8 ZE Christel de Beus Jarco Sevenich T ussen de akkers bij Koudekerke en verscholen achter de boerderij van Chris en Marian Geerse ligt minicamping 't Hommeltje. BOERENCAMPING 'T HOMMELTJE IN KOUDEKERKE Waalwijk Roermond 10 ZOMERSE TIPS A „Chris en Marian zijn warme, vro lijke en hardwerkende mensen. Je kunt goed merken dat ze ook een akkerbouwbedrijf runnen. Zo heb ben ze heerlijke krieltjes waar we iedere keer naar vragen. We staan hier nu voor het derde jaar op rij. Eigenlijk zijn we niet van naar de zelfde plek teruggaan, maar Zee land is nu eenmaal een plek waar je echt een vakantiegevoel krijgt." Janneke Koster Jarco Sevenich zit aan een pick nicktafel te wachten tot iedereen klaar is voor vertrek. „Het liefst gaan we iedere dag naar het strand, 's Avonds wordt vaak iets door de camping georganiseerd, zoals een tractortocht voor de kin deren, een barbecue of een kamp vuur. Verder zit alles wat je nodig hebt in de buurt. Het enige min puntje is de Wifi ontvangst." donderdag 11 augustus 2016 TIP 1 Garnalenvissen met trek paarden, Breskens Vandaag wordt op het strand bij Breskens op klassieke wijze met Zeeuwse trekpaarden, die een net voortslepen, op garnalen ge vist. Vanaf het visserijmuseum brengt de Crea-Trend Express u naar het strand. Terug in het museum wordt een film ver toond over het leven van vissers op zee, met aansluitend een rondleiding door een gids. Tijd en plaats: 9.00-13.00 uur, Kaai 1, Breskens TIP 2 Rondleiding Abdijcom plex, Middelburg Onder leiding van een gids wordt het eeuwenoude Abdij complex bekeken. Verleden en heden gaan er hand in hand. Via de oude kloostergangen, de krui dentuin en de Koorkerk, Nieuwe Kerk en Wandelkerk wordt te ruggegaan naar het Zeeuws Mu seum, waar de wandtapijten een indruk geven van de guerillas- trijd van de Zeeuwen tegen de Spaanse overheersers tijdens de Tachtigjarige Oorlog. Tijd en plaats: 11.15-12.45 uur, Zeeuws Museum, Abdij 3-4, Middelburg TIP 3 Wandeltocht, Burgh- Haamstede Maak een spannende wandel tocht door Bos, Duin en Burgh over de ringwalburg en langs de oude bunkers en beklim de uit kijktoren in de omgeving van het museum de Burghse Schoole. Geschiedenis, omgeving en na tuur komen uitgebreid aan de or de. Groepen kunnen (op af spraak) wandelen onder begelei ding van een boswachter. Tijd en plaats: 12.00-16.00 uur, Kerkstraat 1, Burgh-Haam- stede gen met een trekzaag, gaten bo ren en ronde pennen slaan van hout zijn de oude technieken om een schip te bouwen. De historische schepen van de Museumhaven kunnen wor den bekeken in de Oude Haven van Zierikzee. Tijd en plaats: dinsdag t/m zaterdag, 13.00-1630 uur, Vis- sersdijk 2, Zierikzee A De culikaravaan streek al eerder neer in Middelburg. TIP 4 Culikaravaan, Middel burg Het Zeeuwse Foodtruck Evene ment, een culinaire karavaan van vrijdenkers en omdenkers, zet de streetfoodcultuur in de spotlights. Twintig foodtrucks bereiden drie dagen lang heerlij ke hapjes in hun mobiele keu kens. Tijd en plaats: 13.00-23.00 uur, Seibolwerk, Middelburg TIP 5 Leer voor scheepstim merman, Zierikzee Haal je diploma leerling scheepstimmerman bij Museum haven Zeeland. Breeuwen, za- i De Museumhaven van Zierik zee. TIP 6 Zilte Zaligheden, Wissen- kerke Onder leiding van een gids wordt gezocht naar het lekkers uit de Oosterschelde: zeewie ren, zeekraal, oesters, mossels en kokkels. Daarna wordt een maaltijd of proeverij klaarge maakt op het strandje. Stevige schoenen zijn een pré. Tijd en plaats: 15.30 uur, Kei- hoogteweg 6, Wissenkerke TIP 7 Snuffelen aan zee-tocht, Breskens Samen met een natuurgids van Natuur&Zo kunnen kinderen met hun (groot)ouders onder zoeken wat de zee en het strand te bieden hebben. Kijken, luisteren, voelen, ruiken en bo vendien proeven van garnalen en krabben. Van de vondsten wordt een kunstwerk gemaakt. Tijd en plaats: 10.00-11.30 uur, Strandpaviljoen 'Het Halve Maentje, Breskens. Vooraf aan melden bij de VVV of via vvvzee- land.nl/nl/webshop/e-tickets TIP 8 Live muziek, Koudekerke Troubadour en songwriter Ste fan van de Sande brengt moder ne folkmuziek op het strandpavil joen. Tijd en plaats: 16.00-19.00 uur, Dishoek 1, Koudekerke TIP 9 Zomeravondbridge, Hulst Parenbridge met ronden, 24 spellen en op de klok. Tijd en plaats: 19.30-23.00 uur, Broodmarkt 8, Hulst. nbbclubsites.nl/clulb/14004 tabblad Nieuwsoverzicht. TIP 10 Kindertheater, Nieuw- vliet Het interactieve Ferini-kinder- theater brengt De Maskers van Mubai. Voor kinderen van 4 tot 10 jaar en hun begeleiders. Tijd en plaats: 19.30-2015 uur, Minitheater Speelboerderij Pierewiet, Mettenijedijk 16, Nieuwvliet. Info: ferini.nu Landelijke rust CIJFER: 10 CIJFER: 8,5 Het personeel: De voorzieningen:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40