WAT IK VROEGER WILDE WORDEN ZEELAND 11 Chantal van de Walle (55) uit Hulst is pastoraal werkster. Sport en lesgeven, daar lag vroeger haar hart. Ze wilde sportjuf worden, maar ze struikelde letterlijk en figuurlijk over de Coopertest. Docente lichamelijke opvoeding, gymjuf dus. Ik was altijd al heel beweeglijk en als kind watervlug. Ik hield ontzettend van sport, vooral van tur nen. Lesgeven trok me ook altijd al. Dus die twee had ik graag gecombi neerd tot één beroep. Bij de toelating tot de sportop- leiding moest ik proeven doen, waaronder de Coopertest (twaalf mi nuten hardlopen en kijken hoeveel meter je aflegt om zo de conditie te bepalen). Helaas heb ik platvoeten en loop niet erg efficiënt. In de eer ste paar meters had ik al twee ver stuikte enkels. En ik kon geen snel heid maken. Dat werd hem dus niet. Ik ben actief blijven sporten en bleef open dagen van opleidingen bezoe ken, maar uiteindelijk werd ik toch uitgeloot. Ja natuurlijk, maar ik moet reëel zijn, het zat er uiteindelijk ge woon niet in. Heel af en toe. Met name als ik jongeren zo vaak achter de computer of voor de televisie zie zitten, dan denk ik: Ga bewegen! Dat wil ik ze dan wel weer meegeven Ik ben pastoraal werker voor de Oost-Zeeuws-Vlaamse paro chie Heilige Maria Sterre der Zee. Ontzettend. Het is oprecht heel bijzonder. Het is toch ook een beetje doceren, en daar ligt toch wel mijn passie. De variëteit. Ik mag mensen ontmoeten bij alle levensfasen, van de vreugde van de geboorte, tot het verdriet van de dood. Dat je bij deze intieme momenten mag zijn, is heel speciaal. Het geeft me ook een ge voel van voldoening, dat ik iets voor mensen kan betekenen. I V_/ Sport en onderwijs blijven me trekken, ik wandel en fiets veel maar turnen kijk ik nu liever ge woon op tv. donderdag 11 augustus 2016 Geen snortbroek maar een albe Sheila van Doorsselaer .A Wat had u graag willen wor den? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? 7 Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Hebt u uw droom hele- maal opgegeven? Geen felle sportkleding en een gymzaal voor Chantal van de Walle bij haar dagelijks werk, maar een sobere albe (ondergewaad) en een prachtige Hulster Willibrordusbasiliek. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43