Superster voor Nike? m z 14 ECC Lage rente hindert soepele overdracht Nieuwe baan? De kans is groot dat uw pensioengeld bij twee fondsen zit. Tienduizenden hebben er mee te maken. Dat worden er steeds meer. Kleurrijk lint van kramen in Londen ui Al die mensen die over willen stappen met hun pensioen hebben pech In de schijnwerpers Het gaat erom, zegt marketingspecia- list Matt Delzell tegen Bloomberg, dat de kinderen zich vergapen aan de basketballer die jóuw schoenen draagt. Voor Nike was dat jarenlang appeltje-eitje. Magie Johnson droeg hun kleding, Michael Jordan uiteraard, en ook LeBron James, de vedette van de laatste jaren. Maar drie jaar geleden kwam er een kink in de kabel. Aan de voor avond van zijn grote doorbraak werd Step hen Curry gestrikt door het opkomende Under Armour. En dus vergaapten tieners zich niet aan Nike-schoenen, toen Curry in het shirt van Golden State Warriors tot de beste speler van de NBA uitgroeide. Dat doet pijn in het Nike-hoofdkwartier in Beaverton. Ook al omdat Under Armour ster ren als Vonn (skiën), Spieth (golf) en Brady (football) inlijf de. De hoop is gevestigd op Ben Simmons. De 20-jarige Austra liër speelt ko mend seizoen voor de Philadelp hia 7öers. Hij maakte vorig jaar veel indruk tij dens de Summer NBA. Volgens Amerikaanse me dia deden zijn no look-passes en vcniuiauc balletjes achter op zijn zes- de rug sterk den- tiende naar ken aan de tove- ™- narij van Magie Johnson. En dus staan de poten tiële sponsors in de rij. Simmons besteedde zijn zomer niet aan de Spelen, waar down-under hem goed kon gebruiken, maar aan het onderhandelen over de perfecte sponsordeal. Adidas deed een niet te weigeren bod, goed voor 17 miljoen dollar in vijfjaar. Nike zat daar vijf miljoen dollar onder. Tot opluchting van alles wat Ni ke is, koos Simmons voor hen. Vooral omdat Nike heeft laten zien van talenten superster ren te kunnen maken. Of Simmons echt the next big thing is, is nog maar de vraag. Del zell: „Ze nemen hem alleen maar omdat ze niet willen dat de concurrent hem heeft." Flitsen Philips RWE Arcelor Wie van baan wis selt, krijgt van de salarisadmini stratie van zijn nieuwe baas de vraag of hij zijn opgebouwde pen sioen wil meenemen. Handig voor wie de hele boel bij één par tij wil onderbrengen, en vooral slim als het nieuwe pensioen fonds financieel gezonder is dan het oude. De pensioenoverdracht wordt echter een steeds zeldzamer feno meen, signaleert adviesbureau Aon Hewitt. Je mag je pensioen namelijk alleen overhevelen als zowel het oude als het nieuwe pensioenfonds een dekkings graad van minstens 100 procent heeft. Daar ligt nu precies het pro bleem, stelt pensioendeskundige Frank Driessen van Aon Hewitt. „Veel fondsen hebben te kampen met onderdekking, een dekkings graad van minder dan 100 pro cent dus. En al die mensen die willen overstappen met hun pen sioen hebben pech" aldus Dries sen. En die situatie zou volgens hem nog wel eens een lange tijd kunnen bestaan. Het probleem speelt niet alleen bij kleinere pen sioenfondsen. Vier van de vijf grootste fondsen van Nederland, ABP, PFZW, PME en PMT zitten onder die vereiste dekking van 100 procent. Bij de fondsen ligt inmiddels een stuwmeer aan verzoeken van mensen die hun pensioen willen overhevelen. Het ABP heeft liefst 22.000 aanvragen op de stapel lig gen. Bij PFZW, het op één na grootste fonds van Nederland, willen 7.300 deelnemers hun oude pensioen onderbrengen. Daarnaast zijn er 2.700 mensen die hun pensioen juist willen weghalen. Bij PME gaat het om 1.000 potentiële instromers. Alleen bij deze drie grote fond sen gaat het dus al om tiendui zenden mensen die hun opge bouwde pensioenen niet kunnen meenemen. Dit probleem wordt alleen maar groter, stelt Driessen. De dekkingsgraad bij pensioen fondsen is de afgelopen jaren ge staag gedaald door de lage rente. Omdat de centrale banken voor alsnog niet van plan zijn de ren tes te verhogen, zal die situatie niet snel veranderen. Het ziet er zelfs naar uit dat een aantal fond sen volgend jaar zal moeten kor ten. Nog een reden waarom het probleem volgens Driessen zal aanzwellen: de arbeidsmarkt flexibiliseert in rap tempo. Meer mensen veranderen van baan, en meer mensen willen dus hun pensioenrechten overhevelen. Jaarlijks dragen van de 294.000 baanwisselaars 114.600 werkne mers (39 procent) daadwerkelijk hun pensioen over naar het fonds van hun nieuwe werkge ver. De schatting is dat het jaar lijks om 1,7 miljard euro gaat. Van de mensen die hun pensioen meenemen geeft zo'n driekwart aan dat zij dit doen om alles bij één uitvoerder te hebben. Zo'n 15 procent vindt de nieuwe pensioenregeling beter dan de oude regeling. Voor baanswit- chers van wie de nieuwe werkge ver een betere pensioenregeling heeft dan de vorige, kleven er dus ook financiële nadelen aan het feit dat hun pensioenafspra ken vastzitten in het oude fonds. Geluk bij een ongeluk: 'slapers' kunnen altijd op een later mo ment overstappen. Dat zegt direc teur Jaap Harmsen van Pensioen Perspectief. „Vroeger moest een pensioendeelnemer binnen zes maanden aan zijn nieuwe werk gever laten weten dat hij het pen sioen wilde overhevelen, dat kan nu nog jaren later. Zodra het fonds dan financieel weer ruimer bij kas zit, kan de overdracht als nog met terugwerkende kracht plaatsvinden", aldus Harmsen. LANGSTE STRAATMARKT donderdag 11 augustus 2016 Het monopolie dat Nike ooit had op grote NBA-sterren bestaat niet meer, en dat doet pijn. Meer dan ooit doet de sportreus alles om the next big thing te strikken. Ben Simmons moet dat worden. Sander van Mersbergen Maritiem oliedienstverlener SBM Offsho re heeft in de eerste helft van dit jaar een fors lagere omzet in de boeken gezet. Het bedrijf kampt nog altijd met de sterk gedaal de olieprijzen, waardoor de inkomsten on der druk staan. De omzet bedroeg 939 mil joen dollar, tegen 1,6 miljard een jaar eerder. Telers van biologische aardappels zijn te gen het gebruik van koper als bestrijdings middel. Dat meldt brancheorganisatie Bio- next. Dinsdag bleek dat sommige boeren het niet zo nauw nemen met de regels. Geboren op 20 juli 1996 in Melbourne. Verhuisde op zijn zes tiende naar de VS. Be landt bij Loui siana State University. Speelt voor de Philadelp hia 76ers. Beveiligingsbe drijf G4S werd beloond voor ge weldige resulta ten in het vorige kwartaal. Een adviesverho ging van zaken bank UBS legde Philips bepaald geen windeie ren. Afschrijvingen bij concurrent E.ON deden het vertrouwen in energiebedrijf RWE geen goed. Staalbedrijf Arce- lorMittal leed on der slechte cij fers van een con current. O o LONDEN Time Out Magazine noemt de markt aan de Londense Walthamstow's High Street 'de langste straatmarkt' van Europa. De markt in het noordoosten van Londen is niet de 'grootste markt van Europa'. Die eer is voorbe houden aan de Haagse Markt. Maar kleurrijk en levendig is het er in ieder geval wel. FOTO CARL COURT/GETTY Pensioen blijft in parkeerstand Natasja de Groot Peet Vogels Amsterdam —Frank Driessen, pensioenexpert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14