Schaduwzijde feestcafé werd te groot SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Na de zomer van 2017 heerst het sociale domein op de begane grond Het Huis van Schouwen-Duiveland wordt straks dé ontmoetingsplek voor iedereen die te maken heeft met sociale of medische ondersteuning. Het gemeentehuis in Zierikzee wordt volgend jaar voor ruim 3,3 miljoen euro verbouwd en deels verhuurd aan 'partners binnen het sociale domein'. Ze worden ondergebracht op de begane grond. Met uitzondering van de af deling Burgerzaken verhuizen de ambtelijke afdelingen naar hogere verdiepingen in het gebouw. „We zetten ons zelf meer op de achtergrond. Dit moet hét Huis van Schouwen-Duiveland wor den", zegt burgemeester Gerard Rabelink. „Straks moet je niet meer het idee hebben dat je een gemeentehuis binnen loopt. De centrale hal wordt een ontmoe tingsplein, waar gastvrouwen be zoekers ontvangen." De Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterscheldere- gio (SMWO) en de GGD Jeugdge zondheidszorg krijgen na de zo mer van 2017 zo goed als zeker een plekje in de nieuwe opzet. Buurt zorg, Juvent en het Centrum Jeugd en Gezin namen al eerder hun intrek. Het aanvankelijk plan nen om de politie te verhuizen naar het gemeentehuis, is defini tief van de baan, aldus Rabelink. Het politiebureau in Zierikzee blijft gehandhaafd. De nieuwe huurders brengen jaarlijks zo'n 88.000 euro in kas. Door reorganisaties zijn diverse ruimten in het bijna 15 jaar oude gemeentehuis leeg komen te staan. Daarmee zijn de kosten voor het gebouw momenteel one venredig hoog. In de begroting is al rekening gehouden met een aan tal vervangingen en groot onder houd aan de technische installa ties. „Door deze vervangingen slim te combineren met een stuk herinrichting, kunnen we een groot deel van de begane grond vrij spelen om te verhuren en be sparen we op onderhouds- en energielasten", legt het college uit in het voorstel dat gisteren naar de gemeenteraad werd gestuurd. Dit moet hét Huis van Schouwen-Duiveland worden Rabelink zegt zich te realiseren dat de inrichting van één toe gangsloket voor sociale en medi sche ondersteuning gevoelig kan liggen uit het oogpunt van priva cy. Hij garandeert dat daarmee se rieus rekening wordt gehouden. „We hebben de privacy bij deze verbouwing hoog in het vaandel staan." Volgens de burgemeester loopt het nu meer in het oog wan neer je het kantoor van SMWO of GGD binnen gaat dan straks in het Huis van Schouwen-Duive land. Tegelijkertijd wordt onderzocht of de Burgerzaal intensiever kan worden gebruikt. De vergader ruimte van de gemeenteraad staat nu 95 procent van de tijd leeg. Het college ziet mogelijkheid voor meer huwelijken, maar ook voor presentaties, scholingsbij eenkom sten of vergaderingen. Volgens Ra belink ligt hierin geen relatie met de aangekondigde sluiting van het MFC. Een aantal van dezeactivitei ten vindt daar nu ook plaats. Een feestkroeg gaat voor Zierikzee verloren. Ten onder gegaan aan het eigen succes, omschrijft de jon ge eigenaar Maikel van Westen- brugge (26) het rigoureuze besluit dat hij al na 2,5 jaar heeft moeten nemen. „Het was te groot voor de ze straat. Er ontstaat geluidsover last, je moet zelfs een portier bij de deur zetten. Op een gegeven moment was ik er eigenlijk wel klaar mee." De Crazy Fridays/Saterdays wa ren hard op weg een fenomeen te Op een gegeven moment was ik er eigenlijk wel klaar mee worden in de Lange Nobelstraat. „Toen ik hier begon, was de bedoe ling er een eetcafé van te maken, met een eenvoudige kaart en op z'n tijd een drankje en een dansje. Na een tijdje kwam ik er achter dat de meeste mensen toch vooral kwamen om te borrelen en te dan sen. Zeker het laatste jaar, toen die kale erbij is gekomen", wijst Van Westenbrugge op dj en organisa tor Jean-Paul Kotoun. „Vanaf dat moment heb ik mijn oorspronke lijke idee even helemaal losgela ten en alles ingezet op een gezelli ge stamkroeg doordeweeks en een feestcafé in het weekeinde." De themafeesten werden gebo ren. Shotjes, een confettikanon, hoedjes in allerlei soorten en ma ten, alle remmen gingen los. Ze ker 150 man had de Troubadour gemiddeld binnen op de vrijdag en zaterdagen, schat Van Westen brugge. „Het draaide als een tiere lier. Maar de afgelopen tijd liep ik steeds vaker tegen de schaduwzij den aan: de overlast die werd ver oorzaakt." Van Westenbrugge maakt er geen geheim van dat hij meer dan eens de gemeentelijke handhavers op visite heeft gekregen. Zelf zag hij zich genoodzaakt vijf klanten met een rode kaart voor langere duur de toegang tot de kroeg te verbieden. „In een half jaar tijd... Dan ben je alleen maar poli- tie-agentje aan het spelen. Daar heb ik helemaal geen zin in! Die problemen zijn eigenlijk begon nen toen de Vlinder en het oude Visslop zijn dichtgegaan. Gasten met een drugs- en gokverslaving, daar zat ik zéker niet op te wach ten. Ik ben eigenlijk ook veel meer een gastheer dan een kroegbaas. Heel jammer dat het allemaal zo is gelopen. Ik heb hier een fantas tische tijd beleefd, maar ik moet ook aan het toekomstperspectief denken en wil nog langer mijn bo terham verdienen met deze zaak, in deze straat." En dus gooit de jonge onderne mer het roer helemaal om: hij wordt pizzabakker. „Volgens de Napolitaanse keuken. Puur, eerlijk en grof; terug naar de basis, ook verse pasta's. Met een houtoven die je vanuit het restaurant kunt zien. Ik heb vroeger bij MamaMia in Middelburg gewerkt. Dat was een vakman, van wie ik heel veel heb geleerd." Zaterdag vierde de Troubadour z'n laatste feest en ging de deur op slot. Tot medio september. Het interieur van de bruine kroeg is in middels deels ontmanteld en wordt licht en vrolijk. Van Wes tenbrugge houdt het bewust klein. „Maximaal dertig zitplaat sen, met alle aandacht voor de gas ten." De naam verklapt hij binnen kort met een facebookactie. woensdag 10 augustus 2016 Te groot gemeentehuis wordt voor drie miljoen verbouwd Marcel Modde Zierikzee —Gerard Rabelink, burgemeester Maikel van Westenbrugge bouwt zijn feestcafé in de binnenstad van Zierikzee noodgedwongen om tot een pizzeria, foto dirk--jan gjeltema Marcel Modde Zierikzee Maikel van Westenbrugge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68