Haak gunt 'zijn' ploeg medaille 9 2009 PROGRAMMA Als ik op de weg blijf rijden, dan zit de Tour er, zeker met Cavendish in mijn ploeg, sowieso niet in voeten van Bos zitten zijn oude, 1*. Theo Bos speciaal gegoten baanschoenen die besluit zijn hij jaren geleden in de kast had ge- eerste liefde - gooid. In maart wordt hij bij de WK de baan - weer tweede op hetzelfde onderdeel. Bij in de armen te de buitenwacht dringt het besef sluiten. Hij laat door dat Bos een serieuze kansheb- zijn contract ber is. Vandaag staat Theo Bos in bij Dimension het Velódromo Municipal do Rio Data bevrie- voor zijn derde Spelen. Omdat hij zen. foto robin geloofde in zijn droom. utrecht/anp TEAMSPRINT 2010 2011 2012 2016 Vandaag donderdag 11 augustus 2016 GO droom van goud Nederlanders in actie -Theo Bos AKERSLOOT Met pijn in het hart en een knoop in zijn maag, maar ook Hugo Haak kruipt vanavond in zijn huis in Akersloot voor de buis om te zien of zijn voorma lige teamgenoten in Rio de Janeiro de kroon kunnen zetten op het jarenlange trai- ningswerk. „Ik denk dat ik gewoon ga kij ken, want het is niet zo dat ik opeens een hekel heb aan die jon gens. Het tegendeel: ik gun ze van harte een medaille." Jarenlang was Haak een van de vertrouwde gezichten in de Neder landse ploeg voor de teamsprint. „Ik heb er zes jaar lang alles voor gedaan. En deze Olym pische Spelen waren altijd het hoogste doel. De laatste drie jaar heb ik me zelfs volledig op de teamsprint gefocust en heb ik de individu ele onderdelen links laten liggen." Met de komst van Theo Bos, die afgelo pen najaar zijn olympi sche ambities kenbaar maakte, kregen de baanrenners van de sprintploeg er opeens een geduchte concur rent bij. Het vierkop pige team - voor drie startplekken - was hecht en werkte onder leiding van bonds coach René Wolff al jaren naar de Spelen toe. Als Haak op het laatste moment op de wielerbaan in Roubaix te horen krijgt dat hij zijn plek moet afstaan ten faveure van Bos, stort zijn wereld in el kaar. „Dat er zoiets zou kunnen gebeuren, daar heb ik nooit rekening mee gehouden en ik heb er nooit aan willen denken. Het ging heel lang niet goed, inmid dels beter. Maar hoe ik me nu voel: ik kan er nog altijd niet echt een naam aan geven." Hugo Haak. fotoguusschoonewille Overstap naar de weg. Koerst voor Rabobank, Cer- vélo, Belkin, MTN-Qhubeka en nu Dimension Data. Wint Clasica de Alme- ria en komt aan de start van de Vuelta. Wint bij de WK Baan in Apel doorn brons op de madison. Rijdt de Giro, maar een echte doorbraak op de weg blijft ook de daaropvol gende jaren uit. Comeback op de baan. Wint bij de WK zilver op de niet-olympische tijd rit. Klopt in een bike-off voor een plek in de olympische sprintploeg Hugo Haak. Rijdt in Rio naast de teamsprint (vandaag), de sprint (vanaf morgen) en de keirin (dinsdag). (Van 12.30 uur tot 04.45 uur Nederlandse tijd) 14.00 uur Badminton, gemengd dubbel, eerste pouleduel Selena Piek Jacco Arends 14.00 uur Roeien, lichte dubbeltwee (v), halve finales, vier-zon- der-stuurman (m), halve fi nales, acht (m+v), herkan singen, dubbelvier (v) finale, lichte-vier-zonder-stuur- man (m), B-finale, lichte- vier-zonder-stuurman (m), B-finale. Alle nummers met Nederland 15.00 uur Hockey (m), 4de pouleduel Nederland - India 15.00 uur Paardensport, dressuur, grand prix deel 2 individu eel en team met Nederland 15.14 uur Golf (m), ronde 1 Joost Luiten 15.21 uur Judo (m), tot 100 kilogram Henk Grol - Reyes (Can) 16.24 uur Judo (v), tot 78 kilogram Marhinde Verkerk - Yalennis Castillo (Cub) 18.00 uur Beachvolleybal (m), poule E, derde wedstrijd Reinder Nummerdor Christiaan Varenhorst 18.05 uur Zeilen, RS:X (m), race 7-9 Dorian van Rijsselberghe Finn (m), race 5 en 6 Pieter-Jan Postma 470 (v), race 3 en 4 Afrodite Zegers-Kyranakou Anneloes van Veen Nacra 17, race 4 - 6 Coen de Koning Mandy Mulder 19.28 uur Zwemmen, 100 meter vlinderslag (m), series Joeri Verlinden 20.55 uur Badminton, dubbelspel (v), eerste pouleduel Selena Piek Eefje Muskens 21.00 uur Baanwielrennen, teamsprint (m), kwalificatie en ronde 1 Nils van 't Hoenderdaal Jeffrey Hoogland Matthijs Büchli Theo Bos 21.00 uur Turnen, meerkamp (v), finale Eythora Thorsdottir Lieke Wevers 22.23 uur Baanwielrennen, ploegenachtervolging (m), kwalificatie Wim Stroetinga Nils van 't Hoenderdaal Tim Veldt Joost van der Burg Jan-Willem van Schip 23.21 uur Baanwielrennen, teamsprint (m), finale en strijd om brons Evt. met Nederland 23.30 uur Beachvolleybal (v), poule E, derde wedstrijd Sophie van Gestel Jantine van der Vlist 00.00 uur Beachvolleybal (m+v), lucky losers Evt. met Nederland 00.30 uur Boksen, halfzwaargewicht (m), laatste 16 Peter Müllenberg 04.18 uur Zwemmen, 100 meter vrije slag (v), finale, evt. met Ranomi Kromowidjojo 04.34 uur Zwemmen, 100 meter vlinderslag (m), halve finales, evt. met Joeri Verlinden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57