feiten, maar be droevend weinig daden'. Hij heeft het college schriftelijke vragen gesteld over het proces, het vervolg en de communica tie. Het college heeft tot 10 sep tember om te reageren. IN DE REGIO MIJN DORP MIJN STAD TERUG IN DE TIJD donderdag 11 augustus 2016 De gemeente Tholen hoeft niet van elke oud-wethouder bekend te maken hoeveel wachtgeld hij of zij heeft ontvangen. Dat heeft de Raad van State bepaald. Rob Paardekam Tholen Zes oud-wethouders van Tholen kregen na 2000 wacht geld. De gemeente hoeft van de Raad van State niet per persoon bekend te maken hoeveel geld zij hebben gekregen. Melita Lanting Baarland BOUWMATERIALEN Zonnen op het strandje van Hansweert wordt lastig. Niet alleen omdat het weer tegen zit, maar vooral omdat de af spraken tussen de gemeente Reimerswaal en perceeleige naar Van der Straaten nog niet zwart op wit staan. Ellen Jobse Hansweert COLIJNSPLAAT Colijnsplaatse da gen In Colijnsplaat is het vrijdag en zaterdag feest tijdens de Co lijnsplaatse dagen. Morgen is vooral op kinderen gericht en er is geen braderie, zaterdag is voor alle leeftijden. Dan is er muziek en een bra derie in het centrum en bij de vismijn. KATTENDIJKE Schuurverkoop bij Hervormde Kerk De Hervormde Kerk in Kattendijke houdt zaterdag een schuurverkoop. Vanaf 10.00 uur start de verkoop. Te vens is er om 11.00 uur en 14.00 uur een optreden van het kwartet Alauda. BROUWERSHA VEN Expositie van acryl- schilderijen Vanaf zaterdag 13 augustus wordt in de Kunstcadeauwin kel in Brouwersha ven werk geëxpo seerd van de Duitse kunstenares Nortrud Becher- König. Ze is woon achtig in Bonn en legt zich voorname lijk toe op acryl schil derijen. Nortrud is zeer actief in de kunstwereld en heeft al op vele loca ties geëxposeerd. Dit is de eerste keer dat haar werk in Ne derland te bezichti gen is. VLISSINGEN Orgelbespeling Sint Jacobskerk In de Sint Ja cobskerk in Vlissin- gen vindt morgen een orgelbespeling plaats. Het orgel wordt bespeeld door Ad van de We- ge, organist van de H. Barbarakerk in Maldegem. De toe gang is vrij. Het con cert begint om 12.00 uur. COLIJNSPLAAT Op camping Orisant in Colijnsplaat werd gisteren teruggegaan in de tijd. Er werd een folkloristische dag gehouden. De hele dag konden belangstellenden kennis maken met een groot aantal beoefenaars van oude ambach ten. Er zijn waren demonstraties sierglas blazen, schapen wol spinnen, mandenvlechten, portrettekenen en mosterd maken, foto johan van der heijden COLIJNSPLAAT Voorstraat 66, 11.30-15.30 uur- Cultuurhistorische rondleiding door Co lijnsplaat en de di recte omgeving; Dorpskerk, 13.30-16.30 uur- Openstelling kerk, expositie met foto werk van Ko Bakker en Schilderijen van Josje Verton GEERSDIJK Provincialeweg 1, 11.00-17.00 uur-Ex positie 'Kunst met een verhaal' GOES Erasmuspark, 14.00 uur - Start wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt; Hoef bladstraat 1, 11.00-12.00 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie KAMPERLAND Roompot Marina, overdag - Optreden band 'The Billy's; Banjaardstrand, 19.30-21.00 uur- Demonstratie Dom- burgse Reddingsbri gade KAPELLE De Vroone, C.D. Ver- eekeweg 74,13.30 uur - Wekelijkse Bin go KORTGENE Kaaioprit 1, 08.00-15.00 uur- Openstelling Mu seum 't Ouwe Uus over werken en wo nen in de vorige eeuw; Molendijk 1, 10.00-17.00 uur- Openstelling Molen de Korenbloem WEMELDINGE Sluisplateau 29, 14.00-16.00 uur - Zeiltrip over de Oos- terschelde met de SailForce YERSEKE Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 09.30-16.00 uur- Expositie Rita De- gen-Sinke (kera miek) en Diny de Kok (schilderwer ken); Meerpaalweg 20,15.30 uur- Schelpenbank- tocht Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Tel. 0118-410444 Livingstoneweg 40 Goes Tel. 0113-246690

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74