corendon corendon.nl 8 NI NYNKE DE JONG Softwarebedrijf beboet voor mislukte iet Marble AMA Andalucia ArArArArAr All Inclusive* Column I arianne Vos houdt van Eminem. In ieder geval I van zijn nummer Lose Yourself. Ze draaide het in de aan loop naar de Olympische Weg wedstrijd in Londen in 2012 heel vaak. Je hebt maar één kans, één mogelijkheid, rapt Eminem. Eén kans om te knallen. Die kans krijg je maar één keer in je leven. Marianne pakte die kans, en pakte goud. En sinds dat moment moet ik bij spor ters altijd aan dat lied denken. Omdat dit Emi- nemgevoel voor ieder een geldt. Omdat niet al leen de Dafne's en Rano- mi's vier jaar lang alles op alles gezet hebben om te komen waar ze nu zijn. Ook de mensen die wij nog niet kennen, en we ons waarschijnlijk ook na de Spelen niet gaan herin neren: de Senegalese hand- balkeepster, die Deense bad mintonner en de 16-jarige Egyptische die meedoet met de Moderne Vijfkamp. Ook zij hebben dat Emi- nem-gevoel. En ik denk dat ze - voordat de wedstrijd begint - allemaal hun sportende leven aan zich voorbij zullen zien trekken. De uren een zame trainingsarbeid, het vallen en opstaan, de hoop en de teleur stelling. Het maandenlang trainen op minuscule techniekveranderin gen om uiteindelijk een seconde sneller te zijn, een centimeter ver der of hoger te springen. De dagen dat ze hun ploeggeno ten hebben vervloekt, de keren dat ze hun tranen in een handdoek hebben verborgen. Alle fletse gla zen spa rood die ze op feestjes dronken terwijl hun vrienden ladder zat in een kroon- luchter hmgen. Allemaal om nu in Rio te mogen zijn. En ik zit op de bank en juich voor de succesverhalen. Voor Anna van der Breggen en de vechtlust van de volleybal dames. Maar ik juich ook voor de mensen die onopgemerkt de se ries niet overleven, de voetnoten van de Geschiedenis van Rio. Want over twintig jaar zullen we het misschien alleen nog over de val van Annemiek en het biertje van Yuri hebben, en hopelijk over het goud van Dafne en de hockey- dames. Maar ergens in Egypte zit dan een vrouw die kan zeggen: ik had een kans, één kans om te knal len. En die heb ik gepakt. Op de Moderne Vijfkamp van Rio in 2or6. Alle fletse glazen spa rood die ze dronken terwijl hun vrienden ladderzat in een kroonluchter hingen Het softwarebedrijf Alert moet het Jeroen Bosch Zieken huis (JBZ) in Den Bosch een schadevergoeding van 1,5 mil joen euro plus rente betalen. Dat oordeelt het gerechtshof in Den Bosch. De schadever goeding is voor het debacle rondom de mislukte invoering van het elektronisch patiënten dossier bij het ziekenhuis. Bei de partijen waren in 2008 met elkaar in zee gegaan voor de totstandkoming van een elek tronisch patiëntendossier en een iet-systeem. Volgens het JBZ schoot Alert in de uitvoe ring ernstig tekort en werden deadlines niet gehaald. Het zie kenhuis stapte in 2011 naar de rechter. Die gaf het JBZ eerst grotendeels ongelijk, maar in hoger beroep niet. Het Neder lands/Portugese bedrijf moet daarom ook ruim 1 miljoen eu ro terugbetalen. Bijna oorlog door zonnestorm 1967 Jassen kunnen kast: Het wordt hertstachtig Personal m ©023 75106 06 woensdag 10 augustus 2016 @nynke Eminem-aevoe X DEN BOSCH WASHINGTON Door een zonnestorm is in 1967 bijna oorlog uitgebroken tussen de Verenigde Staten en de Sov jet-Unie. Amerikaanse radarsys temen haperden en de Verenig de Staten verdachten de Rus sen van sabotage. Bommenwer pers stonden klaar om op te stij gen, maar enkele wetenschap pers wisten het leger te overtui gen dat het een natuurverschijn sel was. Toen de zonnestorm na ongeveer een week luwde, werkte de apparatuur weer. De wetenschappers doen hun ver haal in het blad Space Weather. Een Chinese vrouw heeft 13 jaar onterecht in een cel gezeten, beschuldigd van het vergiftigen van kinderen. Ze krijgt een vergoeding van omgerekend 233.000 euro. VERTREK SEPTEMBER i vodafone VERTREK AUGUSTUS €629 De weersverwachting voor Islantilla do 11 vr12 za 13 aug aug aug Vlak bij de fantastische zandstranden van Islantilla Uitgebreide Spa en Wellness Twee zwembaden met apart kinderbad Ligt direct aan een 27-holes golfbaan Familiekamers met 2 slaapkamers (ca. 70-100 m2Het hotel biedt gratis wifi aan Moderne en luxe hotelkamers (ca. 40-50 m2) Verschillende (a-la-carte)restaurants Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8