Blauwe duivin bezorgt broers Dekker de winst Kloetinge: weinig tijd voor experimenten 13 te sterk voor Zwevezele: 2-0 Doesburg een kwartier voor tijd een strafschop benutte na een overtreding op Douwe Zeegers. De komende anderhalve week werkt Hoek nog vijf trainingen af, maar speelt het geen oefen wedstrijd meer. „Dat is een be wuste keuze", zei Tant. „Ik vind dat spelers altijd moeten snakken naar de eerste competitiewed strijd. Het nadeel zou kunnen zijn dat de automatismen er min der zijn, al kun je daar ook op trai nen. Het voordeel is dat je tijdens een training alles zelf kunt bepa len." Of de trainer Guillaume Clin- ckemaillie volgende week weer kan verwelkomen, is nog de vraag. De aanvaller speelde gister avond een oefenwedstrijd met Pembroke Athleta FC. Op Malta kwam Clinckemaillie een uur in actie en scoorde twee keer in de met 4-0 gewonnen wedstrijd. Za terdag speelt hij opnieuw een oe fenduel, daarna hoort Clincke maillie of de club hem een con tract aanbiedt. Als dat het geval is, gaat Hoek nog op zoek naar een nieuwe aanvaller. „Enkele supporters zagen onze blauwe duivin als eerste aanko men uit oostelijke richting", ver telt Frederik Dekker. „Door de ver moeidheid op deze bijna 650 kilo meter lange vlucht landde ze op het dak en treuzelde ze even om over de antenne te lopen, maar ge lukkig herpakte ze zich snel en de winst tegen 3016 duiven was bin nen." De vlucht uit Ruffec werd geor ganiseerd en gesponsord met een extra prijzenpakket ter waarde van 10.000 euro door Fondclub Zuid Nederland. Liefhebbers uit Brabant en Zeeland namen deel. De eerste natoervlucht uit Auby lez Douai kreeg 13.992 duiven aan de start, bijeengebracht door 193 liefhebbers. Er werd gelost in vier groepen. De hoogste snelheid werd gehaald door een duif van Jo- han van Spaandonck uit St. Jan steen. Door de vermoeidheid landde ze op het dak en treuzelde ze even Die bekerontmoeting wierp zijn schaduw gisteravond tijdens de Borsele Sloepoort Cup vooruit. Trainer Arie van der Zouwen kan in dat duel in Limburg niet be schikken over Daan Esser en Rem- co van Tiggele. Beiden zitten een schorsing uit. Dus moest er gister avond in de ontmoeting met Vlis- singen (2-1-verlies) geëxperimen teerd worden op het middenveld en de linksbackpositie. „Best las tig", gaf Van der Zouwen nader hand toe, „want aan de andere kant moeten we ons ook richten op het begin van de competitie op 3 september." Timo Jansen fungeerde tegen Vlissingen in de eerste helft als linksback, terwijl op het midden veld onder anderen Thijs van den Dries en Stefan Quinten opereer den. Vooral de backpositie op links baart Van der Zouwen enige zorgen. „Omdat ik Timo Jansen ook als rechtsback nodig heb." Toch hield de oefenmeester best een positief gevoel over aan de eerste oefensessie van het sei zoen. Conditioneel valt er nog wat te winnen en ook qua diep gang zijn er nog verbeterpunten, maar Van der Zouwen heeft goe de moed. „Ik heb een goed gevoel bij deze groep. Het is een jonge se lectie, waar we vooruit mee kun nen." De wedstrijd tegen Vlissingen ging uiteindelijk met 2-1 verloren. Khalid El Hattach bracht de zon dag-hoofdklasser voor rust aan de leiding, waarna Tom Wuyts uit een strafschop na rust voor 1-1 zorgde. Tien minuten voor tijd viel de beslissing, toen doelman Ik heb een goed gevoel bij deze groep Matthew Lentink bij een door braak van Renzo Roemeratoe bui ten het strafschopgebied hands maakte. Arbiter Joost Thoonen gaf de goalie rood. Wouter de Craene werd bij Kloetinge geof ferd en reserverkeeper Justin Meulpolder kwam in het veld. De bal uit de toegekende vrije trap be landde eerst nog in de muur, waarna El Hattach via een hoog hal alsnog scoorde: 2-1. „Die wedstrijd tegen Schaes berg komt eigenlijk een beetje te vroeg", stelde Van der Zouwen, „maar aan de andere kant hebben de clubs in Limburg ook te ma ken met late schoolvakanties." Vlissingen bereikte dus in de su perpoule van de Borsele Sloepoort Cup de finale en stuit daarin zaterdag op Goes. De zon dag-eersteklasser versloeg zater dag-tweedeklasser Bruse Boys met 2-0. Pas in de slotfase werd het verschil gemaakt door de jari ge Mart de Kroo en Ruben Holle mans. De laatste had daarvoor net een pittige woordenwisseling met trainer John Karelse achter de rug. Aanleiding vormde een verkeerde pass van de verdediger. UITSLAGEN donderdag 11 augustus 2016 in laatste test Leonardo Faioli (midden) laat twee tegenstanders van Zwevezele zijn hielen zien. De Braziliaan verzorgde de assist bij de openingstreffer van Alexander Embrechts. fotocamileschelstraete „De mooiste overwinning in on ze duivensportcarrière." De broers Frederik en Jan-Willem Dekker beleefden hun hoogte punt bij het duivenconcours van uit Ruffec. Een blauwe duivin bezorgde de Terneuzenaren de winst op deze vlucht. Marcel Buijsse Oostburg De uitslagen zijn: Afdeling Zeeland, Ruffec 1335 dui ven. 1 (1228 m.) Gebr. Dekker (Ter- neuzen); 2,4 Gebr. Scheele (Ter- neuzen); 3 D. de Voogd (Yerseke); 5 P. Borremans (Oost Souburg); 6 K. Minderhoud (Koudekerke); 7,10 R. en L. Traas (Nieuwdorp); 8 J. P. Hengst (Zoutelande); 9 J. D. Mar- teyn (Oost Souburg). Samenspel 1,159 duiven. 1 (1171 m.) H. Mookhoek en zn. (Breskens); 2 H. Calon (Hoofdplaat); 3 M. Buijs se (Oostburg). Samenspel 2,173 duiven. 1 (1228 m.) Gebr. Dekker (Terneuzen); 2,3 Gebr. Scheele (Terneuzen). Samenspel 3,189 dui ven. 1 (1168 m.) 3 Comb. Kint (Kloos- terzande); 2 G. Schalkens (Koe wacht). Samenspel 4, 224 duiven. 1 (1189 m.) 2 R. en L. Traas (Nieuw dorp); J. van het Westende (Kwa- dendamme). Samenspel 5,116 dui ven. 1 (1204 m.) 3 D. de Voogd (Yer seke); 2 M. Jeremiasse (Wemeldin- ge). Samenspel 6,194 duiven. 1 (1156 m.) J.J. Bolier (Scherpenisse); 2 D. Noom (Tholen); 3 C. Moeliker (Tholen). Samenspel 7, 280 dui ven. 1 (1194 m.) P. Borremans (Oost Souburg) 2 K. Minderhoud (Koude kerke); 3 J. P. Hengst (Zoutelande). Natoervlucht uit Auby lez Douai. Frederik Dekker Samenspel 1,1331 duiven. 1 (1466m.) H. Calon (Hoofdplaat); 2 I. Notebaart (Breskens); 3 H. Mook hoek en zn. (Breskens). Samenspel 2,1374 duiven. 1 (1517 m.) 2 Gebr. Scheele (Terneuzen); 3 Comb. Derycke-Schieman (Axel). Samen spel 3, 980 duiven. 1 (1530 m.) J. van Spaandonck (St. Jansteen); 2 A. Coenen (Hulst); 3 J. Verheyden (St. Jansteen). Samenspel 4, 979 duiven. 1 (1469 m.) 2 H. Koks (Goes); 3 Mevr. Verwei-Filius (Wis- senkerke). Samenspel 5,987 dui ven. 1 (1507 m.) Comb. Goffau (Krabbendijke) 2,3 A. Mieras (We- meldinge). Samenspel 6,1595 dui ven. 1 (1505 m.) C. Moeliker (Tho len); 2 D. Vaders (Oude Vosse- meer); 3 J. den Hengst (Zierikzee). Samenspel 7,1538 duiven. 1 (1476 m.) Comb, de Ridder (Arnemuiden); 2 C. Schroevers (Arnemuiden); 3 H. van Belzen (Arnemuiden). Over een kleine week wacht Kloetinge al de eerste officiële wedstrijd van het voetbalsei zoen. De Bevelandse zater dag-eersteklasser speelt woens dag in de eerste ronde van de KNVB-beker tegen Schaesberg. Jan Dagevos Nieuwdorp —Arie van der Zouwen, trainer van Kloetinge De uitslagen van de wed strijden in de superpoule van de Borsele Sloepoort Cup zijn: Vlissingen-Kloetinge 2-1 (1-0). 24. Khalid El Hattach 1-0, 59. Tom Wuyts 1-1 (strafschop), 80. Khalid El Hattach 2-1. Rode kaart: Matthew Lentink (Kloetin ge). Goes-Bruse Boys 2-0 (0-0). 84. Mart de Kroo 1-0,89. Ru ben Hollemans 2-0. Programma superpoule zaterdag 13 augustus: Goes-VC Vlissingen en Kloe- tinge-Bruse Boys. Locatie: velden Nieuwdorp. Aan vang: 19.00 uur. nnittê-pu aSSURAR C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45