Grol en Verkerk kunnen hun ervaring nu goed gebruiken Parzival niet fit, klap voor dressuurploeg Bouwmeester blijft in top 5 'Ik wist niet meer wat ik moest doen' 'Teleurstelling zit heel diep. Dit zijn wel de Spelen' BOLT FAN VAN KUIJKEN VAN 'TEND RIO DE JANEIRO Ook de twee judoka's die vandaag in Rio voor Nederland op de mat verschij nen, Henk Grol (-too kg) en Mar- hinde Verkerk (-78 kg), worden als medaillekandidaten beschouwd. De twee dertigers zijn zeer erva ren en hebben ook recent nog be wezen met de wereldtop mee te kunnen. Grol (31), die al twee bronzen olympische medailles op zak heeft, leek zijn beste tijd te hebben gehad. Hij werd eerder dit jaar ech ter weer Europees kampioen. „Schrijf mij maar af, ik vind het best", was zijn reactie. Grol deed geen moeite om bij de geplaatste judoka's, de top-8, te ko men. Hij zegt onbevangen de strijd te willen aangaan. De Haar lemmer treft in zijn eerste partij de Canadees Reyes en daarna waar schijnlijk de Fransman Maret. Verkerk (30), die vier jaar gele- PROGRAMMA den vijfde werd bij de Spelen van Londen, is ondanks een zware knieblessure de meest constante Nederlandse judoka van de afgelo pen jaren gebleken. Ze begint van- daag tegen de Cubaanse Castillo en bij een zege volgt de winnaar van de partij tussen de Sloveense Valensek en de Oekraïense Turks als volgende tegenstander. verliet de ring voortijdig omdat haar paard Parzival niet fit bleek. Daardoor moest Cornelissen zwaar gedesillusioneerd opgeven. Dat was een klap voor Oranje, dat nu voor de landenwedstrijd nog maar over drie combinaties beschikt en daar door alle scores mee moet tellen. Cornelissen vertelde tegen de NOS dat haar 19-jarige paard een dag eerder gebeten of gestoken was. „Door wat dan ook. De kaak en wang waren opgezwollen en Parzi val had hoge koorts." De ruin heeft negen uur aan het infuus gezeten, waardoor de koorts zakte. Toch staakte Cornelissen haar proef al snel. „Parzival voelde leeg, dit wilde ik hem niet aandoen." Edward Gal hield de hoop op een Nederlandse medaille levend. De ruiter uit Oosterbeek reed met Voice, het paard dat hij meenam naar Rio in plaats van de schrikach tige Undercover, een gedegen Grand Prix. De jury waardeerde zijn proef met een score van 75,271 procent. Daarmee stond hij na der- tig combinaties voorlopig op de vierde plaats. Diederik van Silfhout (Arlando) en Hans Peter Minder- houd (Johnson) komen vandaag pas in actie. De Duitsers Dorothee Schneider (Showtime) en Sonke Rothenber- ger (Cosmo) legden een stevige ba sis voor goud met 80,986, respectie velijk 77,329. De Britse amazone Fi ona Bigwood (Orthilia) is halver wege het schema derde met 77,157. donderdag 11 augustus 2016 GO voorsprong RIO DE JANEIRO Noël van 't End was ontroostbaar na zijn snelle uitschake ling. Huilend stond hij na het verlies tegen Otgon- baatar Lkhagvasuren uit Mongolië de pers te woord. „De teleurstelling zit heel diep", aldus de 25-jarige debutant. „Dit zijn wel de Spelen." Volgens van 't End was de nederlaag onnodig. Lkhag vasuren gooide Van 't End na drie minuten op zijn rug. „Ik hoopte op een waza-ari. Dan had ik nog terug kun nen vechten en de mensen laten zien wat ik allemaal kan. Nu is het van me afge nomen." PrcroGaxTcch PetroG, Henk Grol na het veroveren van de Europese titel, eerder dit jaar. fotobelga Henk Grol (-100 kg) 15.21 uur Tweede ronde tegen Reyes (Can). Grol heeft bye in eerste ronde. 16.38 uur start 1/8ste finales 17.20 uur start kwartfinales 21.19 uur halve finales 22.01 uur finale Marhinde Verkerk (-78 kg) 16.24 uur 1/8ste finale tegen Castillo (Cub). Verkerk heeft bye in eerste ronde. 17.06 uur start kwartfinales 20.58 uur halve finales 21.40 uur finale RIO DE JANEIRO Dressuurama- zone Adeline Cornelissen heeft haar eerste proef bij de Grand Prix niet kunnen voltooien. Ze J Adelinde Cornelissen met de koortsige Parzival. „Als een kind zo blij nu hij ons eindelijk een keer mocht ontmoeten", twitterde Susan Kuijken gisteren bij een foto waarop de atlete (zelf ui terst rechts, links Genevieve LaCaze en Eloise Wellings uit Australië) poseert met Usain Bolt. Of andersom, natuurlijk, foto twitter RIO DE JANEIRO Marit Bouw meester bleef gisteren in de Laser Radial-klasse op me- daillekoers. De Friese zeilster won de vijfde race en finishte in de zesde omloop als zesde. In de algemene rangschikking is ze voorlopig derde met 21 punten, vlak achter de Ierse Annalise Murphy (19) en de Deense Anne-Marie Rindom (20). Bij de mannen klom Rutger van Schaardenburg naar de top van het klassement. Ook hij is nu derde. Dat dankte hij aan een eerste en vierde plaats in de races van gisteren. Vooralsnog staat de Kroaat Tonci Stipamo- vic er aanzienlijk beter voor. De Brit Nick Thompson heeft twee punten voorsprong op Van Schaardenburg. In de Nacra 17 konden de deel nemers maar twee keer het water op. Mandy Mulder en Coen de Koning zijn negende. Pieter-Jan Postma verbeterde zich in de Finn iets door in de vierde race vierde te worden. Overall is hij veertiende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53