14 Technisch directeur laat kritiek voorlopig verstommen ord-op-schoot-scouting. Een rits hele en halve miskopen. Te weinig doorstroming vanuit de jeugd. En uiteindelijk: wéér een gigantische achterstand op PSV en Ajax in de competitie, van respectievelijk 21 en 19 punten. De kritiek was afgelopen lente scherp en hard op Martin van Geel, tot in de top van Feyenoord aan toe, de winst in de KNVB-bekerfinale ten spijt. Een hevige machtsstrijd woedde wekenlang binnen de Raad van Commissarissen, met de positie van de technisch directeur als belang rijkste twistpunt. De geldschieters van de Vrienden van Feyenoord, vertegenwoordigd in de raad met twee van de vijf commis sarissen, zegden nadrukkelijk hun vertrouwen op in Van Geel. De Bra bander overleefde de vete ternauwer nood, doordat commissaris William Bontes - in eerste instantie óók criti cus - alsnog besloot hem te steunen. Maar een zomer later heerst relatie ve rust in de Kuip. Noem het gewa pende vrede, maar vooralsnog heeft Van Geel een voorsprong afgedwon gen in de machtsstrijd. Feyenoord heeft zijn selectie vrijwel op peil, ver sterkt met spelers als Steven Berg huis, Brad Jones en Nicolai Jorgensen. De contracten van dragen de spelers als Tonny Vilhena, Dirk Kuyt, Eljero Elia en Kenneth Ver meer werden verlengd. En zondag won de Rotterdamse ploeg ook nog eens zijn openingswedstrijd, met liefst 0-5 van FC Groningen. „Het is een stuk rustiger dan vorig jaar, dat klopt, al is het nog geen 1 septem ber", zegt Van Geel nu. Uiteraard is de kritiek van toen niet zomaar verstomd. Van Geel is nog altijd impopulair bij 'de Vrien den', die vinden dat er domweg te veel geld is verdampt. Spelers zoals Bilal Basacikoglu, Marko Vejinovic, Michiel Kramer, Eric Botteghin en Jan-Arie van der Heijden zijn inmid dels op de bank beland, samen goed voor miljoenen aan transfersommen. „Jij noemt het een 'dure bank', maar volgens mij is dat relatief', rea geert Van Geel. „We hebben geen en kel budget overschreden, en feit is dat deze selectie weer wat breder is dan vorig jaar. Die concurrentie is goed en gezond, het seizoen is lang. Voor Feyenoord telt het dat we veel posities dubbel hebben bezet." CV 1995-2002 Willem II Dat het nu rustig is, is bovenal belangrijk voor de club Feyenoord. Minder voor mij Wil je nu van me horen dat ik het vervelend vond? Natuurlijk is kritiek niet altijd leuk „Dat het nu rustig is, is bovenal be langrijk voor de club Feyenoord. Min der voor mij. Het is nu eenmaal zo: in de top van het voetbal krijg je al tijd te maken met kritiek. En hoe gro ter de club, des te meer krijg je daar mee te maken. Het hoort erbij, ieder een binnen en rond een club als Feyenoord heeft een mening, dus er zal altijd een groep mensen zijn die het niet met je eens is. Ik zie dat ge woon als een part of the job." „Wil je nu van me horen dat ik het vervelend vond? Natuurlijk is kritiek niet altijd leuk, maar geloof me: na 22 jaar weet ik echt wel hoe het voet bal werkt. Het hoort erbij. Je moet er mee om kunnen gaan. En dat kan ik, zo onderhand." Was de komst van Nicolai Jorgen sen cruciaal in het hele proces? Een nieuwe, buitenlandse spits ha len is vaak een langdurig traject, ze ker voor Nederlandse clubs. Jullie hadden hem al in juni in huis. „Dat was absoluut een prettige mee valler. We kenden hem al lang en wat meespeelt: Nicolai wilde na een mislukt avontuur bij Bayer Leverku- sen een heel zorgvuldige keuze ma ken bij zijn volgende buitenlandse avontuur. Feyenoord paste daar per fect bij. Die voorgeschiedenis heeft ons geholpen." „Een combinatie van die factoren, denk ik. Zoals dat kwartje ook wel eens nét verkeerd valt, door factoren waar je niet altijd invloed op hebt. Nu viel het goed en daar zijn we hart stikke blij mee." Leonardo in afwachting van paspoort Ranieri langer bij Leicester Bauza wil Messi terug donderdag 11 augustus 2016 Rust rond Van Geel relatief in machtsstrijd bij Feyenoord Een hevige machtsstrijd woedde in de lente toen Feyenoord het voet balseizoen afsloot op immense af stand van Ajax en PSV. Maar zie nu: Martin van Geel beleeft één van zijn meest overzichtelijke zomers als technisch directeur in de Kuip. De scherpe kritiek is - voorlopig - ge luwd. Sjoerd Mossou Rotterdam B Voelt deze zomer ook als een per soonlijke overwinning? In de zin dat Feyenoord is de vijfde klus voor Martin van Geel als tech nisch directeur. Wat waren zijn belangrijkste wapenfeiten in die functie? plaatsing Champions League 2002-2005 AZ halve finale UFEA Cup 2005-2008 Ajax KNVB beker (2x) 2008-2011 Roda JC play-offfinale verloren 2011-heden Feyenoord KNVB-beker de hevigste kritiek voorlopig even is geluwd? Dat zegt u wel een beetje lichtzin nig. De kritiek op uw werk leefde tot in de top van Feyenoord. Is dat beleid? Mazzel? Een kwestie van een lange adem? VOETBAL FC Eindhoven hoopt dat Leonardo op korte termijn een Nederlands paspoort krijgt. De geboren Brazili aan is als contractspeler van buiten de EU onbetaal baar voor de club. Het is onduidelijk of en wanneer de papierwinkel in orde komt. FC Eindhoven wil wachten op 'Leo', en vice versa. „We hebben nog even geduld. Financieel ko men we er ook wel uit, dat is het probleem niet", zegt technisch manager Harm van Veldhoven. Leonardo stond vorig seizoen bij Newcastle Jets uit Austra lië onder contract. VOETBAL Trainer Claudio Ranieri heeft een nieuw contract getekend bij Leicester Ci ty. De Italiaanse succes- coach staat nu tot de zo mer van 2020 onder con tract bij de Engelse kam pioen. Een jaar geleden werd de 64-jarige manager aangesteld om Leicester naar een hoger plan te brengen. „Wat hij ons heeft gebracht en in zo'n korte tijd is boven alle verwach tingen", jubelt vice-voorzit- ter Aiyawatt Srivaddhana- prabha. „Ik ben erg blij en trots dat ik nog voor jaren aan Leicester verbonden ben", aldus Ranieri. VOETBAL De nieuwe bondscoach van Argentinië, Edgardo Bauza (foto), is dinsdag in Spanje aangekomen om de komende dagen met Lionel Messi te spreken over een mogelijke terug keer in het nationale elftal. „Ons gesprek zal tot een besluit leiden", zei Bauza bij aankomst in Barcelona. Hij wil de sterspeler laten terugkomen op zijn beslis sing zich niet meer beschik baar te stellen voor Argenti nië. De aanvaller van FC Barcelona nam deze na de verloren finale in de Copa América tegen Chili, zijn zo veelste teleurstelling in het shirt van Argentinië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62