Allen scoort ook met de middenmoot Dat lijkt mij net zo erg als de dood Clowneske buddymovie is opvallend slordig afgewerkt Verliefd in de witte hel 23 len desondanks toch ook met talent volle jonge acteurs werkt. Zoals Kris ten Stewart. Haar vampierfilm Twi light heeft Allen dan ook niet gezien. „Maar toen ik haar ontmoette wist ik al na twee zinnen dat zij deze rol aankon. Ze heeft de kwaliteiten van een echte filmster die een pure schoonheid heeft, maar ook iets mannelijks als dat nodig is." Curieus is ook de samenwerking tussen Allen en het voormalige Disneysterretje Miley Cyrus die hij koos voor een televisieserie. „Ik had ooit een glimp van haar gezien omdat mijn kinderen naar de serie Hannah Montana keken. Zij viel mij meteen op. En zij heeft mij niet te leurgesteld." Allen blijft aan de lopende band fil men. Hij is nu bezig met een film waarin Justin Timberlake en Kate Winslet meespelen. Heeft hij nooit gebrek aan inspiratie? „Nooit last van gehad. Zolang ik mijn dagelijkse routine kan volgen, schrijf ik door. Een writer's block heb ik nooit gehad. Dat lijkt mij net zo erg als de dood." Skiptrace Martialartsgevechten en actie met een vette knipoog: de uit Hong Kong afkomstige Chan weet waar zijn krachten liggen. Helaas voeren een nodeloos ingewikkeld plot en slordige afwerking de boventoon in deze flauwe, clowneske buddy movie. Nadat zijn collega in Hong Kong is omgelegd door een ge heimzinnige übercrimineel, zweert rechercheur Bennie (Chan) hem daarvoor op te pak ken. Maar hij mist bewijs. Zijn redding komt uit onverwachte hoek: een Amerikaanse beroeps gokker heeft door stom toeval een telefoon met bewijs op zak. Om dat Bennie niet de enige is die erop jaagt, reist het gelegenheids duo dwars door Rusland en Mon golië naar eindstation Hong Kong. Onderweg proberen ze allerhan de achtervolgers te ontwijken. De alweer 6o-jarige Chan en de ooit zo jongensachtige Knoxville (Jackass) vergalopperen zich een beetje in deze actiefilm met op vallend slechte dubs en montage- fouten. De actiescènes zien er onaf uit, terwijl de sympathieke vechtveteraan duidelijk zijn stin kende best heeft gedaan op de set. - M.N. Equals Romantiek in een dystopische we reld; het intrigeert. In de utopi sche, witte wereld waarin illustra tor Silas en opdrachtschrijfster Nia leven, zijn slordige zaken als emo ties en liefde uitgesloten. Als fout loos geprogrammeerde robots voeren alle burgers hun werk uit. Er waart een mysterieuze ziekte rond die de inwoners ongewenste gevoelens ontlokt. Het leidt tot een gedwongen opname tot de dood erop volgt. Wanneer Silas plots minder stoïcijns door het leven gaat, stemmingswisselingen heeft en opeens oog en hart krijgt voor Nia, weet hij genoeg. Vanaf nu is hij een gevaar voor zijn angstaan jagend gestructureerde maat schappij. De loeistrakke vormge ving en cleane filmlocaties passen perfect in het beeldig gefilmde plaatje. En het spel is prima. Maar op de talloze betekenisvolle blik ken raakt men uiteindelijk een pe tit peu uitgekeken. Door het trage tempo en het bij vlagen magere verhaal, valt de spanning soms weg. Ondanks alle mooie beelden. -M.N. donderdag 11 augustus 2016 BS M Woody Allen: „Ik selecteer heel streng wat ik bekijk. Mijn tijd is kostbaar." FOTO REUTERS TRAGIKOMEDIE Regie: Woody Allen. Hoofdrollen: Kristen Stewart, Jesse Ei senberg en Steve Carell. In zijn nieuwe film, die balanceert tus sen komedie en tra gedie, begeeft Woody Allen zich op bekend terrein. Na tuurlijk is er een ver houding tussen een oudere man en een jonge mooie vrouw. In dit geval een im presario in het Holly wood van de jaren 30 (Steve Carell) die een affaire heeft met zijn secretaresse (Kristen Stewart). Een kink in de kabel ontstaat als een neef (Jesse Eisenberg) opduikt die ook ver liefd wordt op deze schoonheid. Wie nu al begint te gapen van herken ning mag Allen nooit onderschatten. De maestro uit New York slaagt er toch weer in een film te maken die bij vlagen hilarisch is, maar ook verre van perfect. Een minpunt is onder meer de rol van Ei senberg. Zijn karak ter is tamelijk flets en op den duur onin teressant. Daartegenover zet Allen een reeks aan stekelijke persona ges, zoals de rol van Carell, een ijdeltuit die in elke zin een be kende filmster noemt. Ook in New York dui ken hilarische types op, vooral uit het gangstermilieu. Café Society behoort tot de middenmoot van het almaar uitdij ende oeuvre van Allen. Dat is nog altijd een aanbeveling voor zijn bewonderaars. A.Z. De hoofdrolspelers Kristen Stewart en Jesse Eisenberg, foto epa ACTIEKOMEDIE Regie: Renny Harlin. Hoofdrollen: Jackie Chan, Johnny Knoxville. Jackie Chan en Johnny Knox ville proberen allerhande achtervolgers te ontwijken. DRAMA Regie: Drake Doremus. Hoofdrollen: Nicholas Hoult, Kristen Stewart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23