O CD 1 1 12 ZEELANI Van Wely na zesde zege alleen aan kop Tolhoek rijdt Tour de l'Avenir Deelnemerrecord bij ZK dressuur k Ploeg van trainer Jannes Tant in oefenduel Alexander Embrechts debuteert met een doelpunt, Kyle Doesburg legt uit een strafschop de eindstand vast. Volgende week start Hoek de competitie tegen Ter Leede. Minnaard Loek van Wely gaat na gisteravond alleen aan de leiding in het Hogeschool Zeeland schaaktoernooi. De grootmeester uit Til burg was in de zesde ronde van het Vlissing- se zomertoernooi te sterk voor de pas zes tienjarige Chinese Yuen Ye, die als nummer 78 van de plaatsingslijst nogal verraste en als enige Loek van Wely kon bijhouden in de eerste vijf rondes. Koen Leenhouts is ook aan een sterk toer nooi bezig. De schaker uit IJzendijke kwam door een overwinning op de Duitser Patrick Zelbel op 5,5 punten. Hij staat daarmee knap gedeeld tweede. Alleen de Pool Kon- stantin Landa, in 2011 eindwinnaar in Vlis- singen, heeft er ook zo veel. Antwan Tolhoek (22) is opgenomen in de nationale selectie die meedoet aan de Tour de l'Avenir in Frankrijk. Naast de Room pot-renner uit Yerseke zijn ook Lennard Hofstede, Joris Nieuwenhuis, Jan Maas, Peter Lenderink en Jasper de Laat opgeno men in de ploeg. Deze laatste beloftenwedstrijd in het kader van de Nations Cups is van 20 tot en met 27 augustus. De wedstrijd kent acht etappes. De start is in Le Puy-en- Velay, de finish in Saint-Sorlin-d'Arves. Vorig jaar ging de eindzege naar de Spanjaard Mare Soler. Bau- ke Mollema was in 2007 de laatste Neder landse winnaar. PAARDENSPORT Het Anky van Grunsven-effect heeft ook Zeeland niet onberoerd gelaten. De dres suur is al jaren enorm populair en groeit nog steeds. Op het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland wordt vrijdag en zaterdag het kampioenschap van de KNHS regio Zeeland gehouden. Met 230 deelnemende combinaties wordt al voor het derde jaar op rij een record gevestigd. Dit betaalt zich uit in het feit dat er voor het eerst twee combinaties een ticket voor deelname aan het NK begin september in Ermelo valt te verdienen, in plaats van één. Vrijdag zijn de plaatsingswedstrijden. Zater dag strijden de besten - 25 procent uit elke klasse - om de diverse titels. ING Cup Het oefenduel met het Belgische Zwevezele was gisteravond de laatste test van deze voorbereiding voor Hoek. De zaterdag-hoofdklasser won na een aarzelende eerste helft uiteindelijk met 2-0 en weet dat het nog anderhalve week heeft om toe te werken naar de competi tiestart tegen Ter Leede. Trainer Jannes Tant speelde te gen de Belgen met een voorhoede die hij voor de start van de voorbe- KArakteristiek reiding waarschijnlijk niet in zijn hoofd had. Door de afwezigheid van Nick de Groote (voetbreuk), Josimar Pattinama (nog niet fit) en Guillaume Clinckemaillie (sta ge op Malta) moest Jannes Tant voorin improviseren. Sascha Beshliaha begon als rechtsbuiten, Kyle Doesburg in de punt van de aanval en Leonardo Faioli op links. De Braziliaan is overgekomen van GPC Vlissingen en heeft tot nu toe alles en iedereen bij Hoek in positieve zin verrast. Leonardo haalde ook gisteravond geregeld een zeer hoog niveau en stond aan de basis van de openingstreffer. Zijn vrije trap werd kort na rust aan de tweede paal binnengekopt door Alexander Embrechts (1-0). De Belgische verdediger, overgeko men van Coxyde, speelde zijn eer ste wedstrijd in het shirt van Hoek en deed dat naar behoren. Embrechts speelde voor rust sa men met Lionel Fitsch in het hart van de defensie, in de tweede helft vormde hij een koppel met Giovanni Siereveld. In de eerste helft was Hoek vooral zoekende, creëerde het drie goede mogelijk heden en gaf het zelf weinig weg. Het ambitieuze Zwevezele, dat op het vijfde niveau in België speelt, wordt getraind door Henk Houw- aart. De oud-trainer (70) van on der meer Aris Limassol, Omonia Nicosia, Cercle en Club Brugge was gisteravond echter afwezig vanwege een ziekenhuisopname. i „Zwevezele wil zo snel mogelijk omhoog", zei Jannes Tant over de opponent. „Ze hebben heel veel kwaliteit. Er lopen jongens bij die op het hoogste niveau in België hebben gespeeld. Daarom was dit een goede test. Die hadden we ook nodig. Knokke was vorige week een goede tegenstander en dat was Zwevezele ook." De laatste test eindigde in een 2-0-overwinning, omdat Kyle donderdag 11 augustus 2016 SCHAKEN WIELRENNEN Na de drie wedstrijden van dinsdagavond werd geloot voor de halve finales van de Ver- hage-Lemahieu Cup, waar clubs uit West-Zeeuws-Vlaanderen aan mee doen. Breskens werd aan zaterdag-vierdeklasser Cadzand gekoppeld, terwijl Groede het op mag nemen tegen Oostburg. De laatste twee clubs treffen elkaar dit seizoen ook in de vier de klasse van het zondagvoetbal. Beide halve finales zijn vrijdagavond om 19.00 uur. De plaatsingswedstrijden en de finale worden zondagmiddag gespeeld. In de laatste kilo meter van de eerste etappe van de Tour de l'Ain was Wemel- dingenaar Mar co Minnaard gis teren betrokken bij een valpartij. De coureur van Wanty liep daar bij geen schade op en kon als 119e finishen. Hij kreeg geen tijd verlies aan zijn broek. De Franse ritten koers duurt tot en met zaterdag. Bij voetbalvere niging Terneu- zense Boys wa ren gisteravond de eerste wed strijden voor de ING Cup. De thuisclub speel de met 1-1 gelijk tegen Philippine. Op het andere veld was HVV'24 te sterk voor Zaamslag (1-0). Zaterdag is de tweede en laat ste toernooidag. Dan speelt Ter- neuzense Boys tegen HVV'24 en treedt Philippi ne aan tegen Zaamslag. Beide duels beginnen om 15.00 uur. ■c o q. (0 Winst voor Hoek Barry van der Hooft Hoek Hoek-Zwevezele 2-0 (O-O). 50. Alexander Em brechts 1-0,76. Kyle Does burg 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: N. Elder- son (Zaamslag). Gele kaart: Birgen Martens (Hoek). Aan tal toeschouwers: 100. Hoek: Jordi de Jonghe (46. Brian Meulmeester); Fa bian Wilson, Lionel Fitsch (46. Giovanni Siereveld), Alexander Embrechts, Tho mas van Renterghem; Bir gen Martens, Reguillo Van- depitte, Nathan Lagrou (62. Bjarne de Vreeze); Sascha Beshliaha (74. Douwe Zee- gers, Kyle Doesburg en Leo nardo Faioli. Jaas Khalid El Hattach (rechts) van Vlissingen strijdt met Kloetinge-verdediger Jaap Esser om de bal. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68