Roompot onder de pannen Arrestatieteam pakt Middelburger op Europees geld voor innovatie grensregio 2 ZEELAND Borsthaar Al is de broodheer een schatrijke Fransoos, 'Roompot blijft een Zeeuws bedrijf', zegt algemeen directeur Jurgen van Cutsem. OVERNAME VAKANTIEGIGANT Commentaar Roompot Vakanties komt in Franse handen. Zo'n overname is altijd een beetje eng. Waarom wordt een goed presterend bedrijf doorverkocht? Roompot overkomt hetzelfde als veel andere ondernemingen: investeringsmaatschappij na investerings maatschappij probeert er het beste van te maken en de zaak daar na door te verkopen. Aan dit overnamecircuit kleeft het beeld van sprinkhaanfondsen die er slechts op uit zijn snel al het geld uit een bedrijf te kloppen. Bij deze overname geldt dit gelukkig niet. De nieuwe eigenaar PAI Partners staat anders bekend. PAI hoort in het rijtje van grote in vesteerders die een combinatie van kapitaal en kennis inbrengen. Ze bouwen een tijdje aan hun ondernemingen en ze zorgen zowel voor een verbetering van het operationele resultaat als voor meer strategische waarde. Natuurlijk is het uiteindelijke doel die beide waarden te gelde te maken. Roompot past bij eerdere aankopen van PAI. Dus deze investeer der beschikt zeker over zeer nuttige expertise. Dit betekent overi gens niet dat alles ineens anders moet in Kamperland. Het huidige management blijft aan. Het verwacht de kans te krijgen om te groeien en om te investeren in kwaliteit. Beide aspecten zijn be langrijk voor de werkgelegenheid in Zeeland. De verbetering van de kwaliteit heeft nog een interessante kant. Een flink deel van het Zeeuwse bestand aan vakantiehuisjes is toe aan een grondige make-over of zelfs aan vervanging. Wellicht kan Roompot daarbij het goede voorbeeld geven aan andere recreatiebedrijven. Roompot is voorlopig weer onder de pannen. Ook na de inlij ving door PAI blijft het bedrijf het symbool van de grote mogelijk heden in de recreatiesector. Nieuwe eigenaar brengt kennis en kapitaal in MIDDELBURG In een woning aan het Parelplein in Middelburg is dinsdagochtend een man aange houden voor het meerdere malen onder bedreiging van een wapen afpersen van geld. De aanleiding voor de afpersingen zou in de rela tionele sfeer liggen. Het arrestatieteam viel om zes uur 's ochtends twee woningen aan het bewuste plein binnen, al dus buurtbewoners. Een negentienjarige man uit Vlissingen zou de afgelopen maan den bedreigd zijn en moest geld af geven. Hij deed aangifte bij de po litie, die vervolgens de 28-jarige Middelburger als verdachte van de gewapende afpersing aanhield. Deze man woonde nog maar kort aan het Parelplein. Daarvoor zat hij in Torentijd een celstraf uit. Na zijn vrijlating trok hij in bij een vriendin die aan het Parel plein woont. De aangehouden Middelburger is voor verder onderzoek naar het politiecellencomplex Torentijd in Middelburg gebracht en ingeslo ten. Volgens de politie blijft de Middelburger voorlopig in voorar rest. Hij wordt de komende dagen Aangehouden voor het onder bedreiging van een wapen afpersen van geld. De verdachte is net op vrije voeten verhoord. Mogelijk moet de man zich op een later moment verant woorden voor zijn daden bij de Middelburgse rechtbank. Almanak Na het avondeten nog even nak- letsen aan tafel met Levi van 5 en Isa van 4. Isa zit geschminkt als vlinder aan tafel, waarop Le vi vraagt waarom haar ooghaar geen kleurtje heeft gekregen. Mama vraagt aan Levi: „Hoe heet je ooghaar ook alweer?" Waarop hij het antwoord weet: „Wimpers!" Isa weet hoe het haar boven je ogen heet: „Wenkbrauwen!" Waarop ma ma vraagt: „Hoe heet dan het haar op de borst bij mannen?" Na even denken weet Levi het antwoord: „Hartjeshaar!" Wachtgeld mag geheim blijven r Zonnetrein dag uit de roulatie Voordracht scholengroep Operatie Oostkapel- se kasteellinde Zeeuwse bedrijven die samen met een Vlaamse partner een innova tief product of project ontwikke len, kunnen daarvoor Europees geld ophalen. Sinds 1 augustus is de subsidie regeling van Crossroads2 open. Er ligt verdeeld over vier termijnen 7,25 miljoen euro op de plank. De eerste termijn sluit 30 september. De subsidieregeling is een on derdeel van het Europese program ma Interreg Vlaanderen-Neder- land. Het doel van Crossroads is partijen samen te brengen, bij voorbeeld in corsortia, eventueel aangevuld met onderzoekscentra. Dat moer leiden tot grensover schrijdende, kansrijke innovatie projecten. De regeling is specifiek bedoeld voor het midden- en kleinbedrijf in Zuid-Nederland en Vlaanderen. Voor haalbaarheidsstudies draagt Crossroads2 maximaal 50 procent van de kosten bij, tot een maximum van 10.000 euro. Voor innovatieprojecten is dat 45 pro cent met een maximum van 135.000 euro. Naar schatting zal Crossroads2 50 haalbaarheidson derzoeken en 50 innovatieve pro jecten opleveren. „We hadden vanaf het be gin een klik. PAI onder schreef meteen ons busi nessplan. Ze waren gre tiger dan de Amerikaan se mededinger. Boven dien hadden ze recent naast enkele overna mes gegrepen. Voor hen was het zaak om nu te winnen. En dit was voor ons het bes te scenario om te kun nen groeien. We wil len immers het groot ste recreatiebedrijf van Europa worden. Tegelijk Koos is namelijk een idool. Som mige kinderen pinken een traan weg als ze na drie weken vakantie vertier van de langoor afscheid moeten nemen. Dat het konijnen kostuum een okselklotsende sta giair verhult, maakt hen niks uit. Koos is een instituut. Daar blijf je van af. De nieuwe Franse eigenaar, PAI Partners, ziet daar ook geen enke le aanleiding toe, ook al is sprake van één van de grotere overnames (ergens rond de 500 miljoen euro, al zwijgen ze over het bedrag) in vakantieland. Roompot draait mo menteel goed, omzet en winst stij gen gestaag. Geen reden om in te grijpen. Integendeel, er is juist lof voor het management onder lei ding van algemeen directeur Jur gen van Cutsem, die sinds 2014 Bij Roompot de scepter zwaait. Koos Konijn wordt geen Jacques Lapin. De mascotte van het grootste Nederlandse recreatiebedrijf blij ft op de Roompot-parken gewoon als 'Koos' kinderen vermaken. donderdag 11 augustus 2016 li Tip? redactie@pzc.nl THOLEN De gemeente Tholen hoeft niet van elke oud-wethou der bekend te maken hoe veel wachtgeld hij of zij heeft ontvangen. Dat heeft de Raad van State bepaald. Een Rotterdammer vroeg enkele jaren geleden om de ze informatie. Hij wil echter de gegevens per individuele wethouder, desnoods ano niem gemaakt. Dat wilde Tholen niet. De gemeente heeft daarin gelijk gekregen van de Raad van State. VLISSINGEN De Zonnetrein reed giste ren geen toeristische rond jes door Vlissingen. Of de trein vandaag wel door de stad rijdt, is nog niet hele maal zeker, zei uitbater Hans Knuijt (foto) gisteren. „De achterophanging van de trein is stuk. De nieuwe onderdelen voor definitief herstel laten even op zich wachten. Maar we hopen in de tussentijd met wat las werk vanaf donderdag weer te kunnen rijden." VLISSINGEN B en W van Vlissingen dra gen Ton Brandenbarg (on der meer oud-conrector bij Professor Zeeman in Zierik- zee) uit Serooskerke voor als lid van de Raad van Toe zicht van de Mondia Scho lengroep. Brandenburg kan - als B en W van Middelburg daarmee instemmen - de vertrekkende Leo Adriaan- se per 1 oktober opvolgen als toezichthouder van het openbaar voortgezet onder wijs op Walcheren. OOSTKAPELLE De eeuwenoude boom op het voorplein van kasteel Westhove in Oostkapelle kan er weer een tijd tegen. Twee boomexperts gingen flink aan de slag met tak ken, stam en kroon. Drie loten zorgen straks voor nieuw leven voor de oude, beeldbepalende 'Kas teelheer' Roompot Frank Balkenende Frank Balkenende Vlissingen KLIK A Roompot-directeur Jur gen van Cutsem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34