Tweede plagiaatclaim tegen Ed Sheeran MSdiLüL Al 20 kandidaten voor Televizier-Ring Olympische hit 24 SHOW CULTUU Bridget weg bij SBS Cees van Leeuwen hielp veel artiesten aan grote hits. En hij was verantwoordelijk voor de eerste Amerikaanse nummer 1-hit van een Nederlandse artiest. Bridget Maasland en SBS gaan uit el kaar. Maasland werkt sinds 2012 bij de omroep, waar ze een van de gezichten van Shownieuws was. Dit jaar was Bridget vooral te zien op Net 5. Ze portretteerde suc cesvolle Nederlan ders in het pro gramma Bridget in Hollywood en deed verslag deed van de Oscaruitrei king. SBS zegt Maasland (41) geen vervolgpro gramma of andere passende titels te kunnen bieden. De lijst van 25 pro gramma's die in aan merking komen voor de Gouden Televi zier-Ring 2016 is zo goed als compleet. Het tv-publiek zette ook de kijkcijfertop pers van deze zomer, Beste zangers van Ne derland, De slimste mens en We zijn er bijna op de lijst, net als Zolang ik leef en Zullen we een spelletje doen. In totaal heeft het pu bliek twintig kans hebbers aangedra gen. De redactie van Televizier voegt daar over twee weken nog eens vijf'wild cards' aan toe voor programma's die vol gens haar een kans verdienen op de be langrijkste tv-prijs van Nederland. Op 13 oktober wordt de winnaar bekend ge maakt. Het nummer The Girl from Ipanema uit 1964 heeft sinds de opening van de Olympische Spelen in Rio ongekend suc ces op Spotify. De Braziliaanse klassie ker is namelijk 1.200 procent meer ge- streamd sinds afgelo pen vrijdag en wordt dagelijks meer dan 40.000 keer op Spoti fy afgespeeld. Voor dat de Olympische Spelen begonnen, werd het nummer tot 3.000 keer per dag afgespeeld. Quote van de dag 'We plakken de dagen dat ik werk achter elkaar, daar was van tevoren al rekening mee ge houden.' Bijrol Rutger Hauer in thriller De Hond wordt vader Cees van Leeuwen 1943-2016 Artiestenmana ger Cees van Leeuwen is op 73-jarige leef tijd overleden aan een hart aanval. Van Leeuwen was manager van vele Nederlandse artiesten zoals Shocking Blue, de Dolly Dots, Berdien Stenberg en Anouk. Van de twee eerstgenoemde bands stond hij ook aan de wieg van de formatie. Als manager van Shocking Blue, opgebouwd rond gitarist en componist Robbie van Leeuwen (geen familie), scoorde hij in 1970 in de Verenigde Staten een nummer één-hit met Venus. Ma- riska Veres zong de Haagse forma tie naar de top van de Amerikaan se Billboard Hot 100. Dat werd toen gezien als een absolute top prestatie. Eind jaren 70 bedacht Van Leeuwen het idee voor een nieu we meidengroep. Hij schreef op papier een plan uit. Een zestal zou in zijn ogen het meeste suc ces boeken. Maar dat aantal was ook handig voor de groepsdyna miek, zo redeneerde hij. „Als je met z'n zessen bent, is er altijd wel eentje met wie je kunt pra ten als je in de problemen zit. Vrouwen maken snel ruzie en als je maar met z'n vieren bent ligt er al gauw eentje buiten." Ook over het uiterlijk van de dames had Van Leeuwen uitge sproken ideeën, zo vertelde hij in 1998 aan Trouw. „Er moest en zou een donker meisje in. Dat werd Esther. En Anita moest haar haar blond verven, anders Cees was een geweldige vent. We nemen er een op hem hadden we met Angela maar één blondje. Dan zou ze te veel opval len." De eerste die hij zo ver kreeg om te tekenen voor wat uit eindelijk de Dolly Dots zouden worden, was zangeres Angela Groothuizen. Zij reageerde giste ren al snel op de dood van Van Leeuwen. 'Cees was een geweldi ge vent. We nemen er een op hem', aldus Groothuizen op Twit ter. De Dolly Dots scoorden in Zoals een eerste ruime overwin ning een sporter vertrouwen geeft voor de rest van het toer nooi, blaken ook de advocaten van de erfgenamen van Marvin Gaye van het zelfvertrouwen. Meer zeges liggen voor het grij pen sinds het team vorig jaar 7,4 miljoen dollar verdiende met een zaak tegen Pharrell Williams en Robin Thicke. De bedenkers van de hit Blurred Lines moesten afre kenen omdat ze volgens de rech ter delen van Gaye's song Got To Give It Up kopieerden. Het team van advocaat Richard Busch heeft nu zijn vizier gericht op singer-songwriter Ed Sheeran. Hij kreeg gisteren zijn tweede aanklacht bezorgd. Eer der dit jaar eiste Busch al 20 mil joen dollar van de Britse zanger (25) vanwege vermeend plagiaat bij het schrijven van zijn hitsong Photograph. Daarbij maakte Sheeran volgens Busch onrecht matig gebruik van de basis van de song Amazing, die componis ten Martin Harrington en Tho mas Leonard maakten voor de Britse X Factorwinnaar Matt Cardie. Die zaak loopt nog. Het heeft er alle schijn van dat het advocatenteam daarna is gaan spitten in de catalogus van Sheeran. Gisteren maakte Busch bekend dat hij een zaak aanspant rond Sheerans nummer Thinking Out Loud. Met de ballade, num mer 68 in de laatste editie van de Top 2000, plagieerde Sheeran vol gens Busch de evergreen Let's Get It On van Marvin Gaye uit 1973. Naast de erven van de soulzanger vertegenwoordigt de advocaat ook de erfgenamen van Gaye's medecomponist Ed Townsend. Zeker, de songs delen die broeierige sfeer, dat lome ritme en de sensuele thematiek. Toch lijken Thinking Out Loud en Let's Get It On bij oppervlakkig luiste ren nauwelijks op elkaar. Maar Sheeran kan toch allerminst ge rust zijn. Waren plagiaatzaken eerder vaak het werk van berooi de fantasten of verbitterde flopar tiesten, sinds topadvocaten er hun businessmodel op afstem den (Busch werkt intensief sa men met muziektheoretici Ju dith Finell en Ingrid Monson) is geen akkoordenschema of melo dielijn meer op voorhand veilig. Een rechtbank in Californië sprak in juni rockband Led Zep pelin nog vrij van plagiaat rond om klassieker Stairway to Heaven, maar de klagende partij (rock band Spirit) had zich niet laten vertegenwoordigen door het suc cesteam van Busch. - donderdag 11 augustus 2016 Quinty Trustfull verhuist naar Italië, maar blijft Koffietijd presenteren. ACTEUR Acteur Rutger Hauer krijgt een bijrol in de thril ler 24 Hours To Live. Eerder al werd aangekon digd dat de Ame rikaanse acteur Ethan Hawke en de Chinese actri ce Xu Qing de hoofdrollen in de film spelen. O BABY Presentator en theatermaker Mare de Hond (38) en oud-atle te Remona Fran sen (30) ver wachten eind ja nuari hun eerste baby. De twee leerden elkaar ruim vijf jaar te rug kennen op Papendal, waar De Hond trainde als rolstoelbas ketballer. Grote man achter Stefan Raatgever 44 —Angela Groothuizen Zanger Ed Sheeran kampt met plagiaatproblemen. De advoca ten die Pharrell Williams al ruim 7 miljoen dollar afhandig maak ten, hebben nu hem op de kor rel. Gisteren ontving Sheeran zijn tweede claim. Stefan Raatgever A Bdöheiandbef s get it on'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24