6 Uitgeschakelde Heemskerk voelt zich 'Verstappen in Lada' OLYMPISCHE SPELEN RIO 2016 Verder achter op rustdag Twee koppels ronde verder Ze had gecontroleerd gezwommen. De rest hield allicht ook in. 'Kromoweet dan ook dat het in de finale harder moet. Dielemans, Van derVen klaar ZWEMMEN 100 meter vrije slag Overige nummers nu. Dat werd opnieuw pijnlijk duidelijk. Heemskerk overleefde de series op de 100 vrij niet. Rio is voor haar een enorme deceptie. „Wat er aan de hand is? Ik voel me Max Verstappen in een Lada. Mis schien is de motor oververhit", sprak ze na haar race met gevoel voor beeldspraak. „Ik weet het niet.Ik wilde heel graag starten, ook al wist ik dat het een moeilijk verhaal zou worden." Halfhalf Heemskerk vermoedt dat ze in de laatste fase van haar voorbereiding te hard heeft getraind. „Begin juli had ik beter kunnen gaan afbou wen. Fysiek voel ik me sterk, maar technisch loopt het niet. Ik heb te weinig tijd gekregen om mijn slag op orde te krijgen en om uit te rus ten. Het is allemaal halfhalf. En daar kom je niet mee weg op de Spelen", aldus de zwemster die vorig jaar Eindhoven verruilde voor het Zuid-Franse Narbonne. Daar maakte ze vooral veel kilo meters. Haar coach Philippe Lucas heeft weinig oog voor techniektrai ning. Heemskerk nam destijds een enorme gok, maar ze wil niet met zoveel woorden zeggen dat haar avontuur is mislukt. „Ik had toen geen andere keus", doelt ze op de keuze van haar toenmalig coach Marcel Wouda, die zich op het openwater wilde focussen. „Als ik hier goed had gezwommen, had ie dereen met zijn handen in de lucht gestaan." RIO-FLITSEN kan het zeker wat scherper en snel ler. Ik verwacht dat de rest nu ook niet maximaal gezwommen heeft." Om kans te maken op een me daille moet Kromowidjojo (25) van nacht in de finale van de 100 vrij waarschijnlijk onder de 53 secon den duiken. Toen ze zich vier jaar geleden in Londen kroonde tot olympisch kampioene was een eindtijd van 53,00 seconden vol doende. In Rio zou die tijd weieens een plek naast het podium kunnen betekenen. Daar waar de concurrenten op het koninginnennummer de afge lopen jaren steeds harder zijn gaan zwemmen, dateert de toptijd van Kromo op de 100 vrij van ruim vier jaar geleden: 52,75. De afgelopen ja ren wisten Cate en haar zusje Bronte Campbell en Sjöström meerdere malen onder de magische grens te duiken. Oververhit Nog geen anderhalfjaar geleden flikte Femke Heemskerk (28) dit ook, tot tweemaal toe. Tijdens de Swim Cup van 2015 zwom ze in zowel de halve finale (52,79) als in de finale (52,69) absolute wereld tijden. Maar de zwemster van toen is niet meer de zwemster van Vol vertrouwen begon Ranomi Kromowidjojo afgelopen nacht in Rio aan haar halve finale op de 100 meter vrije slag. De regerend olym pisch kampioene op het koningin- nenummer kende gisteren in de se rie een soepele start. Met haar tijd van 53,43 seconden bereikte ze als vierde zwemster de halve finale. De Australisch topfavoriete voor olympisch goud, Cate Campbell, zette in de serie al een toptijd neer: 52,78. Vorige maand verbaasde zij de zwemwereld al met een onvoor stelbaar wereldrecord: 52,06. Verder waren gisteren in de voorronde al leen de 20-jarige Amerikaanse Si- mone Manuel (53,32) en Sarah Sjö ström uit Zweden (53,37) sneller dan Kromowidjojo. De titelverdedigster op de 100 vrij stelde dat ze gecontroleerd had ge zwommen. „Natuurlijk kun je ook niet al te rustig van start gaan, want dan loop je risico dat je eruit wordt getikt", zei een ontspannen 'Kromo'. „Straks in de halve finale NATASJA WEBER donderdag 11 augustus 2016 Programma vandaag Vannacht 04.16 uur finale Vanavond 18.02 uur 50m vrije slag series m. 18.26 uur 800m vrije slag series v. 19.16 uur 10Om vlinderslag series m. 19.36 uur 200m rugslag series v. Vannacht Vanaf 03.03 uur 50m vrije slag halve finales m, 200m schoolslag finale v., 200m rugslag finale m, 200m rugslag halve finales v, 200m wisselslag finale m, 10Om vlinderslag halve finales m. FOTOEPA ZEILEN Olympisch wind- surfkampioen Dorian van Rijsselberghe zag op zijn rustdag zijn minieme ach terstand op zijn rivaal Nick Dempsey toch nog oplo pen, tot 3,2 punten. De jury gaf de 35-jarige Brit gelijk in een protestzaak. Voor Saskia van Erven Garcia is het olympisch schermtoernooi beperkt gebleven tot één ronde. De Nederlandse komt sinds 2011 uit voor Colombia, het land van haar moeder. Ze verloor in Rio van de Hon gaarse routinier Aida Mo- hamed: 12-15. De voetbalploeg van Ar gentinië is in de groeps- fase gestrand. De Argentij nen speelden 1-1 tegen Honduras en eindigden als derde in groep D. De Brit Joseph Clarke won als kanovaarder vaker prijzen, maar nooit als indi vidueel sporter. In Rio de Janeiro werd hij gisteren echter verrassend olym pisch kampioen op het onderdeel K1 slalom. Ranomi Kromowidjojo lacht tevreden als ze haar tijd in de series van de 100 meter vrije slag ziet. foto anp Kromowidjojo klaar voor het échte werk HANDBOOGSCHIETEN Voor Mitch Dielemans (foto) en Rick van der Ven zitten de Olympische Spe len erop. Dielemans verloor gistermiddag zijn partij in de eerste ronde met 7-1 van de Japanner Takaharu Furukawa. Van der Ven ver speelde gisteravond de be slissende set aan de Brit Patrick Huston: 4-6. BEACHVOLLEYBAL Alex ander Brouwer en Robert Meeuwsen hebben ook hun derde en laatste groepsduel gewonnen, met 21-19 21-19 van de Polen Piotr Kantor en Bartosz Lo- siak. Voor Madelein Mep- pelink en Marleen van ler- sel kon de nederlaag tegen Taliqua Clancy en Louise Bawden (25-27 21-18 14-16) uit Australië geen kwaad. @WeberNatasja Rio de Janeiro Femke Heemskerk: kansloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54