TUI 899- Politie schiet man in been 6 NI BELASTING HYBRIDE AUTO'S Na jaren van belastingvoordeel voor auto's met een stekker draait staatssecretaris Eric Wiebes (VVD) de subsidiekraan hard dicht. CRUISEIN DE WINTER EMIRATEN EN BAHREIN egin 2014 trad Eric Wiebes aan als staats secretaris van Financi- ën. Als opvolger van Frans Weekers, die moest aftreden in verband met de aanhoudende problemen bij de Belastingdienst. De hervormingen bij de fiscus vergden veel van Wie bes' aandacht, maar er moest ook nog even een nieuwe autobrief worden geschreven. In het autobelastingbeleid voor de komende jaren zet Wiebes het mes in de subsidies voor met na me plug-in-hybrides, die volgens hem niets hebben bereikt. Auto week sprak hem over zijn visie en over het beleid van de afgelopen jaren voor hybride auto's. „Ik wist wat er speelde. Vanaf 2008 zijn alle autobelastingen C02-afhankelijk gemaakt. De bpm, de bijtelling, de mrb. De ac cijns was feitelijk al C02-afhanke- lijk. Elke Nederlander wist op een verjaardag giechelend te vertellen dat je voor 8,5 mille een Outlan- der in je tuin had staan als je zzp' er was. Ook vonden veel mensen dat we goed bezig waren, omdat het steeds 'schoner' werd op de weg. Nou ja, zei ik dan, het kost vooralsnog zes miljard euro aan belastinggeld en we zien de hele jaarproductie van de Volvo V60 plug-in-hybride en Outlander PHEV naar Nederland komen, maar heeft het eigenlijk wel ef fect? Mijn stelling is altijd ge weest: het heeft géén effect. We hebben er zes miljard in gestopt, maar door het waterbedeffect - waarbij autofabrikanten een Eu ropees C02-doel hebben - hebben we er nul klimaateffect voor terug gekregen. Nul! We hebben de Ne derlandse belastingbetaler een he leboel subsidies laten betalen die tot effect hebben gehad dat autofa brikanten in andere delen van Eu ropa meer onzuinige auto's kun nen verkopen. Dat is wat we heb ben bereikt. Zitten we daar op te wachten?" „Je hebt plannen die niet werken, dus dan stel je het beleid bij. Daar is niets mis mee. Hier wist echter elke Nederlander die rondkeek in de straat dat er iets aan de hand was en dat die auto's helemaal niet zo milieuvriendelijk waren. Niet iedereen besefte wellicht het gevolg van het waterbedeffect, maar iedereen die die terreinau to's zag langskomen, snapte wel dat het niet in de haak was. En waar moet het heen als we dit zo laten? We vinden dat plug-in-hy brides altijd goed zijn voor het mi lieu, maar met zo'n 2,5 ton en 400 pk begin ik wel te denken dat het allemaal niet zo héél milieu vriendelijk is." „Het waterbedeffect kennend en wetend hoe het consumentenge drag in Nederland is, hadden we hier nooit aan moeten beginnen." „We hebben ons erg laten leiden Populaire Mitsubishi Outlander minder aantrekkelijk door wegvallen fiscaal voordeel door een C02-doel op Nederlands grondgebied. Dat moeten we niet doen. Het milieubeleid heeft toch al de neiging aan elkaar te hangen van kleine initiatieven die er leuk uitzien, maar klimaatbeleid stopt niet bij de landgrenzen." „Achterafis het makkelijk praten. In de stukken van mijn voorgan gers heb ik niet aangetroffen dat het eigenlijk geen effect heeft. Ik ben hier wel gekomen met dat idee dat het allemaal niet zo veel opleverde. Het was tijd om de au tobelastingen te hervormen. Ook al waren er natuurlijk autofabri kanten en consumenten die er wel vrolijk van werden." „Er is in die fase gewoon onvol- Emiraten en Bahrein cruise vanaf Dubai w cover y m SPIJKENISSE De politie heeft dinsdagmiddag in Spijkenisse een 35-jarige man uit die plaats in zijn been geschoten. Volgens een woordvoerder zagen agen ten zich genoodzaakt enkele schoten te lossen om de verwar de man die luid schreeuwend en zwaaiend met een slagers mes rondliep, te kunnen inreke nen. Getuigen maakten even na half vijf melding van een verwarde man met een groot mes in de buurt van metrosta tion Spijkenisse-Centrum. Toe gesnelde agenten volgden de man en sommeerden hem meerdere keren halt te houden en het mes af te geven. De ver dachte negeerde echter de beve len van de dienders en keerde zich tegen hen. woensdag 10 augustus 2016 'We hadden er nooit aan moeten beginnen' Roy Kleijwegt Den Haag B Was u bij uw aanstelling goed op de hoogte van wat u op het ge bied van autobelastingen zou aantreffen? Hoe is dat gekomen? Maar waar is het misgegaan? Maar opnieuw, waar ging het dan fout? Verkoopaantallen Bijtelling Kosten privé lease (per maand) Mitsubishi Outlander PHEV Populairste plug-in hybride auto in Nederland. Waarde: 41.990 22% C 399 (tot dusver) 15% 272 e 127 127 (met-hybride model) 2000 4000 6000 8000 10.000 Top-5 geregistreerde modellen plug-in hybride auto in NL 25.000 20.000 15.000 10.000 5.000 0 Mitsubishi Outlander PHEV Volvo V60 Plug-in hybrid Volkswagen Golf Audi A3 Sportback e-tron Opel Ampera Wat is bijtelling nou eigenlijk? Bijtelling is een percentage van de waarde van uw lease auto dat opgeteld word bij uw inkomen. Deze is van toepassing vanaf het jaar dat de auto geregistreerd is en geldig voor max. 5 jaar. Zuinige auto's hadden een verlaagde bijtelling vanaf 2013. Vanaf 2017 word deze gelijk getrokken naar 22 procent voor alle C02-uitstotende auto's. En was dat bij uw voorgangers niet bekend? Het begon met steun voor elek trische voertuigen, maar pas bij de steun voor de plug-in-hybri- des liep het uit de hand. Heeft de overheid die modellen niet zien aankomen? AIDA Cruises - AIDAstella**** 9 dagen, Semi All Inclusive Per persoon v.a. *- - -M J „V ■cfur Inclusief vlucht, transfers, maaltijden en diverse drankjes Uitgebreide dagexcursie Dubai o.l.v. Nederlandssprekende gids Fooien inbegrepen Informele en ongedwongen sfeer aan boord Sportieve excursiemogelijkheden Moderne steden en oude culturen Vaarroute: Dubai, Muscat, Abu Dhabi, Manama, Dubai MEER INFORMATIE OF BOEKEN? TUI.nl TUI winkels ANVR reisbureaus TUI mobiele reisadviseurs I 0900 - 8847,®1§ Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon en o.b.v. 2 personen met vertrék in november 2016 t/m maart 20-17. De prijzen zijn excl. andere toeslagen, boekingskosten van 29,50 en calamiteitenfojids. van 2,50. Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. Schipclassificatie volgens TUI Nederland. Voor de exacte prijzen en voorwaarden verwijzen wij u naar één van de TUI winkels of naar TUI.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6